Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:25 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:25

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 273/2012 pentru modificarea OG 2/2001 privind regimul juridic al contravențiilor, republicată, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:282 111 72 28 33 15 12 11
- voturi pentru (DA):246 111 72 23 2 15 12 11
- voturi împotrivă (NU):34 - - 5 29 - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PDL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin ND NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND NU
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Chebac Eugen ND NU
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ND NU
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND NU
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND NU
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu ND Abținere
61. Coman Gheorghe ND NU
62. Comșa Cornel-George ND NU
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion PDL DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Dascălu Constantin PDL DA
74. Deaconu Mihai ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND NU
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
94. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
95. Dușa Mircea PSD DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu ND DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic PNL DA
112. Gheorghe Florin PDL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Giurescu Dinu ALDE DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PDL NU
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PNL DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Iliuță Vasile PDL NU
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
144. Lubanovici Mircea PDL DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Nicu PNL DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Markó Attila-Gabor UDMR DA
150. Martin Eduard-Stelian PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Máté András-Levente UDMR DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Melinte Ion ND NU
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Mihai Aurelian ND NU
157. Mihăilă Ioan PDL DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mincă Liliana ND NU
161. Mircovici Niculae Minoritati DA
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocanu Adrian PSD DA
165. Mocanu Vasile PSD DA
166. Mocioalcă Ion PSD DA
167. Mocioi Niculina ND NU
168. Moisii Constantin ND NU
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Moldovan Iosif UDMR DA
171. Molnar Zsolt UDMR DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru PDL DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Neacșu Marian PSD DA
177. Nechita Aurel PSD DA
178. Necula Cosmin PSD DA
179. Negruț Clement PDL DA
180. Negruț Cornelia ALDE DA
181. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
182. Nichita Cristina PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin PNL DA
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
186. Nicolicea Eugen PSD DA
187. Niculae Aurel PNL DA
188. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
189. Nistor Laurențiu PSD DA
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Ochi Ion PSD DA
193. Oltean Ioan PDL NU
194. Orban Ludovic PNL DA
195. Palașcă Viorel PNL DA
196. Palăr Ionel PNL DA
197. Pardău Dumitru PNL DA
198. Păun Nicolae Minoritati DA
199. Pârgaru Ion PNL DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrescu Petre PSD DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Plumb Rovana PSD DA
204. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
205. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
209. Preda Cezar-Florin PDL DA
210. Pușcaș Iacob ND NU
211. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
212. Răducanu Ion PSD DA
213. Rădulescu Constantin PSD DA
214. Rățoi Neculai PSD DA
215. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
216. Reuer Elena-Ramona PNL DA
217. Rizea Cristian PSD DA
218. Roman Cristian-Constantin PDL DA
219. Roman Petre PNL DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Rotaru Răzvan ND NU
222. Rușanu Dan Radu PNL DA
223. Sava Andrei-Valentin PSD DA
224. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL DA
227. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
228. Scutaru Adrian George PNL DA
229. Secară Florin Mihail PDL DA
230. Sefer Cristian-George ND NU
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
233. Smarandache Miron Alexandru ND NU
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stan Ion PSD DA
236. Stanciu Anghel PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
239. Stoica Mihaela PDL DA
240. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șcheau Ion ND NU
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Șoptică Costel PNL DA
250. Șova Lucian PSD DA
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
254. Tabugan Ion PSD DA
255. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
256. Tararache Mihai ND NU
257. Tămâian Ioan PNL DA
258. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
259. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
260. Teju Sorin PNL DA
261. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
262. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Toader Mircea-Nicu PDL DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
266. Tudorache Daniel PSD DA
267. Tudose Mihai PSD DA
268. Tușa Adriana Diana PNL DA
269. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
270. Uricec Eugen Constantin PSD DA
271. Ursărescu Dorinel PNL DA
272. Vainer Aurel Minoritati DA
273. Varga Vasile PNL DA
274. Vladu Iulian PDL NU
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlădoiu Aurel PSD DA
277. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
278. Vulpescu Ioan PSD DA
279. Zaharcu Neviser PSD DA
280. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
281. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 20:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro