Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:20 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:20

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 418/2012 pentru modificarea alin.(3) al art.56 din Legea nr.350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:292 116 78 30 32 14 14 8
- voturi pentru (DA):91 30 6 1 30 12 9 3
- voturi împotrivă (NU):195 85 71 29 - 1 5 4
- abțineri:3 - - - 2 1 - -
- nu au votat:3 1 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD NU
9. Andronache Gabriel PDL NU
10. Anton Marin PNL NU
11. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
12. Arsene Ionel PSD NU
13. Avram Constantin ALDE NU
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD NU
16. Balan Ioan PDL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Berci Vasile PNL NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD -
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL -
33. Bucur Constantin-Alin ND DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL NU
40. Canacheu Costică PDL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
42. Călin Ion PSD NU
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
45. Cernea Remus-Florinel PSD NU
46. Chebac Eugen ND DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriță Dumitru PSD NU
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
51. Chițoiu Daniel PNL NU
52. Cioată Cezar ND DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD NU
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
58. Ciuhodaru Tudor ND DA
59. Ciurariu Florin PNL NU
60. Cocei Erland PNL NU
61. Codîrlă Liviu ND DA
62. Coman Gheorghe ND DA
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristian Horia PNL NU
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL NU
70. Cupă Ion PDL NU
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Dascălu Constantin PDL NU
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD NU
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Doboș Anton PNL NU
79. Dobre Mircea-Titus PSD NU
80. Dobre Victor Paul PNL NU
81. Dobrinescu Traian PNL NU
82. Dolha Mircea PNL NU
83. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
86. Dragomir Gheorghe PNL NU
87. Dragomir Maria ND DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD NU
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
90. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL NU
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
94. Dumitru Georgică ALDE -
95. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD NU
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PNL NU
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE NU
106. Florea Daniel PSD NU
107. Fonta Nuțu ND Abținere
108. Frăticiu Gheorghe PSD NU
109. Galan Constantin PNL NU
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic PNL NU
114. Gheorghe Florin PDL NU
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD NU
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
118. Giurescu Dinu ALDE DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
121. Grama Horia PSD NU
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
123. Grosaru Mircea Minoritati NU
124. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
125. Guran Virgil PNL NU
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
128. Holban Titi PNL DA
129. Horga Vasile PNL NU
130. Hrebenciuc Viorel PSD NU
131. Iane Daniel PNL NU
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu George PDL NU
137. Iordache Florin PSD NU
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD NU
140. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
141. Itu Cornel PSD NU
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD NU
146. Korodi Attila UDMR Abținere
147. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
148. Lubanovici Mircea PDL NU
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Man Mircea PDL NU
151. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
152. Manolescu Oana Minoritati NU
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Nicu PNL NU
155. Marcu Viorica PNL NU
156. Marin Gheorghe PSD NU
157. Markó Attila-Gabor UDMR DA
158. Martin Eduard-Stelian PSD NU
159. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
160. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
161. Mazilu Constantin PSD DA
162. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
163. Melinte Ion ND DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
165. Mihai Aurelian ND DA
166. Mihăilă Ioan PDL NU
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
169. Militaru Lucian PDL NU
170. Mincă Liliana ND DA
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
173. Mîrza Gavril PSD NU
174. Mocanu Adrian PSD NU
175. Mocanu Vasile PSD NU
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina ND DA
178. Moldovan Ioan ALDE NU
179. Moldovan Iosif UDMR NU
180. Molnar Zsolt UDMR DA
181. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
182. Movilă Petru PDL NU
183. Muntean Mircia PDL DA
184. Munteanu Ioan PSD NU
185. Nassar Rodica PSD NU
186. Nazare Alexandru PDL NU
187. Neacșu Marian PSD NU
188. Nechita Aurel PSD NU
189. Necula Cosmin PSD NU
190. Negruț Cornelia ALDE NU
191. Nichita Cristina PSD NU
192. Nicoară Romeo Florin PNL NU
193. Nicolae Florian PSD NU
194. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
195. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
196. Nicolicea Eugen PSD NU
197. Niculae Aurel PNL NU
198. Niculescu Dumitru ND DA
199. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
200. Nistor Laurențiu PSD NU
201. Nistor Marioara ND DA
202. Niță Emil PSD NU
203. Nosa Iuliu PSD NU
204. Oajdea Daniel Vasile ND DA
205. Ochi Ion PSD NU
206. Orban Ludovic PNL DA
207. Palașcă Viorel PNL NU
208. Păun Nicolae Minoritati NU
209. Peia Ninel PSD NU
210. Petrea Dorin Silviu PSD NU
211. Petrescu Petre PSD NU
212. Petric Octavian PSD NU
213. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
216. Pop Georgian PSD NU
217. Popa Octavian-Marius PNL NU
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
219. Potor Călin PNL NU
220. Preda Cezar-Florin PDL NU
221. Pușcaș Iacob ND DA
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD NU
224. Rățoi Neculai PSD NU
225. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
226. Reuer Elena-Ramona PNL DA
227. Rizea Cristian PSD NU
228. Roman Cristian-Constantin PDL NU
229. Roman Victor PSD NU
230. Roșca Lucreția PSD NU
231. Roșca Mircea PNL NU
232. Rotaru Răzvan ND DA
233. Sava Andrei-Valentin PSD DA
234. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
235. Săpunaru Nini PNL NU
236. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
237. Scarlat George PNL NU
238. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
239. Scutaru Adrian George PNL NU
240. Secară Florin Mihail PDL NU
241. Sefer Cristian-George ND DA
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Smarandache Miron Alexandru ND DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD NU
246. Stan Ion PSD NU
247. Stanciu Anghel PSD NU
248. Stativă Irinel Ioan PSD NU
249. Stănescu Alexandru PSD NU
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
251. Stoica Mihaela PDL NU
252. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
253. Stragea Sorin Constantin PSD DA
254. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șimon Gheorghe PSD NU
259. Șoptică Costel PNL NU
260. Șova Lucian PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
262. Tabugan Ion PSD NU
263. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
264. Tararache Mihai ND DA
265. Tămâian Ioan PNL DA
266. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
267. Teju Sorin PNL NU
268. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
269. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
270. Tiuch Cătălin PSD DA
271. Tîlvăr Angel PSD NU
272. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
273. Traicu Rodin PSD NU
274. Tudorache Daniel PSD NU
275. Tudose Mihai PSD NU
276. Tușa Adriana Diana PNL NU
277. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
278. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
279. Uricec Eugen Constantin PSD NU
280. Ursărescu Dorinel PNL NU
281. Vainer Aurel Minoritati DA
282. Vladu Iulian PDL NU
283. Vlase Petru Gabriel PSD NU
284. Vlădoiu Aurel PSD NU
285. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
286. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
287. Vulpescu Ioan PSD NU
288. Weber Mihai PSD NU
289. Zaharcu Neviser PSD NU
290. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
292. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 ianuarie 2020, 14:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro