Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2014 > 13:13 Versiunea pentru printare
Marți, 25 martie 2014, ora 13:13

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 18/2014 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 135 81 29 16 11 14 11 16
- voturi pentru (DA):310 135 80 29 15 11 14 11 15
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Arsene Ionel PSD DA
4. Avram Marian PSD DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Birchall Ana PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
18. Chebac Eugen PSD DA
19. Chiriță Dumitru PSD DA
20. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
21. Ciobanu Gheorghe PSD DA
22. Ciocan Dan PSD DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
25. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
26. Covaci Dorel PSD DA
27. Daea Petre PSD DA
28. Delureanu Virgil PSD DA
29. Dima Toader PSD DA
30. Dîrzu Ioan PSD DA
31. Dobre Mircea-Titus PSD DA
32. Dragomir Viorel Marian PSD DA
33. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
34. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
35. Emacu Gheorghe PSD DA
36. Fonta Nuțu PSD DA
37. Frăticiu Gheorghe PSD DA
38. Găină Mihăiță PSD DA
39. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
40. Ghiveciu Marian PSD DA
41. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
42. Grama Horia PSD DA
43. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
44. Gust Băloșin Florentin PSD DA
45. Harbuz Liviu PSD DA
46. Hrebenciuc Viorel PSD DA
47. Hulea Ioan PSD DA
48. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
49. Iancu Iulian PSD DA
50. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
51. Intotero Natalia-Elena PSD DA
52. Iordache Florin PSD DA
53. Iriza Scarlat PSD DA
54. Itu Cornel PSD DA
55. Khraibani Camelia PSD DA
56. Manda Iulian Claudiu PSD DA
57. Manolache Marius PSD DA
58. Marcoci Vlad PSD DA
59. Marin Gheorghe PSD DA
60. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
61. Melinte Ion PSD DA
62. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
63. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
64. Mitrea Manuela PSD DA
65. Mîrza Gavril PSD DA
66. Mocanu Adrian PSD DA
67. Mocioalcă Ion PSD DA
68. Moisii Constantin PSD DA
69. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
70. Munteanu Ioan PSD DA
71. Murgu Neagu PSD DA
72. Nassar Rodica PSD DA
73. Neacșu Marian PSD DA
74. Necula Cosmin PSD DA
75. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
76. Nichita Cristina PSD DA
77. Nicolae Florian PSD DA
78. Nicolicea Eugen PSD DA
79. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
80. Nistor Laurențiu PSD DA
81. Niță Emil PSD DA
82. Nosa Iuliu PSD DA
83. Ochi Ion PSD DA
84. Pană Adriana-Doina PSD DA
85. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
86. Peia Ninel PSD DA
87. Petrea Dorin Silviu PSD DA
88. Petric Octavian PSD DA
89. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
92. Potor Călin PSD DA
93. Pușcaș Iacob PSD DA
94. Răducanu Ion PSD DA
95. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
96. Rădulescu Constantin PSD DA
97. Rățoi Neculai PSD DA
98. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
99. Roman Gheorghe PSD DA
100. Roman Ioan Sorin PSD DA
101. Roman Victor PSD DA
102. Sava Andrei-Valentin PSD DA
103. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
104. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
105. Solomon Adrian PSD DA
106. Stan Ioan PSD DA
107. Stanciu Anghel PSD DA
108. Stativă Irinel Ioan PSD DA
109. Stănescu Alexandru PSD DA
110. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
111. Stragea Sorin Constantin PSD DA
112. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
113. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
114. Șcheau Ion PSD DA
115. Șimon Gheorghe PSD DA
116. Șova Lucian PSD DA
117. Ștefan Viorel PSD DA
118. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
119. Tabugan Ion PSD DA
120. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
121. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
122. Tiuch Cătălin PSD DA
123. Tîlvăr Angel PSD DA
124. Tudorache Daniel PSD DA
125. Tudorie Violeta PSD DA
126. Tudose Mihai PSD DA
127. Vasilică Radu Costin PSD DA
128. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
129. Vlase Petru Gabriel PSD DA
130. Vlădoiu Aurel PSD DA
131. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
132. Vulpescu Ioan PSD DA
133. Weber Mihai PSD DA
134. Zaharcu Neviser PSD DA
135. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Berci Vasile PNL DA
8. Bordeianu Dan PNL DA
9. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
10. Buican Cristian PNL DA
11. Calimente Mihăiță PNL DA
12. Calotă Florică Ică PNL DA
13. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
14. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
15. Cherecheș Florica PNL DA
16. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
17. Chițoiu Daniel PNL DA
18. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
19. Cocei Erland PNL DA
20. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
21. Crăciunescu Grigore PNL DA
22. Cristian Horia PNL DA
23. Cupă Ion PNL DA
24. Cupșa Ioan PNL DA
25. Doboș Anton PNL DA
26. Dobre Victor Paul PNL DA
27. Dobrinescu Traian PNL DA
28. Dolha Mircea PNL DA
29. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
30. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
31. Dragomir Gheorghe PNL DA
32. Dumbrăvanu Paul PNL DA
33. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
34. Galan Constantin PNL DA
35. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
36. Gerea Andrei Dominic PNL DA
37. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
38. Grecea Maria PNL DA
39. Guran Virgil PNL DA
40. Horga Vasile PNL DA
41. Iane Daniel PNL DA
42. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
43. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
44. Marcu Nicu PNL DA
45. Marcu Viorica PNL DA
46. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
47. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
48. Nicoară Romeo Florin PNL DA
49. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
50. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
51. Niculae Aurel PNL DA
52. Orban Ludovic PNL DA
53. Oros Nechita-Adrian PNL DA
54. Palașcă Viorel PNL DA
55. Palăr Ionel PNL DA
56. Pardău Dumitru PNL DA
57. Pârgaru Ion PNL DA
58. Popa Octavian-Marius PNL DA
59. Reuer Elena-Ramona PNL DA
60. Săpunaru Nini PNL DA
61. Scutaru Adrian George PNL DA
62. Stănișoară Mihai PNL DA
63. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
64. Stroe Radu PNL DA
65. Surdu Raluca PNL DA
66. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
67. Șoptică Costel PNL DA
68. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
69. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
70. Tămâian Ioan PNL DA
71. Teju Sorin PNL DA
72. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
73. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
74. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
75. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
76. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
77. Ursărescu Dorinel PNL DA
78. Varga Lucia-Ana PNL DA
79. Varga Vasile PNL DA
80. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
81. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL DA
2. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
3. Balan Ioan PDL DA
4. Bode Lucian Nicolae PDL DA
5. Canacheu Costică PDL DA
6. Culețu Dănuț PDL DA
7. Dascălu Constantin PDL DA
8. Gheorghe Tinel PDL DA
9. Gudu Vasile PDL DA
10. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
11. Ionescu George PDL DA
12. Lubanovici Mircea PDL DA
13. Man Mircea PDL DA
14. Militaru Lucian PDL DA
15. Muntean Mircia PDL DA
16. Nazare Alexandru PDL DA
17. Oltean Ioan PDL DA
18. Paul Maria-Andreea PDL DA
19. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
20. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
21. Preda Cezar-Florin PDL DA
22. Rădulescu Romeo PDL DA
23. Roman Cristian-Constantin PDL DA
24. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
25. Toader Mircea-Nicu PDL DA
26. Turcan Raluca PDL DA
27. Udriște Gheorghe PDL DA
28. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
29. Vladu Iulian PDL DA
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Blănariu Valentin ND DA
3. Burlacu Ștefan ND DA
4. Caloianu Mario-Ernest ND DA
5. Comșa Cornel-George ND DA
6. Dalca Ștefan-Petru ND DA
7. Deaconu Mihai ND DA
8. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
9. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
10. Marian Ion Cristinel ND DA
11. Mincă Liliana ND DA
12. Mocioi Niculina ND DA
13. Niculescu Dumitru ND DA
14. Nistor Marioara ND DA
15. Oajdea Daniel Vasile ND -
16. Sefer Cristian-George ND DA
1. Antal István UDMR DA
2. Borbély László UDMR DA
3. Erdei Dolóczki István UDMR DA
4. Fejér László-Ődőn UDMR DA
5. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
6. Kerekes Károly UDMR DA
7. Kereskényi Gábor UDMR DA
8. Markó Attila-Gabor UDMR DA
9. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
10. Máté András-Levente UDMR DA
11. Seres Dénes UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
3. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
4. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
5. Ibram Iusein Minoritati DA
6. Ignat Miron Minoritati DA
7. Longher Ghervazen Minoritati DA
8. Manolescu Oana Minoritati DA
9. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
10. Pambuccian Varujan Minoritati DA
11. Păun Nicolae Minoritati DA
12. Stancu Ionel Minoritati DA
13. Vainer Aurel Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Cioată Cezar ALDE DA
2. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
3. Diniță Ion ALDE DA
4. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
5. Florea Damian ALDE DA
6. Giurescu Dinu ALDE DA
7. Ionescu Aurelian ALDE DA
8. Negruț Cornelia ALDE DA
9. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
10. Rotaru Răzvan ALDE DA
11. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
1. Anton Marin - DA
2. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
3. Cernea Remus-Florinel - DA
4. Geantă Florian Daniel - -
5. Gheorghe Florin - DA
6. Gurzău Adrian - DA
7. Movilă Petru - DA
8. Negruț Clement - DA
9. Paleologu Theodor - DA
10. Popescu Florin Aurelian - DA
11. Secară Florin Mihail - DA
12. Tararache Mihai - DA
13. Tomac Eugen - DA
14. Tușa Adriana Diana - DA
15. Udrea Elena Gabriela - DA
16. Vreme Valerian - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 7:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro