Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:35 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:35

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 625/2010 privind reglementarea accesului autovehiculelor pe aeroporturi în zona de deservire a terminalelor de plecări
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:305 121 79 30 33 16 13 13
- voturi pentru (DA):277 121 79 29 6 16 13 13
- voturi împotrivă (NU):27 - - - 27 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
27. Blănariu Valentin ND NU
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin ND NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND NU
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel PSD DA
47. Chebac Eugen ND NU
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL DA
53. Cioată Cezar ND NU
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND NU
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND NU
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND DA
65. Coman Gheorghe ND NU
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion PDL DA
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Deaconu Mihai ND NU
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND NU
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
98. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu ND DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin PNL DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin PDL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Giurescu Dinu ALDE DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
123. Grama Horia PSD DA
124. Grecea Maria ND NU
125. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
126. Grosaru Mircea Minoritati DA
127. Gudu Vasile PDL DA
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
131. Holban Titi PNL DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hrebenciuc Viorel PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Iliuță Vasile PDL DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kerekes Károly UDMR DA
149. Kereskényi Gábor UDMR DA
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Korodi Attila UDMR DA
152. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
153. Lubanovici Mircea PDL DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Martin Eduard-Stelian PSD DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion ND DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian ND NU
169. Mihăilă Ioan PDL DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Mincă Liliana ND NU
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocanu Vasile PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND NU
180. Moisii Constantin ND NU
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Moldovan Iosif UDMR DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru PDL DA
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu ND NU
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Nechita Aurel PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Clement PDL DA
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL DA
197. Nicolae Alexandri PNL DA
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
200. Nicolicea Eugen PSD DA
201. Niculae Aurel PNL DA
202. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara ND NU
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Ochi Ion PSD DA
208. Oltean Ioan PDL DA
209. Orban Ludovic PNL DA
210. Palașcă Viorel PNL DA
211. Palăr Ionel PNL DA
212. Pardău Dumitru PNL DA
213. Păun Nicolae Minoritati DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrescu Petre PSD DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
218. Plumb Rovana PSD DA
219. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
220. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
221. Pop Georgian PSD DA
222. Popa Octavian-Marius PNL DA
223. Popa Radu Mihai ND NU
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
226. Potor Călin PNL DA
227. Preda Cezar-Florin PDL DA
228. Pușcaș Iacob ND NU
229. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Reuer Elena-Ramona PNL DA
235. Rizea Cristian PSD DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL DA
237. Roman Ioan Sorin PSD DA
238. Roman Petre PNL DA
239. Roșca Lucreția PSD DA
240. Roșca Mircea PNL DA
241. Rotaru Răzvan ND NU
242. Rușanu Dan Radu PNL DA
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL DA
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
248. Scutaru Adrian George PNL DA
249. Secară Florin Mihail PDL DA
250. Sefer Cristian-George ND NU
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
253. Smarandache Miron Alexandru ND DA
254. Solomon Adrian PSD DA
255. Stan Ioan PSD DA
256. Stan Ion PSD DA
257. Stanciu Anghel PSD DA
258. Stativă Irinel Ioan PSD DA
259. Stănescu Alexandru PSD DA
260. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
261. Stoica Mihaela PDL DA
262. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
263. Stragea Sorin Constantin PSD DA
264. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
265. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
268. Szabó Ödön UDMR DA
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șoptică Costel PNL DA
271. Șova Lucian PSD DA
272. Ștefan Viorel PSD DA
273. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
274. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
275. Tabugan Ion PSD DA
276. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
277. Tararache Mihai ND NU
278. Tămâian Ioan PNL DA
279. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
280. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
281. Teju Sorin PNL DA
282. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
283. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
284. Tîlvăr Angel PSD DA
285. Toader Mircea-Nicu PDL DA
286. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
287. Traicu Rodin PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tudose Mihai PSD DA
290. Tușa Adriana Diana PNL DA
291. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
292. Urcan Ionaș-Florin PDL -
293. Uricec Eugen Constantin PSD DA
294. Ursărescu Dorinel PNL DA
295. Vainer Aurel Minoritati DA
296. Varga Vasile PNL DA
297. Vladu Iulian PDL DA
298. Vlase Petru Gabriel PSD DA
299. Vlădoiu Aurel PSD DA
300. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
301. Vulpescu Ioan PSD DA
302. Zaharcu Neviser PSD DA
303. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
304. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
305. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 22:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro