Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:25 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:25

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 219/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.211/2011 privind regimul deșeurilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:282 111 73 27 34 15 11 11
- voturi pentru (DA):230 111 73 24 1 - 10 11
- voturi împotrivă (NU):45 - - 3 28 14 - -
- abțineri:6 - - - 5 - 1 -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PDL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
28. Bónis István UDMR NU
29. Borbély László UDMR -
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucur Constantin-Alin ND NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Caloianu Mario-Ernest ND NU
38. Canacheu Costică PDL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Chebac Eugen ND NU
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Cioată Cezar ND NU
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND Abținere
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu ND NU
60. Coman Gheorghe ND NU
61. Comșa Cornel-George ND NU
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PDL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Dascălu Constantin PDL DA
74. Deaconu Mihai ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND NU
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
94. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
95. Dușa Mircea PSD DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR NU
101. Fejér László-Ődőn UDMR NU
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu ND DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic PNL DA
112. Gheorghe Florin PDL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Giurescu Dinu ALDE DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PDL DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PNL DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hrebenciuc Viorel PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Iliuță Vasile PDL DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kerekes Károly UDMR NU
140. Kereskényi Gábor UDMR NU
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR NU
143. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
144. Lubanovici Mircea PDL DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Nicu PNL DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Markó Attila-Gabor UDMR NU
150. Martin Eduard-Stelian PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
152. Máté András-Levente UDMR NU
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Melinte Ion ND Abținere
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Mihai Aurelian ND NU
157. Mihăilă Ioan PDL DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mincă Liliana ND NU
161. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocanu Adrian PSD DA
165. Mocanu Vasile PSD DA
166. Mocioalcă Ion PSD DA
167. Mocioi Niculina ND NU
168. Moisii Constantin ND NU
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Moldovan Iosif UDMR NU
171. Molnar Zsolt UDMR NU
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru PDL DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Neacșu Marian PSD DA
177. Nechita Aurel PSD DA
178. Necula Cosmin PSD DA
179. Negruț Clement PDL DA
180. Negruț Cornelia ALDE DA
181. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
182. Nichita Cristina PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin PNL DA
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
186. Niculae Aurel PNL DA
187. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara ND NU
190. Nosa Iuliu PSD DA
191. Ochi Ion PSD DA
192. Oltean Ioan PDL NU
193. Orban Ludovic PNL DA
194. Palașcă Viorel PNL DA
195. Palăr Ionel PNL DA
196. Pardău Dumitru PNL DA
197. Păun Nicolae Minoritati DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrescu Petre PSD DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Plumb Rovana PSD DA
202. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
208. Preda Cezar-Florin PDL DA
209. Pușcaș Iacob ND NU
210. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rățoi Neculai PSD DA
214. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
215. Reuer Elena-Ramona PNL DA
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Cristian-Constantin PDL DA
218. Roman Petre PNL DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Rotaru Răzvan ND NU
221. Rușanu Dan Radu PNL DA
222. Sava Andrei-Valentin PSD DA
223. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
227. Scutaru Adrian George PNL DA
228. Secară Florin Mihail PDL DA
229. Sefer Cristian-George ND Abținere
230. Seres Dénes UDMR NU
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru ND NU
233. Stan Ioan PSD DA
234. Stan Ion PSD DA
235. Stanciu Anghel PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
238. Stoica Mihaela PDL DA
239. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
245. Szabó Ödön UDMR NU
246. Șcheau Ion ND NU
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Șova Lucian PSD DA
250. Ștefan Viorel PSD DA
251. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
253. Tabugan Ion PSD DA
254. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
255. Tararache Mihai ND Abținere
256. Tămâian Ioan PNL DA
257. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
258. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
259. Teju Sorin PNL DA
260. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
261. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Toader Mircea-Nicu PDL DA
264. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Tudose Mihai PSD DA
267. Tușa Adriana Diana PNL DA
268. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
269. Uricec Eugen Constantin PSD DA
270. Ursărescu Dorinel PNL DA
271. Vainer Aurel Minoritati DA
272. Varga Vasile PNL DA
273. Vladu Iulian PDL DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD DA
275. Vlădoiu Aurel PSD DA
276. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
277. Vulpescu Ioan PSD DA
278. Zaharcu Neviser PSD DA
279. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
280. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
282. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 februarie 2020, 2:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro