Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 14:14 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 14:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 87/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.107/2013 pentru stabilirea unor măsuri bugetare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:338 157 76 24 16 18 16 15 16
- voturi pentru (DA):277 154 71 - - 18 16 15 3
- voturi împotrivă (NU):13 - 1 1 - - - - 11
- abțineri:47 2 4 23 16 - - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
5. Zaharcu Neviser PSD DA
6. Weber Mihai PSD DA
7. Vulpescu Ioan PSD DA
8. Vreme Valerian - NU
9. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
10. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
11. Vlădoiu Aurel PSD DA
12. Vlase Petru Gabriel PSD DA
13. Vladu Iulian PDL Abținere
14. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
15. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
16. Varga Lucia-Ana PNL DA
17. Vainer Aurel Minoritati DA
18. Uricec Eugen Constantin PSD DA
19. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
20. Udriște Gheorghe PDL Abținere
21. Udrea Elena Gabriela - NU
22. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
23. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
24. Tușa Adriana Diana - Abținere
25. Tudose Mihai PSD DA
26. Tudorie Violeta PSD DA
27. Tudorache Daniel PSD DA
28. Traicu Rodin PSD DA
29. Tomac Eugen - NU
30. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
31. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
32. Tîlvăr Angel PSD DA
33. Tiuch Cătălin PSD DA
34. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
35. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
36. Teju Sorin PNL DA
37. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
38. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
39. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
40. Tămâian Ioan PNL Abținere
41. Tararache Mihai - DA
42. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
43. Tabugan Ion PSD DA
44. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
45. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
46. Ștefan Viorel PSD DA
47. Șova Lucian PSD DA
48. Șoptică Costel PNL DA
49. Șimon Gheorghe PSD DA
50. Șcheau Ion PSD DA
51. Szabó Ödön UDMR DA
52. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
53. Surdu Raluca PNL DA
54. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
55. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
56. Stroe Radu PNL DA
57. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
58. Stragea Sorin Constantin PSD DA
59. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
60. Stănescu Alexandru PSD DA
61. Stativă Irinel Ioan PSD DA
62. Stancu Ionel Minoritati DA
63. Stanciu Zisu PSD DA
64. Stanciu Anghel PSD DA
65. Stan Ion PSD DA
66. Stan Ioan PSD DA
67. Solomon Adrian PSD DA
68. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
69. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
70. Simedru Dan Coriolan PNL DA
71. Seres Dénes UDMR DA
72. Secară Florin Mihail - NU
73. Scutaru Adrian George PNL DA
74. Scarlat George PNL DA
75. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
76. Săpunaru Nini PNL DA
77. Sava Andrei-Valentin PSD DA
78. Rotaru Răzvan ALDE DA
79. Roșca Mircea PNL DA
80. Roșca Lucreția PSD DA
81. Roman Victor PSD DA
82. Roman Petre PNL DA
83. Roman Gheorghe PSD DA
84. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
85. Rizea Cristian PSD DA
86. Reuer Elena-Ramona PNL DA
87. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
88. Rățoi Neculai PSD DA
89. Rădulescu Romeo PDL Abținere
90. Rădulescu Constantin PSD DA
91. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
92. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
93. Pușcaș Iacob PSD DA
94. Preda Cezar-Florin PDL NU
95. Potor Călin PSD DA
96. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
97. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
98. Popeangă Vasile PSD DA
99. Popa Radu Mihai PSD DA
100. Pop Georgian PSD DA
101. Ponta Victor-Viorel PSD DA
102. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
103. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
104. Plumb Rovana PSD DA
105. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
106. Petric Octavian PSD DA
107. Petrescu Petre PSD DA
108. Petrea Dorin Silviu PSD DA
109. Peia Ninel PSD DA
110. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
111. Păun Nicolae Minoritati DA
112. Pană Adriana-Doina PSD DA
113. Pambuccian Varujan Minoritati DA
114. Paleologu Theodor - NU
115. Palăr Ionel PNL DA
116. Palașcă Viorel PNL DA
117. Oros Nechita-Adrian PNL DA
118. Orban Ludovic PNL NU
119. Ochi Ion PSD DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Niță Emil PSD DA
122. Niță Constantin PSD DA
123. Nistor Marioara ND Abținere
124. Nistor Laurențiu PSD DA
125. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
126. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
127. Niculescu Dumitru ND Abținere
128. Niculae Aurel - NU
129. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
130. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
131. Nicolae Florian PSD DA
132. Nicolae Alexandri PNL DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL DA
134. Nichita Cristina PSD DA
135. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
136. Nica Dan PSD DA
137. Negruț Cornelia ALDE DA
138. Negruț Clement - NU
139. Necula Cosmin PSD DA
140. Neacșu Marian PSD DA
141. Nazare Alexandru PDL Abținere
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Murgu Neagu PSD DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Muntean Mircia PDL Abținere
146. Molnar Zsolt UDMR DA
147. Moldovan Iosif UDMR DA
148. Moldovan Ioan ALDE DA
149. Moisii Constantin PSD DA
150. Mocioi Niculina ND Abținere
151. Mocanu Vasile PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mincă Liliana ND Abținere
157. Militaru Lucian PDL Abținere
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
165. Máté András-Levente UDMR DA
166. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
167. Martin Eduard-Stelian PSD DA
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Markó Attila-Gabor UDMR DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Marian Ion Cristinel ND Abținere
172. Marcu Viorica PNL DA
173. Marcoci Vlad PSD DA
174. Manolescu Oana Minoritati DA
175. Manolache Marius PSD DA
176. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
177. Manda Iulian Claudiu PSD DA
178. Man Mircea PDL Abținere
179. Lupu Mihai PNL DA
180. Longher Ghervazen Minoritati DA
181. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
182. Korodi Attila UDMR DA
183. Khraibani Camelia PSD DA
184. Kereskényi Gábor UDMR DA
185. Kerekes Károly UDMR DA
186. Kelemen Hunor UDMR DA
187. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
188. Itu Cornel PSD DA
189. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
190. Iriza Scarlat PSD DA
191. Iordache Florin PSD DA
192. Ionescu George PDL Abținere
193. Ionescu Aurelian ALDE DA
194. Intotero Natalia-Elena PSD -
195. Ignat Miron Minoritati DA
196. Ibram Iusein Minoritati DA
197. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
198. Iane Daniel PNL DA
199. Iancu Iulian PSD DA
200. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
201. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
202. Hulea Ioan PSD DA
203. Hrebenciuc Viorel PSD DA
204. Horga Vasile PNL DA
205. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
206. Harbuz Liviu PSD DA
207. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
208. Gurzău Adrian - NU
209. Guran Virgil PNL DA
210. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
211. Grecea Maria PNL Abținere
212. Grama Horia PSD DA
213. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
214. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
215. Giurescu Dinu ALDE DA
216. Ghiveciu Marian PSD DA
217. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
218. Gheorghe Tinel PDL Abținere
219. Gerea Andrei Dominic PNL DA
220. Geantă Florian Daniel - NU
221. Găină Mihăiță PSD DA
222. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
223. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
224. Galan Constantin PNL DA
225. Frăticiu Gheorghe PSD DA
226. Fonta Nuțu PSD DA
227. Florea Daniel PSD DA
228. Florea Damian ALDE DA
229. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
230. Fejér László-Ődőn UDMR DA
231. Erdei Dolóczki István UDMR DA
232. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
233. Emacu Gheorghe PSD DA
234. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
235. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
236. Dumitru Georgică ALDE DA
237. Dumbrăvanu Paul PNL DA
238. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
239. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
240. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
241. Dragomir Viorel Marian PSD DA
242. Dragomir Gheorghe PNL DA
243. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
244. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
245. Dolineaschi Andrei PSD DA
246. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
247. Dolha Mircea PNL DA
248. Dobre Victor Paul PNL DA
249. Dobre Mircea-Titus PSD DA
250. Doboș Anton PNL DA
251. Dîrzu Ioan PSD DA
252. Diniță Ion ALDE DA
253. Dima Toader PSD DA
254. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
255. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
256. Delureanu Virgil PSD DA
257. Deaconu Mihai ND Abținere
258. Dascălu Constantin PDL Abținere
259. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
260. Daea Petre PSD DA
261. Cupșa Ioan PNL DA
262. Cupă Ion PNL DA
263. Culețu Dănuț PDL Abținere
264. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
265. Cristian Horia PNL DA
266. Cristea Victor PSD DA
267. Cristea Aurelia PSD DA
268. Crăciunescu Grigore PNL DA
269. Covaci Dorel PSD DA
270. Costin Gheorghe PNL DA
271. Constantin Daniel ALDE DA
272. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
273. Codîrlă Liviu PSD DA
274. Cocei Erland PNL DA
275. Ciurariu Florin PNL DA
276. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
277. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
278. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
279. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
280. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
281. Ciocan Dan PSD DA
282. Ciobanu Liliana ND Abținere
283. Ciobanu Gheorghe PSD DA
284. Cioată Cezar ALDE DA
285. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
286. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
287. Chiriță Dumitru PSD DA
288. Cherecheș Florica PNL DA
289. Chebac Eugen PSD DA
290. Cernea Remus-Florinel - DA
291. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
292. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
293. Călin Ion PSD DA
294. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
295. Canacheu Costică PDL Abținere
296. Calotă Florică Ică PNL DA
297. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
298. Calimente Mihăiță PNL DA
299. Burlacu Ștefan ND Abținere
300. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
301. Buican Cristian PNL Abținere
302. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
303. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
304. Bucur Constantin-Alin PSD DA
305. Bordeianu Dan PNL DA
306. Borbély László UDMR DA
307. Bónis István UDMR DA
308. Boghicevici Claudia PDL Abținere
309. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
310. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
311. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
312. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
313. Blănariu Valentin ND Abținere
314. Blăjuț Viorel-Ionel - Abținere
315. Birchall Ana PSD DA
316. Berci Vasile PNL DA
317. Benga Ioan PSD DA
318. Bejinariu Eugen PSD DA
319. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
320. Bănicioiu Nicolae PSD DA
321. Bălan Ion PSD DA
322. Baltă Mihai PSD DA
323. Babuș Radu PSD DA
324. Axente Ioan PSD DA
325. Avram Marian PSD DA
326. Avram Constantin ALDE DA
327. Arsene Ionel PSD DA
328. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
329. Anton Marin - NU
330. Antal István UDMR DA
331. Andronache Gabriel PNL DA
332. Andea Petru PSD DA
333. Amet Varol Minoritati DA
334. Almăjanu Marin PNL DA
335. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
336. Adăscăliței Constantin PSD DA
337. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
338. Adam Ioan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 28 ianuarie 2020, 21:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro