Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:39

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 731/2011 pentru modificarea alin.(3) al art.17 din Legea farmaciei nr.266/2008
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:307 122 79 30 35 16 12 13
- voturi pentru (DA):241 120 79 - 2 15 12 13
- voturi împotrivă (NU):35 - - 4 31 - - -
- abțineri:30 1 - 26 2 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin ND NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND NU
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Canacheu Costică PDL Abținere
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel PNL DA
50. Cioată Cezar ND NU
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND NU
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND NU
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu ND Abținere
61. Coman Gheorghe ND NU
62. Comșa Cornel-George ND NU
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Culețu Dănuț PDL Abținere
70. Cupă Ion PDL Abținere
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Dascălu Constantin PDL Abținere
74. Deaconu Mihai ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria ND NU
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
97. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Fonta Nuțu ND DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin PNL DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Gerea Andrei Dominic PNL DA
115. Gheorghe Florin PDL Abținere
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Giurescu Dinu ALDE DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria ND NU
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL NU
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Holban Titi PNL DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Hrebenciuc Viorel PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Iliuță Vasile PDL Abținere
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Korodi Attila UDMR DA
151. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
152. Lubanovici Mircea PDL NU
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Martin Eduard-Stelian PSD DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion ND NU
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian ND NU
169. Mihăilă Ioan PDL Abținere
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Mincă Liliana ND NU
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocanu Vasile PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND NU
180. Moisii Constantin ND NU
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Moldovan Iosif UDMR DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru PDL Abținere
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu ND NU
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Nechita Aurel PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Clement PDL Abținere
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL DA
197. Nicolae Alexandri PNL DA
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
200. Nicolicea Eugen PSD DA
201. Niculae Aurel PNL DA
202. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara ND NU
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD -
207. Ochi Ion PSD DA
208. Oltean Ioan PDL Abținere
209. Orban Ludovic PNL DA
210. Palașcă Viorel PNL DA
211. Palăr Ionel PNL DA
212. Pardău Dumitru PNL DA
213. Păun Nicolae Minoritati DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrescu Petre PSD DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
218. Plumb Rovana PSD DA
219. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
220. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
221. Pop Georgian PSD DA
222. Popa Octavian-Marius PNL DA
223. Popa Radu Mihai ND NU
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
226. Potor Călin PNL DA
227. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
228. Pușcaș Iacob ND NU
229. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Reuer Elena-Ramona PNL DA
235. Rizea Cristian PSD DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
237. Roman Ioan Sorin PSD DA
238. Roman Petre PNL DA
239. Roman Victor PSD DA
240. Roșca Lucreția PSD DA
241. Roșca Mircea PNL DA
242. Rotaru Răzvan ND NU
243. Rușanu Dan Radu PNL DA
244. Sava Andrei-Valentin PSD DA
245. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
246. Săpunaru Nini PNL DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scarlat George PNL DA
249. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
250. Scutaru Adrian George PNL DA
251. Secară Florin Mihail PDL Abținere
252. Sefer Cristian-George ND NU
253. Seres Dénes UDMR DA
254. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
255. Smarandache Miron Alexandru ND DA
256. Solomon Adrian PSD DA
257. Stan Ioan PSD DA
258. Stan Ion PSD DA
259. Stanciu Anghel PSD DA
260. Stativă Irinel Ioan PSD DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
263. Stoica Mihaela PDL Abținere
264. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
267. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
268. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
269. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
270. Szabó Ödön UDMR DA
271. Șcheau Ion ND NU
272. Șimon Gheorghe PSD DA
273. Șoptică Costel PNL DA
274. Șova Lucian PSD DA
275. Ștefan Viorel PSD DA
276. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
277. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
278. Tabugan Ion PSD DA
279. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
280. Tararache Mihai ND NU
281. Tămâian Ioan PNL DA
282. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
283. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
284. Teju Sorin PNL DA
285. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
286. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
287. Tîlvăr Angel PSD DA
288. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
289. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
290. Traicu Rodin PSD DA
291. Tudorache Daniel PSD DA
292. Tudose Mihai PSD DA
293. Tușa Adriana Diana PNL DA
294. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
295. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
296. Uricec Eugen Constantin PSD DA
297. Ursărescu Dorinel PNL DA
298. Vainer Aurel Minoritati DA
299. Varga Vasile PNL DA
300. Vladu Iulian PDL Abținere
301. Vlase Petru Gabriel PSD DA
302. Vlădoiu Aurel PSD DA
303. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
306. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
307. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 16:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro