Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 15:04 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 15:04

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 502/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.95/2013 pentru modificarea și completarea art.5 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.75/2013 privind unele măsuri pentru reorganizarea prin divizare partială a Oficiului Participațiilor Statului și Privatizării în Industrie, pentru modificarea unor acte normative, precum și pentru reglementarea unor măsuri privind activitatea Departamentului pentru Energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:319 133 83 33 22 18 16 10 4
- voturi pentru (DA):242 133 82 - 2 - 15 9 1
- voturi împotrivă (NU):59 - 1 33 20 2 - - 3
- abțineri:18 - - - - 16 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Antal István UDMR Abținere
2. Bónis István UDMR Abținere
3. Borbély László UDMR Abținere
4. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
5. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
6. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
7. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
8. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
9. Kelemen Hunor UDMR Abținere
10. Kerekes Károly UDMR Abținere
11. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
12. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
13. Máté András-Levente UDMR Abținere
14. Moldovan Iosif UDMR Abținere
15. Molnar Zsolt UDMR Abținere
16. Seres Dénes UDMR Abținere
17. Szabó Ödön UDMR Abținere
18. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Calotă Florică Ică PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chiriță Dumitru PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Coman Gheorghe ALDE DA
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
52. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cupă Ion PNL DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Delureanu Virgil PSD DA
62. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
63. Dima Toader PSD DA
64. Diniță Ion ALDE DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Doboș Anton PNL DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrinescu Traian PNL DA
70. Dolha Mircea PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Viorel Marian PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Dumbrăvanu Paul PNL DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitru Georgică ALDE DA
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Enache Marian PSD DA
83. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
84. Eparu Ion PSD DA
85. Firczak Gheorghe Minoritati DA
86. Florea Daniel PSD DA
87. Frăticiu Gheorghe PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
93. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
94. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
95. Grecea Maria PNL DA
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
97. Grosaru Mircea Minoritati DA
98. Guran Virgil PNL DA
99. Gust Băloșin Florentin PSD DA
100. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
101. Harbuz Liviu PSD DA
102. Holban Titi PNL DA
103. Horga Vasile PNL DA
104. Hulea Ioan ND DA
105. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iane Daniel PNL DA
108. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Ionescu Aurelian ALDE DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Iriza Scarlat PSD DA
114. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Khraibani Camelia PSD DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Manda Iulian Claudiu PSD DA
119. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
120. Manolache Marius PSD DA
121. Marcoci Vlad PSD DA
122. Marcu Viorica PNL DA
123. Marin Gheorghe PSD DA
124. Marocico Ion Minoritati DA
125. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
131. Mitrea Manuela PSD DA
132. Mitrea Miron Tudor PSD DA
133. Mîrza Gavril PSD DA
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Neacșu Marian PSD DA
140. Negruț Cornelia ALDE DA
141. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
142. Nichita Cristina PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Alexandri PNL DA
145. Nicolae Florian PSD DA
146. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
147. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Niculae Aurel PNL DA
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
151. Niță Emil PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Ochi Ion PSD DA
154. Oros Nechita-Adrian PNL DA
155. Palașcă Viorel PNL DA
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Pardău Dumitru PNL DA
159. Pârgaru Ion PNL DA
160. Peia Ninel PSD DA
161. Petrea Dorin Silviu PSD DA
162. Petrescu Petre PSD DA
163. Petric Octavian PSD DA
164. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
165. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Popa Octavian-Marius PNL DA
168. Popa Radu Mihai PSD DA
169. Popeangă Vasile PSD DA
170. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
171. Potor Călin PNL DA
172. Pușcaș Iacob - DA
173. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
174. Răducanu Ion PSD DA
175. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
176. Rădulescu Constantin PSD DA
177. Rățoi Neculai PSD DA
178. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
179. Reuer Elena-Ramona PNL DA
180. Rizea Cristian PSD DA
181. Roman Gheorghe PSD DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Roman Petre PNL DA
184. Roman Victor PSD DA
185. Roșca Mircea PNL DA
186. Rotaru Răzvan ALDE DA
187. Săpunaru Nini PNL DA
188. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
189. Scarlat George PNL DA
190. Scutaru Adrian George PNL DA
191. Simedru Dan Coriolan PNL DA
192. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
193. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Stan Ioan PSD DA
196. Stan Ion PSD DA
197. Stanciu Zisu PSD DA
198. Stancu Ionel Minoritati DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
201. Stragea Sorin Constantin PSD DA
202. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
203. Surdu Raluca PNL DA
204. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
205. Șcheau Ion PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șoptică Costel PNL DA
208. Șova Lucian PSD DA
209. Ștefan Viorel PSD DA
210. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
211. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
212. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
213. Tămâian Ioan PNL DA
214. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
215. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
216. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
217. Teju Sorin PNL DA
218. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
219. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
220. Tiuch Cătălin PSD DA
221. Tîlvăr Angel PSD DA
222. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
223. Traicu Rodin PSD DA
224. Tudorie Violeta PSD DA
225. Tudose Mihai PSD DA
226. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
227. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
228. Uricec Eugen Constantin PSD DA
229. Ursărescu Dorinel PNL DA
230. Vainer Aurel Minoritati DA
231. Varga Lucia-Ana PNL DA
232. Varga Vasile PNL DA
233. Vasilică Radu Costin PSD DA
234. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
235. Vlase Petru Gabriel PSD DA
236. Vlădoiu Aurel PSD DA
237. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Zaharcu Neviser PSD DA
240. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
241. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
242. Zlati Radu PNL DA
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Anastase Roberta Alma PDL NU
3. Anghel Gabriela-Lola ND NU
4. Balan Ioan PDL NU
5. Blănariu Valentin ND NU
6. Bode Lucian Nicolae PDL NU
7. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
8. Boghicevici Claudia PDL NU
9. Burlacu Ștefan ND NU
10. Canacheu Costică PDL NU
11. Cernea Remus-Florinel - NU
12. Ciobanu Liliana ND NU
13. Ciuhodaru Tudor ND NU
14. Comșa Cornel-George ND NU
15. Culețu Dănuț PDL NU
16. Dalca Ștefan-Petru ND NU
17. Deaconu Mihai ND NU
18. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
19. Dragomir Maria ND NU
20. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
21. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
22. Fonta Nuțu ND NU
23. Geantă Florian Daniel PDL NU
24. Gheorghe Florin PDL NU
25. Gheorghe Tinel PDL NU
26. Gurzău Adrian PDL NU
27. Ionescu George PDL NU
28. Kereskényi Gábor UDMR NU
29. Korodi Attila UDMR NU
30. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
31. Lubanovici Mircea PDL NU
32. Man Mircea PDL NU
33. Marian Ion Cristinel ND NU
34. Mihai Aurelian - NU
35. Militaru Lucian PDL NU
36. Mincă Liliana ND NU
37. Mocioi Niculina ND NU
38. Moisii Constantin ND NU
39. Movilă Petru PDL NU
40. Muntean Mircia PDL NU
41. Nazare Alexandru PDL NU
42. Nistor Marioara ND NU
43. Oajdea Daniel Vasile ND NU
44. Oltean Ioan PDL NU
45. Orban Ludovic PNL NU
46. Paleologu Theodor PDL NU
47. Paul Maria-Andreea PDL NU
48. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
49. Popescu Dan-Cristian PDL NU
50. Preda Cezar-Florin PDL NU
51. Rădulescu Romeo PDL NU
52. Roman Cristian-Constantin PDL NU
53. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
54. Secară Florin Mihail PDL NU
55. Sefer Cristian-George ND NU
56. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
57. Turcan Raluca PDL NU
58. Udriște Gheorghe PDL NU
59. Vladu Iulian PDL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 22:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro