Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:26 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:26

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 265/2011 privind modificarea Legii nr.339 din 29 noiembrie 2005 privind regimul juridic al plantelor, substanțelor și preparatelor stupefiante și psihotrope
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:288 114 75 28 34 15 12 10
- voturi pentru (DA):255 114 75 27 3 14 12 10
- voturi împotrivă (NU):31 - - 1 30 - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PDL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
21. Blănariu Valentin ND NU
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucur Constantin-Alin ND NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND NU
35. Caloianu Mario-Ernest ND NU
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Chebac Eugen ND NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ND NU
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND NU
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND NU
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND Abținere
58. Coman Gheorghe ND NU
59. Comșa Cornel-George ND NU
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR -
68. Culețu Dănuț PDL DA
69. Cupă Ion PDL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND NU
72. Dascălu Constantin PDL DA
73. Deaconu Mihai ND NU
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria ND NU
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul PNL DA
91. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
92. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
93. Dușa Mircea PSD DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu ND DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin PNL DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic PNL DA
110. Gheorghe Florin PDL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Giurescu Dinu ALDE DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PDL DA
120. Guran Virgil PNL DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi PNL DA
124. Horga Vasile PNL DA
125. Hrebenciuc Viorel PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Iliuță Vasile PDL DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat PSD DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
143. Lubanovici Mircea PDL DA
144. Manolescu Oana Minoritati DA
145. Marcoci Vlad PSD DA
146. Marcu Nicu PNL DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Markó Attila-Gabor UDMR DA
149. Martin Eduard-Stelian PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Máté András-Levente UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Melinte Ion ND NU
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Mihai Aurelian ND NU
156. Mihăilă Ioan PDL DA
157. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Mincă Liliana ND NU
160. Mircovici Niculae Minoritati DA
161. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocanu Adrian PSD DA
164. Mocanu Vasile PSD DA
165. Mocioalcă Ion PSD DA
166. Mocioi Niculina ND NU
167. Moisii Constantin ND DA
168. Moldovan Ioan ALDE DA
169. Moldovan Iosif UDMR DA
170. Molnar Zsolt UDMR DA
171. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
172. Movilă Petru PDL DA
173. Munteanu Ioan PSD DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Neacșu Marian PSD DA
176. Nechita Aurel PSD DA
177. Necula Cosmin PSD DA
178. Negruț Clement PDL DA
179. Negruț Cornelia ALDE DA
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Alexandri PNL DA
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
186. Nicolicea Eugen PSD DA
187. Niculae Aurel PNL DA
188. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
189. Nistor Laurențiu PSD DA
190. Nistor Marioara ND NU
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Ochi Ion PSD DA
194. Oltean Ioan PDL NU
195. Orban Ludovic PNL DA
196. Palașcă Viorel PNL DA
197. Palăr Ionel PNL DA
198. Pardău Dumitru PNL DA
199. Păun Nicolae Minoritati DA
200. Pârgaru Ion PNL DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrescu Petre PSD DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Plumb Rovana PSD DA
205. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
206. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
207. Pop Georgian PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL DA
209. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
210. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
211. Preda Cezar-Florin PDL DA
212. Pușcaș Iacob ND NU
213. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
214. Răducanu Ion PSD DA
215. Rădulescu Constantin PSD DA
216. Rățoi Neculai PSD DA
217. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
218. Reuer Elena-Ramona PNL DA
219. Rizea Cristian PSD DA
220. Roman Cristian-Constantin PDL DA
221. Roman Petre PNL DA
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Roșca Mircea PNL DA
224. Rotaru Răzvan ND NU
225. Rușanu Dan Radu PNL DA
226. Sava Andrei-Valentin PSD DA
227. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
228. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
229. Scarlat George PNL DA
230. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
231. Scutaru Adrian George PNL DA
232. Secară Florin Mihail PDL DA
233. Sefer Cristian-George ND NU
234. Seres Dénes UDMR DA
235. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
236. Smarandache Miron Alexandru ND NU
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stan Ioan PSD DA
239. Stan Ion PSD DA
240. Stanciu Anghel PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
244. Stoica Mihaela PDL DA
245. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
246. Stragea Sorin Constantin PSD DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șcheau Ion ND NU
253. Șimon Gheorghe PSD DA
254. Șoptică Costel PNL DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Ștefan Viorel PSD DA
257. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tabugan Ion PSD DA
260. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
261. Tararache Mihai ND NU
262. Tămâian Ioan PNL DA
263. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
264. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
265. Teju Sorin PNL DA
266. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
267. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
268. Tîlvăr Angel PSD DA
269. Toader Mircea-Nicu PDL DA
270. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
271. Tudorache Daniel PSD DA
272. Tudose Mihai PSD DA
273. Tușa Adriana Diana PNL DA
274. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
275. Uricec Eugen Constantin PSD DA
276. Ursărescu Dorinel PNL DA
277. Vainer Aurel Minoritati DA
278. Varga Vasile PNL DA
279. Vladu Iulian PDL DA
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
283. Vulpescu Ioan PSD DA
284. Zaharcu Neviser PSD DA
285. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
286. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
288. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 februarie 2020, 1:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro