Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 13:55 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 13:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 669/2011 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.18/2011 pentru stabilirea măsurilor privind verificarea și controlul unităților sanitare cu paturi de către Ministerul Sănătății și instituțiile din subordinea acestuia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:318 128 78 40 32 13 14 12 1
- voturi pentru (DA):288 127 78 39 4 13 14 12 1
- voturi împotrivă (NU):29 1 - 1 27 - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
5. Zaharcu Neviser PSD DA
6. Weber Mihai PSD DA
7. Vulpescu Ioan PSD DA
8. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
9. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
10. Vlădoiu Aurel PSD DA
11. Vlase Petru Gabriel PSD DA
12. Vladu Iulian PDL DA
13. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
14. Vasilică Radu Costin PSD DA
15. Vainer Aurel Minoritati DA
16. Ursărescu Dorinel PNL DA
17. Uricec Eugen Constantin PSD DA
18. Udriște Gheorghe PDL DA
19. Turcan Raluca PDL DA
20. Tudose Mihai PSD DA
21. Tudorie Violeta PSD DA
22. Traicu Rodin PSD DA
23. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
24. Toader Mircea-Nicu PDL DA
25. Tiuch Cătălin PSD DA
26. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
27. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
28. Teju Sorin PNL DA
29. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
30. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
31. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
32. Tămâian Ioan PNL DA
33. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
34. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
35. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
36. Ștefan Viorel PSD DA
37. Șova Lucian PSD DA
38. Șoptică Costel PNL DA
39. Șcheau Ion ND NU
40. Szabó Ödön UDMR DA
41. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
42. Surdu Raluca PNL DA
43. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
44. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
45. Stragea Sorin Constantin PSD DA
46. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
47. Stoica Mihaela - DA
48. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
49. Stănișoară Mihai PNL DA
50. Stănescu Alexandru PSD DA
51. Stativă Irinel Ioan PSD DA
52. Stancu Ionel Minoritati DA
53. Stanciu Zisu PSD DA
54. Stanciu Anghel PSD DA
55. Stan Ion PSD NU
56. Solomon Adrian PSD DA
57. Smarandache Miron Alexandru ND NU
58. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
59. Seres Dénes UDMR DA
60. Sefer Cristian-George ND NU
61. Secară Florin Mihail PDL DA
62. Scutaru Adrian George PNL DA
63. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
64. Scarlat George PNL DA
65. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
66. Săpunaru Nini PNL DA
67. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
68. Sava Andrei-Valentin PSD DA
69. Rotaru Răzvan ND DA
70. Roșca Lucreția PSD DA
71. Roman Victor PSD DA
72. Roman Petre PNL DA
73. Roman Ioan Sorin PSD DA
74. Roman Gheorghe PSD DA
75. Roman Cristian-Constantin PDL DA
76. Rizea Cristian PSD DA
77. Reuer Elena-Ramona PNL DA
78. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
79. Rățoi Neculai PSD DA
80. Rădulescu Romeo PDL DA
81. Rădulescu Constantin PSD DA
82. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
83. Răducanu Ion PSD DA
84. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
85. Pușcaș Iacob ND NU
86. Preda Cezar-Florin PDL DA
87. Potor Călin PNL DA
88. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
89. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
90. Popescu Dan-Cristian PDL DA
91. Popeangă Vasile PSD DA
92. Popa Octavian-Marius PNL DA
93. Pop Georgian PSD DA
94. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
95. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
96. Petric Octavian PSD DA
97. Petrea Dorin Silviu PSD DA
98. Petrache Adrian-Alin PSD DA
99. Peia Ninel PSD DA
100. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
101. Pârgaru Ion PNL DA
102. Păun Nicolae Minoritati DA
103. Paul Maria-Andreea PDL DA
104. Pardău Dumitru PNL DA
105. Pambuccian Varujan Minoritati DA
106. Paleologu Theodor PDL DA
107. Palăr Ionel PNL DA
108. Palașcă Viorel PNL DA
109. Orban Ludovic PNL DA
110. Oltean Ioan PDL DA
111. Ochi Ion PSD DA
112. Oajdea Daniel Vasile ND NU
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Niță Emil PSD DA
115. Nistor Marioara ND NU
116. Nistor Laurențiu PSD DA
117. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
118. Niculae Aurel PNL DA
119. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
120. Nicolae Florian PSD DA
121. Nicolae Alexandri PNL DA
122. Nicoară Romeo Florin PNL DA
123. Nichita Cristina PSD DA
124. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
125. Negruț Cornelia ALDE DA
126. Negruț Clement PDL DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Neacșu Marian PSD DA
129. Nassar Rodica PSD DA
130. Murgu Neagu ND NU
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Muntean Mircia PDL DA
133. Movilă Petru PDL DA
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Molnar Zsolt UDMR DA
136. Moldovan Iosif UDMR DA
137. Moldovan Ioan ALDE DA
138. Moisii Constantin ND NU
139. Mocioi Niculina ND NU
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Mocanu Vasile PSD DA
142. Mocanu Adrian PSD DA
143. Mîrza Gavril PSD DA
144. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
145. Mircovici Niculae Minoritati DA
146. Mincă Liliana ND NU
147. Mihai Aurelian ND NU
148. Melinte Ion ND NU
149. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Máté András-Levente UDMR DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Martin Eduard-Stelian PSD DA
154. Marocico Ion Minoritati DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Manolache Marius PSD DA
160. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
161. Manda Iulian Claudiu PSD DA
162. Man Mircea PDL DA
163. Lubanovici Mircea PDL DA
164. Longher Ghervazen Minoritati DA
165. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
166. Korodi Attila UDMR DA
167. Khraibani Camelia PSD DA
168. Kereskényi Gábor UDMR DA
169. Itu Cornel PSD DA
170. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
171. Iriza Scarlat PSD DA
172. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
173. Iordache Florin PSD DA
174. Ionescu George PDL DA
175. Ionescu Aurelian ALDE DA
176. Intotero Natalia-Elena PSD DA
177. Ignat Miron Minoritati DA
178. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
179. Iane Daniel PNL DA
180. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
181. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
182. Hrebenciuc Viorel PSD DA
183. Horga Vasile PNL DA
184. Holban Titi PNL DA
185. Hellvig Eduard Raul PNL DA
186. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
187. Harbuz Liviu PSD DA
188. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
189. Gust Băloșin Florentin PSD DA
190. Gurzău Adrian PDL DA
191. Guran Virgil PNL DA
192. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
193. Gudu Vasile PDL DA
194. Grosaru Mircea Minoritati DA
195. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
196. Grecea Maria ND NU
197. Grama Horia PSD DA
198. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
199. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
200. Giurescu Dinu ALDE DA
201. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
202. Ghiveciu Marian PSD DA
203. Gheorghe Tinel PDL DA
204. Geantă Florian Daniel PDL DA
205. Găină Mihăiță PSD DA
206. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
207. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
208. Galan Constantin PNL DA
209. Frăticiu Gheorghe PSD DA
210. Fonta Nuțu ND DA
211. Florea Daniel PSD DA
212. Firczak Gheorghe Minoritati DA
213. Erdei Dolóczki István UDMR DA
214. Eparu Ion PSD DA
215. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
216. Enache Marian PSD DA
217. Emacu Gheorghe PSD DA
218. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
219. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
220. Dumitru Georgică ALDE DA
221. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
222. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
223. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
224. Dragomir Viorel Marian PSD DA
225. Dragomir Gheorghe PNL DA
226. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
227. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
228. Dolha Mircea PNL DA
229. Dobrinescu Traian PNL DA
230. Dobre Victor Paul PNL DA
231. Dobre Mircea-Titus PSD DA
232. Doboș Anton PNL DA
233. Dîrzu Ioan PSD DA
234. Diniță Ion ALDE DA
235. Dima Toader PSD DA
236. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
237. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
238. Delureanu Virgil PSD DA
239. Deaconu Mihai ND NU
240. Dascălu Constantin PDL DA
241. Dalca Ștefan-Petru ND NU
242. Daea Petre PSD DA
243. Cupșa Ioan PNL DA
244. Cupă Ion PNL DA
245. Culețu Dănuț PDL DA
246. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
247. Cristian Horia PNL DA
248. Cristea Victor PSD DA
249. Cristea Aurelia PSD DA
250. Crăciunescu Grigore PNL DA
251. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
252. Covaci Dorel PSD DA
253. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
254. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
255. Comșa Cornel-George ND NU
256. Coman Gheorghe ALDE DA
257. Codîrlă Liviu ND NU
258. Cocei Erland PNL DA
259. Ciurariu Florin PNL DA
260. Ciuhodaru Tudor ND NU
261. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
262. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
263. Ciocan Dan PSD DA
264. Ciobanu Liliana ND NU
265. Ciobanu Gheorghe PSD DA
266. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
267. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
268. Chiriță Dumitru PSD DA
269. Cherecheș Florica PNL DA
270. Chebac Eugen ND NU
271. Cernea Remus-Florinel PSD DA
272. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
273. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
274. Călin Ion PSD DA
275. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
276. Canacheu Costică PDL DA
277. Calotă Florică Ică PNL DA
278. Caloianu Mario-Ernest ND NU
279. Calimente Mihăiță PNL DA
280. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
281. Buican Cristian PNL DA
282. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
283. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
284. Bordeianu Dan PNL DA
285. Bónis István UDMR DA
286. Boghicevici Claudia PDL DA
287. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
288. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
289. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
290. Bleotu Vasile PSD DA
291. Blănariu Valentin ND NU
292. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
293. Birchall Ana PSD DA
294. Berci Vasile PNL DA
295. Benga Ioan PSD DA
296. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
297. Bălan Ion PSD DA
298. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
299. Baltă Mihai PSD DA
300. Balan Ioan PDL DA
301. Babuș Radu PSD DA
302. Axente Ioan PSD DA
303. Avram Marian PSD DA
304. Avram Constantin ALDE DA
305. Arsene Ionel PSD DA
306. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
307. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
308. Anton Marin PNL DA
309. Antal István UDMR DA
310. Anghel Gabriela-Lola ND NU
311. Andronache Gabriel PDL DA
312. Andea Petru PSD DA
313. Anastase Roberta Alma PDL DA
314. Amet Varol Minoritati DA
315. Almăjanu Marin PNL DA
316. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
317. Adăscăliței Constantin PSD DA
318. Adam Ioan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 2:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro