Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2014 > 13:13 Versiunea pentru printare
Marți, 25 martie 2014, ora 13:13

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 18/2014 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 135 81 29 16 11 14 11 16
- voturi pentru (DA):310 135 80 29 15 11 14 11 15
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zaharcu Neviser PSD DA
5. Weber Mihai PSD DA
6. Vulpescu Ioan PSD DA
7. Vreme Valerian - DA
8. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
9. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
10. Vlădoiu Aurel PSD DA
11. Vlase Petru Gabriel PSD DA
12. Vladu Iulian PDL DA
13. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
14. Vasilică Radu Costin PSD DA
15. Varga Vasile PNL DA
16. Varga Lucia-Ana PNL DA
17. Vainer Aurel Minoritati DA
18. Ursărescu Dorinel PNL DA
19. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
20. Udriște Gheorghe PDL DA
21. Udrea Elena Gabriela - DA
22. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
23. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
24. Tușa Adriana Diana - DA
25. Turcan Raluca PDL DA
26. Tudose Mihai PSD DA
27. Tudorie Violeta PSD DA
28. Tudorache Daniel PSD DA
29. Tomac Eugen - DA
30. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
31. Toader Mircea-Nicu PDL DA
32. Tîlvăr Angel PSD DA
33. Tiuch Cătălin PSD DA
34. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
35. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
36. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
37. Teju Sorin PNL DA
38. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
39. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
40. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
41. Tămâian Ioan PNL DA
42. Tararache Mihai - DA
43. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
44. Tabugan Ion PSD DA
45. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
46. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
47. Ștefan Viorel PSD DA
48. Șova Lucian PSD DA
49. Șoptică Costel PNL DA
50. Șimon Gheorghe PSD DA
51. Șcheau Ion PSD DA
52. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
53. Surdu Raluca PNL DA
54. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
55. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
56. Stroe Radu PNL DA
57. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
58. Stragea Sorin Constantin PSD DA
59. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
60. Stănișoară Mihai PNL DA
61. Stănescu Alexandru PSD DA
62. Stativă Irinel Ioan PSD DA
63. Stancu Ionel Minoritati DA
64. Stanciu Anghel PSD DA
65. Stan Ioan PSD DA
66. Solomon Adrian PSD DA
67. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
68. Seres Dénes UDMR DA
69. Sefer Cristian-George ND DA
70. Secară Florin Mihail - DA
71. Scutaru Adrian George PNL DA
72. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
73. Săpunaru Nini PNL DA
74. Sava Andrei-Valentin PSD DA
75. Rotaru Răzvan ALDE DA
76. Roman Victor PSD DA
77. Roman Ioan Sorin PSD DA
78. Roman Gheorghe PSD DA
79. Roman Cristian-Constantin PDL DA
80. Reuer Elena-Ramona PNL DA
81. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
82. Rățoi Neculai PSD DA
83. Rădulescu Romeo PDL DA
84. Rădulescu Constantin PSD DA
85. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
86. Răducanu Ion PSD DA
87. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
88. Pușcaș Iacob PSD DA
89. Preda Cezar-Florin PDL DA
90. Potor Călin PSD DA
91. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
92. Popescu Florin Aurelian - DA
93. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
94. Popa Octavian-Marius PNL DA
95. Pop Georgian PSD DA
96. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
97. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
98. Petric Octavian PSD DA
99. Petrea Dorin Silviu PSD DA
100. Peia Ninel PSD DA
101. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
102. Pârgaru Ion PNL DA
103. Păun Nicolae Minoritati DA
104. Paul Maria-Andreea PDL DA
105. Pardău Dumitru PNL DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Pambuccian Varujan Minoritati DA
108. Paleologu Theodor - DA
109. Palăr Ionel PNL DA
110. Palașcă Viorel PNL DA
111. Oros Nechita-Adrian PNL DA
112. Orban Ludovic PNL DA
113. Oltean Ioan PDL DA
114. Ochi Ion PSD DA
115. Oajdea Daniel Vasile ND -
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Niță Emil PSD DA
118. Nistor Marioara ND DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
121. Niculescu Dumitru ND DA
122. Niculae Aurel PNL DA
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
125. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
126. Nicolae Florian PSD DA
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nichita Cristina PSD DA
129. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
130. Negruț Cornelia ALDE DA
131. Negruț Clement - DA
132. Necula Cosmin PSD DA
133. Neacșu Marian PSD DA
134. Nazare Alexandru PDL DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Murgu Neagu PSD DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Muntean Mircia PDL DA
139. Movilă Petru - DA
140. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
141. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
142. Moisii Constantin PSD DA
143. Mocioi Niculina ND DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Mocanu Adrian PSD DA
146. Mîrza Gavril PSD DA
147. Mitrea Manuela PSD DA
148. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
149. Mincă Liliana ND DA
150. Militaru Lucian PDL DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Melinte Ion PSD DA
155. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
156. Máté András-Levente UDMR DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Markó Attila-Gabor UDMR DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Marian Ion Cristinel ND DA
161. Marcu Viorica PNL DA
162. Marcu Nicu PNL DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Manolescu Oana Minoritati DA
165. Manolache Marius PSD DA
166. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
167. Manda Iulian Claudiu PSD DA
168. Man Mircea PDL DA
169. Lubanovici Mircea PDL DA
170. Longher Ghervazen Minoritati DA
171. Khraibani Camelia PSD DA
172. Kereskényi Gábor UDMR DA
173. Kerekes Károly UDMR DA
174. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
175. Itu Cornel PSD DA
176. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
177. Iriza Scarlat PSD DA
178. Iordache Florin PSD DA
179. Ionescu George PDL DA
180. Ionescu Aurelian ALDE DA
181. Intotero Natalia-Elena PSD DA
182. Ignat Miron Minoritati DA
183. Ibram Iusein Minoritati DA
184. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
185. Iane Daniel PNL DA
186. Iancu Iulian PSD DA
187. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
188. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
189. Hulea Ioan PSD DA
190. Hrebenciuc Viorel PSD DA
191. Horga Vasile PNL DA
192. Harbuz Liviu PSD DA
193. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
194. Gust Băloșin Florentin PSD DA
195. Gurzău Adrian - DA
196. Guran Virgil PNL DA
197. Gudu Vasile PDL DA
198. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
199. Grecea Maria PNL DA
200. Grama Horia PSD DA
201. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
202. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
203. Giurescu Dinu ALDE DA
204. Ghiveciu Marian PSD DA
205. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
206. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
207. Gheorghe Tinel PDL DA
208. Gheorghe Florin - DA
209. Gerea Andrei Dominic PNL DA
210. Geantă Florian Daniel - -
211. Găină Mihăiță PSD DA
212. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
213. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
214. Galan Constantin PNL DA
215. Frăticiu Gheorghe PSD DA
216. Fonta Nuțu PSD DA
217. Florea Damian ALDE DA
218. Fejér László-Ődőn UDMR DA
219. Erdei Dolóczki István UDMR DA
220. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
221. Emacu Gheorghe PSD DA
222. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
223. Dumbrăvanu Paul PNL DA
224. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
225. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
226. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
227. Dragomir Viorel Marian PSD DA
228. Dragomir Gheorghe PNL DA
229. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
230. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
231. Dolha Mircea PNL DA
232. Dobrinescu Traian PNL DA
233. Dobre Victor Paul PNL DA
234. Dobre Mircea-Titus PSD DA
235. Doboș Anton PNL DA
236. Dîrzu Ioan PSD DA
237. Diniță Ion ALDE DA
238. Dima Toader PSD DA
239. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
240. Delureanu Virgil PSD DA
241. Deaconu Mihai ND DA
242. Dascălu Constantin PDL DA
243. Dalca Ștefan-Petru ND DA
244. Daea Petre PSD DA
245. Cupșa Ioan PNL DA
246. Cupă Ion PNL DA
247. Culețu Dănuț PDL DA
248. Cristian Horia PNL DA
249. Crăciunescu Grigore PNL DA
250. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
251. Covaci Dorel PSD DA
252. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
253. Comșa Cornel-George ND DA
254. Cocei Erland PNL DA
255. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
256. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
257. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
258. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
259. Ciocan Dan PSD DA
260. Ciobanu Gheorghe PSD DA
261. Cioată Cezar ALDE DA
262. Chițoiu Daniel PNL DA
263. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
264. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
265. Chiriță Dumitru PSD DA
266. Cherecheș Florica PNL DA
267. Chebac Eugen PSD DA
268. Cernea Remus-Florinel - DA
269. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
270. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
271. Călin Ion PSD DA
272. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
273. Canacheu Costică PDL DA
274. Calotă Florică Ică PNL DA
275. Caloianu Mario-Ernest ND DA
276. Calimente Mihăiță PNL DA
277. Burlacu Ștefan ND DA
278. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
279. Buican Cristian PNL DA
280. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
281. Bordeianu Dan PNL DA
282. Borbély László UDMR DA
283. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
284. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
285. Bode Lucian Nicolae PDL DA
286. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
287. Blănariu Valentin ND DA
288. Birchall Ana PSD DA
289. Berci Vasile PNL DA
290. Benga Ioan PSD DA
291. Bejinariu Eugen PSD DA
292. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
293. Bălan Ion PSD DA
294. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
295. Baltă Mihai PSD DA
296. Balan Ioan PDL DA
297. Babuș Radu PSD DA
298. Axente Ioan PSD DA
299. Avram Marian PSD DA
300. Arsene Ionel PSD DA
301. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
302. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
303. Anton Marin - DA
304. Antal István UDMR DA
305. Andronache Gabriel PNL DA
306. Andea Petru PSD DA
307. Anastase Roberta Alma PDL DA
308. Amet Varol Minoritati DA
309. Almăjanu Marin PNL DA
310. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
311. Alexe Costel PNL DA
312. Adăscăliței Constantin PSD DA
313. Adam Luminița-Pachel ND DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 5:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro