Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:37

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 279/2012 privind abrogarea Legii nr.9/2012 privind taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:305 118 80 30 35 17 12 13
- voturi pentru (DA):289 116 79 29 23 17 12 13
- voturi împotrivă (NU):14 1 - 1 12 - - -
- abțineri:2 1 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin ND NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
46. Chebac Eugen ND NU
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel PNL DA
52. Cioată Cezar ND DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND NU
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Coman Gheorghe ND NU
64. Comșa Cornel-George ND NU
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion PDL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
80. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Maria ND NU
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul PNL DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
99. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
100. Dușa Mircea PSD DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu ND DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin PNL DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Gerea Andrei Dominic PNL DA
117. Gheorghe Florin PDL NU
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Giurescu Dinu ALDE DA
122. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
124. Grama Horia PSD DA
125. Grecea Maria ND DA
126. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
127. Grosaru Mircea Minoritati DA
128. Gudu Vasile PDL DA
129. Guran Virgil PNL DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
132. Holban Titi PNL DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
138. Ignat Miron Minoritati DA
139. Iliuță Vasile PDL DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Iordache Florin PSD DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
148. Kelemen Hunor UDMR DA
149. Kerekes Károly UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR DA
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Korodi Attila UDMR DA
153. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
154. Lubanovici Mircea PDL DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolescu Oana Minoritati DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Nicu PNL DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Markó Attila-Gabor UDMR DA
161. Martin Eduard-Stelian PSD DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
165. Mazilu Constantin PSD DA
166. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
167. Melinte Ion ND DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Mihai Aurelian ND DA
170. Mihăilă Ioan PDL DA
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Mincă Liliana ND NU
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Adrian PSD DA
178. Mocanu Vasile PSD DA
179. Mocioalcă Ion PSD DA
180. Mocioi Niculina ND DA
181. Moisii Constantin ND DA
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Moldovan Iosif UDMR DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Movilă Petru PDL DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu ND DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Nechita Aurel PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Clement PDL DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL DA
197. Nicolae Alexandri PNL DA
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
200. Nicolicea Eugen PSD DA
201. Niculae Aurel PNL DA
202. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara ND NU
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Ochi Ion PSD DA
208. Oltean Ioan PDL DA
209. Orban Ludovic PNL Abținere
210. Palașcă Viorel PNL DA
211. Palăr Ionel PNL DA
212. Pardău Dumitru PNL DA
213. Păun Nicolae Minoritati DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrescu Petre PSD DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
218. Plumb Rovana PSD DA
219. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
220. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
221. Pop Georgian PSD DA
222. Popa Octavian-Marius PNL DA
223. Popa Radu Mihai ND DA
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
226. Potor Călin PNL DA
227. Preda Cezar-Florin PDL DA
228. Pușcaș Iacob ND DA
229. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Reuer Elena-Ramona PNL DA
235. Rizea Cristian PSD DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL DA
237. Roman Ioan Sorin PSD DA
238. Roman Petre PNL DA
239. Roșca Mircea PNL DA
240. Rotaru Răzvan ND DA
241. Rușanu Dan Radu PNL DA
242. Sava Andrei-Valentin PSD DA
243. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
244. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
245. Scarlat George PNL DA
246. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
247. Scutaru Adrian George PNL DA
248. Secară Florin Mihail PDL DA
249. Sefer Cristian-George ND DA
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
252. Smarandache Miron Alexandru ND DA
253. Solomon Adrian PSD DA
254. Stan Ioan PSD DA
255. Stan Ion PSD DA
256. Stanciu Anghel PSD DA
257. Stativă Irinel Ioan PSD DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
260. Stoica Mihaela PDL DA
261. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
262. Stragea Sorin Constantin PSD DA
263. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
264. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
267. Szabó Ödön UDMR DA
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefan Viorel PSD DA
272. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
274. Tabugan Ion PSD DA
275. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
276. Tararache Mihai ND DA
277. Tămâian Ioan PNL DA
278. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
279. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
280. Teju Sorin PNL DA
281. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
282. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
283. Tîlvăr Angel PSD DA
284. Toader Mircea-Nicu PDL DA
285. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
286. Traicu Rodin PSD DA
287. Tudorache Daniel PSD DA
288. Tudose Mihai PSD DA
289. Tușa Adriana Diana PNL DA
290. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
291. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
292. Uricec Eugen Constantin PSD DA
293. Ursărescu Dorinel PNL DA
294. Vainer Aurel Minoritati DA
295. Varga Vasile PNL DA
296. Vladu Iulian PDL DA
297. Vlase Petru Gabriel PSD DA
298. Vlădoiu Aurel PSD DA
299. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
300. Vulpescu Ioan PSD DA
301. Zaharcu Neviser PSD DA
302. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
303. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
304. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
305. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 ianuarie 2020, 23:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro