Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:19 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:19

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 41/2013 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.26/2012 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.9/1996 privind îmbunătățirea sistemului de finanțare a instituțiilor publice de cultură finanțate din venituri extrabugetare și alocații de la bugetul de stat sau de la bugetele locale, a sistemului de salarizare a personalului din aceste instituții, precum și îmbunătățirea salarizării personalului din instituțiile și activitățile cu profil cultural
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:302 120 78 32 34 15 11 12
- voturi pentru (DA):301 120 78 32 33 15 11 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin ND DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD DA
48. Chebac Eugen ND DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel PNL DA
54. Cioată Cezar ND DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND DA
66. Coman Gheorghe ND DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Culețu Dănuț PDL DA
73. Cupă Ion PDL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
80. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
99. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
100. Dușa Mircea PSD DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu ND DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin PNL DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Gerea Andrei Dominic PNL DA
117. Gheorghe Florin PDL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Giurescu Dinu ALDE DA
122. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
124. Grama Horia PSD DA
125. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
126. Grosaru Mircea Minoritati DA
127. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
131. Holban Titi PNL DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hrebenciuc Viorel PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Korodi Attila UDMR DA
151. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
152. Lubanovici Mircea PDL DA
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Man Mircea PDL DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Martin Eduard-Stelian PSD DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion ND DA
167. Mihai Aurelian ND DA
168. Mihăilă Ioan PDL DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Militaru Lucian PDL DA
172. Mincă Liliana ND DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocanu Vasile PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND DA
180. Moisii Constantin ND DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Moldovan Iosif UDMR DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru PDL DA
186. Muntean Mircia PDL DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Nazare Alexandru PDL DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Nechita Aurel PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Clement PDL DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
200. Nicolicea Eugen PSD DA
201. Niculae Aurel PNL DA
202. Niculescu Dumitru ND DA
203. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
204. Nistor Laurențiu PSD DA
205. Nistor Marioara ND DA
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Oajdea Daniel Vasile ND DA
209. Ochi Ion PSD DA
210. Orban Ludovic PNL DA
211. Palașcă Viorel PNL DA
212. Păun Nicolae Minoritati DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrea Dorin Silviu PSD DA
215. Petrescu Petre PSD DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
218. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
219. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
220. Pop Georgian PSD DA
221. Popa Octavian-Marius PNL DA
222. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
223. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
224. Potor Călin PNL DA
225. Preda Cezar-Florin PDL DA
226. Pușcaș Iacob ND DA
227. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
228. Răducanu Ion PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rățoi Neculai PSD DA
231. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
232. Reuer Elena-Ramona PNL DA
233. Rizea Cristian PSD DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL DA
235. Roman Ioan Sorin PSD DA
236. Roman Victor PSD DA
237. Roșca Lucreția PSD DA
238. Roșca Mircea PNL DA
239. Rotaru Răzvan ND DA
240. Sava Andrei-Valentin PSD DA
241. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
242. Săpunaru Nini PNL DA
243. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
244. Scarlat George PNL DA
245. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
246. Scutaru Adrian George PNL DA
247. Secară Florin Mihail PDL DA
248. Sefer Cristian-George ND DA
249. Seres Dénes UDMR DA
250. Smarandache Miron Alexandru ND DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ion PSD DA
253. Stanciu Anghel PSD DA
254. Stativă Irinel Ioan PSD DA
255. Stănescu Alexandru PSD DA
256. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
257. Stoica Mihaela PDL DA
258. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
259. Stragea Sorin Constantin PSD DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Șova Lucian PSD DA
267. Ștefan Viorel PSD DA
268. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
269. Tabugan Ion PSD DA
270. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
271. Tararache Mihai ND DA
272. Tămâian Ioan PNL DA
273. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
274. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
275. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
276. Teju Sorin PNL DA
277. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
278. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
279. Tiuch Cătălin PSD DA
280. Tîlvăr Angel PSD DA
281. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
282. Traicu Rodin PSD DA
283. Tudorache Daniel PSD DA
284. Tudose Mihai PSD DA
285. Tușa Adriana Diana PNL DA
286. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
287. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
288. Uricec Eugen Constantin PSD DA
289. Ursărescu Dorinel PNL DA
290. Vainer Aurel Minoritati DA
291. Vladu Iulian PDL DA
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Vlădoiu Aurel PSD DA
294. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
295. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
300. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
302. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 ianuarie 2020, 16:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro