Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:31 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 281/2012 privind abrogarea Legii nr.220/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:303 118 79 29 35 16 13 13
- voturi pentru (DA):238 116 79 - 1 16 13 13
- voturi împotrivă (NU):60 - - 28 32 - - -
- abțineri:4 1 - 1 2 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin ND NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND NU
39. Caloianu Mario-Ernest ND NU
40. Canacheu Costică PDL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
46. Chebac Eugen ND NU
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel PNL DA
52. Cioată Cezar ND NU
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND NU
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND Abținere
63. Coman Gheorghe ND NU
64. Comșa Cornel-George ND NU
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Culețu Dănuț PDL NU
73. Cupă Ion PDL NU
74. Dalca Ștefan-Petru ND NU
75. Dascălu Constantin PDL NU
76. Deaconu Mihai ND NU
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND NU
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
98. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu ND DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin PNL DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin PDL NU
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Giurescu Dinu ALDE DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
123. Grama Horia PSD DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL NU
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Holban Titi PNL DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
133. Iane Daniel PNL DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Iliuță Vasile PDL NU
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
151. Lubanovici Mircea PDL NU
152. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
153. Manolescu Oana Minoritati DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu PNL DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Markó Attila-Gabor UDMR DA
158. Martin Eduard-Stelian PSD DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion ND NU
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian ND NU
167. Mihăilă Ioan PDL NU
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Mincă Liliana ND NU
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocanu Vasile PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina ND NU
178. Moisii Constantin ND NU
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Movilă Petru PDL NU
184. Munteanu Ioan PSD DA
185. Murgu Neagu ND NU
186. Nassar Rodica PSD DA
187. Neacșu Marian PSD DA
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Necula Cosmin PSD DA
190. Negruț Clement PDL NU
191. Negruț Cornelia ALDE DA
192. Nichita Cristina PSD DA
193. Nicoară Romeo Florin PNL DA
194. Nicolae Alexandri PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
197. Nicolicea Eugen PSD DA
198. Niculae Aurel PNL DA
199. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
200. Nistor Laurențiu PSD DA
201. Nistor Marioara ND NU
202. Niță Emil PSD DA
203. Nosa Iuliu PSD DA
204. Ochi Ion PSD DA
205. Oltean Ioan PDL NU
206. Orban Ludovic PNL DA
207. Palașcă Viorel PNL DA
208. Palăr Ionel PNL DA
209. Pardău Dumitru PNL DA
210. Păun Nicolae Minoritati DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrescu Petre PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
215. Plumb Rovana PSD DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popa Radu Mihai ND NU
221. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
222. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
223. Potor Călin PNL DA
224. Preda Cezar-Florin PDL NU
225. Pușcaș Iacob ND NU
226. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Constantin PSD DA
229. Rățoi Neculai PSD DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
231. Reuer Elena-Ramona PNL DA
232. Rizea Cristian PSD DA
233. Roman Cristian-Constantin PDL NU
234. Roman Ioan Sorin PSD DA
235. Roman Petre PNL DA
236. Roșca Lucreția PSD DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rotaru Răzvan ND NU
239. Rușanu Dan Radu PNL DA
240. Sava Andrei-Valentin PSD DA
241. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
242. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD -
243. Scarlat George PNL DA
244. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
245. Scutaru Adrian George PNL DA
246. Secară Florin Mihail PDL NU
247. Sefer Cristian-George ND NU
248. Seres Dénes UDMR DA
249. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
250. Smarandache Miron Alexandru ND NU
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stan Ion PSD DA
254. Stanciu Anghel PSD DA
255. Stativă Irinel Ioan PSD DA
256. Stănescu Alexandru PSD DA
257. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
258. Stoica Mihaela PDL NU
259. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
260. Stragea Sorin Constantin PSD DA
261. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
262. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șcheau Ion ND NU
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Tabugan Ion PSD DA
274. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
275. Tararache Mihai ND NU
276. Tămâian Ioan PNL DA
277. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
278. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
279. Teju Sorin PNL DA
280. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
281. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
282. Tîlvăr Angel PSD DA
283. Toader Mircea-Nicu PDL NU
284. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
285. Traicu Rodin PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tudose Mihai PSD DA
288. Tușa Adriana Diana PNL DA
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
290. Uricec Eugen Constantin PSD DA
291. Ursărescu Dorinel PNL DA
292. Vainer Aurel Minoritati DA
293. Varga Vasile PNL DA
294. Vladu Iulian PDL NU
295. Vlase Petru Gabriel PSD DA
296. Vlădoiu Aurel PSD DA
297. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Zaharcu Neviser PSD DA
300. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
301. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
302. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
303. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 februarie 2020, 2:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro