Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2013 > 16:43 Versiunea pentru printare
Luni, 4 noiembrie 2013, ora 16:43

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 334/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.58/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.283/2010 privind camerele pentru agricultură, industrie alimentară, piscicultură, silvicultură și dezvoltare rurală și pentru abrogarea art.II din Legea nr.122/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.283/2010 privind camerele pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:146 60 30 18 13 11 2 8 4
- voturi pentru (DA):47 1 1 18 13 11 - 1 2
- voturi împotrivă (NU):97 59 28 - - - 1 7 2
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
1. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Blănariu Valentin ND DA
3. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
4. Boghicevici Claudia PDL DA
5. Bónis István UDMR DA
6. Caloianu Mario-Ernest ND DA
7. Cernea Remus-Florinel - DA
8. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
9. Culețu Dănuț PDL DA
10. Dascălu Constantin PDL DA
11. Deaconu Mihai ND DA
12. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
13. Dragomir Maria ND DA
14. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
15. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
16. Erdei Dolóczki István UDMR DA
17. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
18. Gheorghe Florin PDL DA
19. Gheorghe Tinel PDL DA
20. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
21. Gudu Vasile PDL DA
22. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
23. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
24. Kereskényi Gábor UDMR DA
25. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
26. Lubanovici Mircea PDL DA
27. Man Mircea PDL DA
28. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
29. Máté András-Levente UDMR DA
30. Mincă Liliana ND DA
31. Mocioi Niculina ND DA
32. Moldovan Iosif UDMR DA
33. Molnar Zsolt UDMR DA
34. Murgu Neagu ND DA
35. Niculescu Dumitru ND DA
36. Paul Maria-Andreea PDL DA
37. Popescu Dan-Cristian PDL DA
38. Roman Cristian-Constantin PDL DA
39. Sefer Cristian-George ND DA
40. Seres Dénes UDMR DA
41. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
42. Szabó Ödön UDMR DA
43. Tararache Mihai - DA
44. Tămâian Ioan PNL DA
45. Toader Mircea-Nicu PDL DA
46. Udriște Gheorghe PDL DA
47. Vladu Iulian PDL DA
1. Adam Ioan PSD NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anton Marin PNL NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Bălan Ion PSD NU
9. Benga Ioan PSD NU
10. Birchall Ana PSD NU
11. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
12. Calimente Mihăiță PNL NU
13. Cherecheș Florica PNL NU
14. Ciobanu Gheorghe PSD NU
15. Ciocan Dan PSD NU
16. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
17. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
18. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
19. Ciurariu Florin PNL NU
20. Crăciunescu Grigore PNL NU
21. Cupă Ion PNL NU
22. Cupșa Ioan PNL NU
23. Delureanu Virgil PSD NU
24. Dima Toader PSD NU
25. Doboș Anton PNL NU
26. Dobre Mircea-Titus PSD NU
27. Dobre Victor Paul PNL NU
28. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
29. Dragomir Gheorghe PNL NU
30. Dragomir Viorel Marian PSD NU
31. Dumbrăvanu Paul PNL NU
32. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
33. Dumitru Georgică ALDE NU
34. Eparu Ion PSD NU
35. Florea Damian ALDE NU
36. Florea Daniel PSD NU
37. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
38. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
39. Grama Horia PSD NU
40. Grecea Maria PNL NU
41. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
42. Guran Virgil PNL NU
43. Harbuz Liviu PSD NU
44. Horga Vasile PNL NU
45. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
46. Iancu Iulian PSD NU
47. Iane Daniel PNL NU
48. Ionescu Aurelian ALDE NU
49. Iordache Florin PSD NU
50. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
51. Itu Cornel PSD NU
52. Marcoci Vlad PSD NU
53. Marian Ion Cristinel - NU
54. Marin Gheorghe PSD NU
55. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
56. Melinte Ion PSD NU
57. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
58. Mitrea Manuela PSD NU
59. Mitrea Miron Tudor PSD NU
60. Mocanu Vasile PSD NU
61. Mocioalcă Ion PSD NU
62. Munteanu Ioan PSD NU
63. Nassar Rodica PSD NU
64. Neacșu Marian PSD NU
65. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
66. Nichita Cristina PSD NU
67. Nicolae Florian PSD NU
68. Nicolicea Eugen PSD NU
69. Nosa Iuliu PSD NU
70. Palașcă Viorel PNL NU
71. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
72. Peia Ninel PSD NU
73. Petrea Dorin Silviu PSD NU
74. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
75. Popa Octavian-Marius PNL NU
76. Răducanu Ion PSD NU
77. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
78. Rădulescu Constantin PSD NU
79. Simedru Dan Coriolan PNL NU
80. Stan Ioan PSD NU
81. Stănescu Alexandru PSD NU
82. Stragea Sorin Constantin PSD NU
83. Șcheau Ion PSD NU
84. Șimon Gheorghe PSD NU
85. Șoptică Costel PNL NU
86. Ștefan Viorel PSD NU
87. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
88. Tabugan Ion PSD NU
89. Tănase Răzvan-Ionuț PSD NU
90. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
91. Tîlvăr Angel PSD NU
92. Tudorie Violeta PSD NU
93. Vlădoiu Aurel PSD NU
94. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
95. Weber Mihai PSD NU
96. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
97. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 20:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro