Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 13:55 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 13:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 669/2011 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.18/2011 pentru stabilirea măsurilor privind verificarea și controlul unităților sanitare cu paturi de către Ministerul Sănătății și instituțiile din subordinea acestuia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:318 128 78 40 32 13 14 12 1
- voturi pentru (DA):288 127 78 39 4 13 14 12 1
- voturi împotrivă (NU):29 1 - 1 27 - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Arsene Ionel PSD DA
5. Avram Marian PSD DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Birchall Ana PSD DA
13. Bleotu Vasile PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Călin Ion PSD DA
19. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
20. Cernea Remus-Florinel PSD DA
21. Chiriță Dumitru PSD DA
22. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
23. Ciobanu Gheorghe PSD DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
28. Covaci Dorel PSD DA
29. Cristea Aurelia PSD DA
30. Cristea Victor PSD DA
31. Daea Petre PSD DA
32. Delureanu Virgil PSD DA
33. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
34. Dima Toader PSD DA
35. Dîrzu Ioan PSD DA
36. Dobre Mircea-Titus PSD DA
37. Dragomir Viorel Marian PSD DA
38. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
39. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
40. Emacu Gheorghe PSD DA
41. Enache Marian PSD DA
42. Eparu Ion PSD DA
43. Florea Daniel PSD DA
44. Frăticiu Gheorghe PSD DA
45. Găină Mihăiță PSD DA
46. Ghiveciu Marian PSD DA
47. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
48. Grama Horia PSD DA
49. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
50. Gust Băloșin Florentin PSD DA
51. Harbuz Liviu PSD DA
52. Hrebenciuc Viorel PSD DA
53. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
54. Intotero Natalia-Elena PSD DA
55. Iordache Florin PSD DA
56. Iriza Scarlat PSD DA
57. Itu Cornel PSD DA
58. Khraibani Camelia PSD DA
59. Manda Iulian Claudiu PSD DA
60. Manolache Marius PSD DA
61. Marcoci Vlad PSD DA
62. Marin Gheorghe PSD DA
63. Martin Eduard-Stelian PSD DA
64. Mazilu Constantin PSD DA
65. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
66. Mîrza Gavril PSD DA
67. Mocanu Adrian PSD DA
68. Mocanu Vasile PSD DA
69. Mocioalcă Ion PSD DA
70. Munteanu Ioan PSD DA
71. Nassar Rodica PSD DA
72. Neacșu Marian PSD DA
73. Nechita Aurel PSD DA
74. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
75. Nichita Cristina PSD DA
76. Nicolae Florian PSD DA
77. Nistor Laurențiu PSD DA
78. Niță Emil PSD DA
79. Nosa Iuliu PSD DA
80. Ochi Ion PSD DA
81. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
82. Peia Ninel PSD DA
83. Petrache Adrian-Alin PSD DA
84. Petrea Dorin Silviu PSD DA
85. Petric Octavian PSD DA
86. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
87. Pop Georgian PSD DA
88. Popeangă Vasile PSD DA
89. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
90. Răducanu Ion PSD DA
91. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
92. Rădulescu Constantin PSD DA
93. Rățoi Neculai PSD DA
94. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
95. Rizea Cristian PSD DA
96. Roman Gheorghe PSD DA
97. Roman Ioan Sorin PSD DA
98. Roman Victor PSD DA
99. Roșca Lucreția PSD DA
100. Sava Andrei-Valentin PSD DA
101. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
102. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
103. Solomon Adrian PSD DA
104. Stan Ion PSD NU
105. Stanciu Anghel PSD DA
106. Stanciu Zisu PSD DA
107. Stativă Irinel Ioan PSD DA
108. Stănescu Alexandru PSD DA
109. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
110. Stragea Sorin Constantin PSD DA
111. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
112. Șova Lucian PSD DA
113. Ștefan Viorel PSD DA
114. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
115. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
116. Tiuch Cătălin PSD DA
117. Traicu Rodin PSD DA
118. Tudorie Violeta PSD DA
119. Tudose Mihai PSD DA
120. Uricec Eugen Constantin PSD DA
121. Vasilică Radu Costin PSD DA
122. Vlase Petru Gabriel PSD DA
123. Vlădoiu Aurel PSD DA
124. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
125. Vulpescu Ioan PSD DA
126. Weber Mihai PSD DA
127. Zaharcu Neviser PSD DA
128. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Anton Marin PNL DA
4. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
5. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
6. Berci Vasile PNL DA
7. Bordeianu Dan PNL DA
8. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
9. Buican Cristian PNL DA
10. Calimente Mihăiță PNL DA
11. Calotă Florică Ică PNL DA
12. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
13. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
14. Cherecheș Florica PNL DA
15. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
16. Ciurariu Florin PNL DA
17. Cocei Erland PNL DA
18. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
19. Crăciunescu Grigore PNL DA
20. Cristian Horia PNL DA
21. Cupă Ion PNL DA
22. Cupșa Ioan PNL DA
23. Doboș Anton PNL DA
24. Dobre Victor Paul PNL DA
25. Dobrinescu Traian PNL DA
26. Dolha Mircea PNL DA
27. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
28. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
29. Dragomir Gheorghe PNL DA
30. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
31. Galan Constantin PNL DA
32. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
33. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
34. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
35. Guran Virgil PNL DA
36. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
37. Hellvig Eduard Raul PNL DA
38. Holban Titi PNL DA
39. Horga Vasile PNL DA
40. Iane Daniel PNL DA
41. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
42. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
43. Marcu Viorica PNL DA
44. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
45. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
46. Nicoară Romeo Florin PNL DA
47. Nicolae Alexandri PNL DA
48. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
49. Niculae Aurel PNL DA
50. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
51. Orban Ludovic PNL DA
52. Palașcă Viorel PNL DA
53. Palăr Ionel PNL DA
54. Pardău Dumitru PNL DA
55. Pârgaru Ion PNL DA
56. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
57. Popa Octavian-Marius PNL DA
58. Potor Călin PNL DA
59. Reuer Elena-Ramona PNL DA
60. Roman Petre PNL DA
61. Săpunaru Nini PNL DA
62. Scarlat George PNL DA
63. Scutaru Adrian George PNL DA
64. Stănișoară Mihai PNL DA
65. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
66. Surdu Raluca PNL DA
67. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
68. Șoptică Costel PNL DA
69. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
70. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
71. Tămâian Ioan PNL DA
72. Teju Sorin PNL DA
73. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
74. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
75. Ursărescu Dorinel PNL DA
76. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
77. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
78. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL DA
2. Andronache Gabriel PDL DA
3. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
4. Balan Ioan PDL DA
5. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
6. Boghicevici Claudia PDL DA
7. Canacheu Costică PDL DA
8. Culețu Dănuț PDL DA
9. Dascălu Constantin PDL DA
10. Geantă Florian Daniel PDL DA
11. Gheorghe Tinel PDL DA
12. Gudu Vasile PDL DA
13. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
14. Gurzău Adrian PDL DA
15. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
16. Ionescu George PDL DA
17. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
18. Lubanovici Mircea PDL DA
19. Man Mircea PDL DA
20. Movilă Petru PDL DA
21. Muntean Mircia PDL DA
22. Negruț Clement PDL DA
23. Oltean Ioan PDL DA
24. Paleologu Theodor PDL DA
25. Paul Maria-Andreea PDL DA
26. Popescu Dan-Cristian PDL DA
27. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
28. Preda Cezar-Florin PDL DA
29. Rădulescu Romeo PDL DA
30. Roman Cristian-Constantin PDL DA
31. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
32. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
33. Secară Florin Mihail PDL DA
34. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
35. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
36. Toader Mircea-Nicu PDL DA
37. Turcan Raluca PDL DA
38. Udriște Gheorghe PDL DA
39. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
40. Vladu Iulian PDL DA
1. Anghel Gabriela-Lola ND NU
2. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
3. Blănariu Valentin ND NU
4. Caloianu Mario-Ernest ND NU
5. Chebac Eugen ND NU
6. Ciobanu Liliana ND NU
7. Ciuhodaru Tudor ND NU
8. Codîrlă Liviu ND NU
9. Comșa Cornel-George ND NU
10. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
11. Dalca Ștefan-Petru ND NU
12. Deaconu Mihai ND NU
13. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
14. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
15. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
16. Fonta Nuțu ND DA
17. Grecea Maria ND NU
18. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
19. Melinte Ion ND NU
20. Mihai Aurelian ND NU
21. Mincă Liliana ND NU
22. Mocioi Niculina ND NU
23. Moisii Constantin ND NU
24. Murgu Neagu ND NU
25. Nistor Marioara ND NU
26. Oajdea Daniel Vasile ND NU
27. Pușcaș Iacob ND NU
28. Rotaru Răzvan ND DA
29. Sefer Cristian-George ND NU
30. Smarandache Miron Alexandru ND NU
31. Șcheau Ion ND NU
32. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
1. Antal István UDMR DA
2. Bónis István UDMR DA
3. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
4. Erdei Dolóczki István UDMR DA
5. Kereskényi Gábor UDMR DA
6. Korodi Attila UDMR DA
7. Markó Attila-Gabor UDMR DA
8. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
9. Máté András-Levente UDMR DA
10. Moldovan Iosif UDMR DA
11. Molnar Zsolt UDMR DA
12. Seres Dénes UDMR DA
13. Szabó Ödön UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Grosaru Mircea Minoritati DA
5. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
6. Ignat Miron Minoritati DA
7. Longher Ghervazen Minoritati DA
8. Marocico Ion Minoritati DA
9. Mircovici Niculae Minoritati DA
10. Pambuccian Varujan Minoritati DA
11. Păun Nicolae Minoritati DA
12. Stancu Ionel Minoritati DA
13. Vainer Aurel Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Coman Gheorghe ALDE DA
3. Diniță Ion ALDE DA
4. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
5. Dumitru Georgică ALDE DA
6. Giurescu Dinu ALDE DA
7. Ionescu Aurelian ALDE DA
8. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
9. Moldovan Ioan ALDE DA
10. Negruț Cornelia ALDE DA
11. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
12. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
1. Stoica Mihaela - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 4:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro