Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:37 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:37

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 410/2014 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Cabinetul de Miniștri al Ucrainei privind măsuri de creștere a încrederii și securității, semnat la Kiev, la 10 martie 2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:330 156 60 27 12 14 16 31 14
- voturi pentru (DA):329 156 60 27 12 14 15 31 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
4. Zaharcu Neviser PSD DA
5. Weber Mihai PSD DA
6. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
7. Vlădoiu Aurel PSD DA
8. Vlase Petru Gabriel PSD DA
9. Vladu Iulian PDL DA
10. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
11. Vasilică Radu Costin PSD DA
12. Varga Vasile PNL DA
13. Varga Lucia-Ana PNL DA
14. Vainer Aurel Minoritati DA
15. Ursărescu Dorinel ALDE DA
16. Uricec Eugen Constantin PSD DA
17. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
18. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
19. Turcan Raluca PDL DA
20. Tudose Mihai PSD DA
21. Tudorie Violeta PSD DA
22. Tudorache Daniel PSD DA
23. Traicu Rodin PSD DA
24. Tomac Eugen - DA
25. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
26. Toader Mircea-Nicu PDL DA
27. Tiuch Cătălin PSD DA
28. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
29. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
30. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
31. Teju Sorin ALDE DA
32. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
33. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
34. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
35. Tămâian Ioan PNL DA
36. Tararache Mihai - DA
37. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
38. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
39. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
40. Ștefan Viorel PSD DA
41. Șova Lucian PSD DA
42. Șimon Gheorghe PSD DA
43. Șcheau Ion PSD DA
44. Szabó Ödön UDMR DA
45. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
46. Surdu Raluca PNL DA
47. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
48. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
49. Stroe Radu ALDE DA
50. Stragea Sorin Constantin PSD DA
51. Stoica Mihaela - DA
52. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
53. Stănișoară Mihai ALDE DA
54. Stănescu Alexandru PSD DA
55. Stativă Irinel Ioan PSD DA
56. Stancu Ionel Minoritati DA
57. Stanciu Zisu PSD DA
58. Stanciu Anghel PSD DA
59. Stan Ion PSD DA
60. Stan Ioan PSD DA
61. Solomon Adrian PSD DA
62. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
63. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
64. Simedru Dan Coriolan PNL DA
65. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
66. Seres Dénes UDMR DA
67. Secară Florin Mihail PSD DA
68. Scutaru Adrian George PNL DA
69. Scarlat George PNL DA
70. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
71. Săpunaru Nini PNL DA
72. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
73. Sava Andrei-Valentin PSD DA
74. Rotaru Răzvan - DA
75. Roșca Mircea PNL DA
76. Roșca Lucreția PSD DA
77. Roman Victor PSD DA
78. Roman Ioan Sorin PSD DA
79. Roman Cristian-Constantin PDL DA
80. Rizea Cristian PSD DA
81. Reuer Elena-Ramona PNL DA
82. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
83. Rățoi Neculai PSD DA
84. Rădulescu Romeo ALDE DA
85. Rădulescu Constantin PSD DA
86. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
87. Răducanu Ion PSD DA
88. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
89. Pușcaș Iacob PSD DA
90. Potor Călin PSD DA
91. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
92. Popescu Florin Aurelian - DA
93. Popescu Dan-Cristian PDL DA
94. Popeangă Vasile PSD DA
95. Popa Radu Mihai PSD DA
96. Popa Octavian-Marius PNL DA
97. Pop Georgian PSD DA
98. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
99. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
100. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
101. Petric Octavian PSD DA
102. Petrescu Petre PSD DA
103. Petrea Dorin Silviu PSD DA
104. Peia Ninel PSD DA
105. Păun Nicolae Minoritati DA
106. Paul Maria-Andreea PDL DA
107. Pambuccian Varujan Minoritati DA
108. Paleologu Theodor - DA
109. Palăr Ionel PNL DA
110. Palașcă Viorel ALDE DA
111. Oros Nechita-Adrian PNL DA
112. Orban Ludovic PNL DA
113. Oltean Ioan PDL DA
114. Ochi Ion PSD DA
115. Oajdea Daniel Vasile ND DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Niță Emil PSD DA
118. Nistor Marioara PSD DA
119. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
120. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
121. Niculescu Dumitru ND DA
122. Niculae Aurel PSD DA
123. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
124. Nicolae Florian PSD DA
125. Nicolae Alexandri ALDE DA
126. Nichita Cristina PSD DA
127. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
128. Negruț Cornelia ALDE DA
129. Necula Cosmin PSD DA
130. Neacșu Marian PSD DA
131. Nazare Alexandru PDL DA
132. Nassar Rodica PSD DA
133. Murgu Neagu PSD DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Muntean Mircia PSD DA
136. Movilă Petru - DA
137. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Molnar Zsolt UDMR DA
140. Moldovan Iosif UDMR DA
141. Moldovan Ioan ALDE DA
142. Moisii Constantin PSD DA
143. Mocioi Niculina PDL DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Mocanu Vasile PSD DA
146. Mocanu Adrian PSD DA
147. Mîrza Gavril PSD DA
148. Mitrea Manuela PSD DA
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mincă Liliana ND DA
151. Militaru Lucian PDL DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihăilă Ioan PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Melinte Ion PSD DA
157. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
158. Mazilu Constantin PSD DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Marin Laura PSD DA
163. Marin Gheorghe PSD DA
164. Marica Petru-Sorin PSD DA
165. Marian Ion Cristinel ND DA
166. Marcu Viorica PNL DA
167. Marcu Nicu ALDE DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Manolescu Oana Minoritati DA
170. Manolache Marius PSD DA
171. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
172. Manda Iulian Claudiu PSD DA
173. Man Mircea PDL DA
174. Lupu Mihai PNL DA
175. Lubanovici Mircea PDL DA
176. Longher Ghervazen Minoritati DA
177. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
178. Khraibani Camelia PSD DA
179. Kereskényi Gábor UDMR DA
180. Kerekes Károly UDMR DA
181. Itu Cornel PSD DA
182. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
183. Iriza Scarlat PSD DA
184. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
185. Iordache Florin PSD DA
186. Ionescu George PDL DA
187. Ionescu Aurelian ALDE DA
188. Intotero Natalia-Elena PSD DA
189. Ignat Miron Minoritati -
190. Ibram Iusein Minoritati DA
191. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
192. Iane Daniel PNL DA
193. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
194. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
195. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
196. Horga Vasile PNL DA
197. Holban Titi PSD DA
198. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
199. Harbuz Liviu PSD DA
200. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
201. Gust Băloșin Florentin PSD DA
202. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
203. Grecea Maria PNL DA
204. Grama Horia PSD DA
205. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
206. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
207. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
208. Ghiveciu Marian PSD DA
209. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
210. Gheorghe Tinel PDL DA
211. Gheorghe Florin PSD DA
212. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
213. Geantă Florian Daniel - DA
214. Găină Mihăiță PSD DA
215. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
216. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
217. Galan Constantin ALDE DA
218. Frăticiu Gheorghe PSD DA
219. Fonta Nuțu PSD DA
220. Florea Daniel PSD DA
221. Florea Damian ALDE DA
222. Firczak Gheorghe Minoritati DA
223. Fejér László-Ődőn UDMR DA
224. Erdei Dolóczki István UDMR DA
225. Eparu Ion PSD DA
226. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
227. Enache Marian PSD DA
228. Emacu Gheorghe PSD DA
229. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
230. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
231. Dumitru Georgică ALDE DA
232. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
233. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
234. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
235. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
236. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
237. Dragomir Viorel Marian PSD DA
238. Dragomir Maria ND DA
239. Dragomir Gheorghe PNL DA
240. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
241. Dolineaschi Andrei PSD DA
242. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
243. Dolha Mircea PNL DA
244. Dobrinescu Traian PNL DA
245. Dobre Victor Paul PNL DA
246. Dobre Mircea-Titus PSD DA
247. Doboș Anton PNL DA
248. Dîrzu Ioan PSD DA
249. Diniță Ion ALDE DA
250. Dima Toader PSD DA
251. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
252. Delureanu Virgil PSD DA
253. Deaconu Mihai ND DA
254. Dascălu Constantin PDL DA
255. Dalca Ștefan-Petru ND DA
256. Daea Petre PSD DA
257. Cupă Ion ALDE DA
258. Culețu Dănuț PDL DA
259. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
260. Cristian Horia PNL DA
261. Crăciunescu Grigore PNL DA
262. Covaci Dorel PSD DA
263. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
264. Comșa Cornel-George - DA
265. Codîrlă Liviu PSD DA
266. Cocei Erland PNL DA
267. Ciurariu Florin PNL DA
268. Ciuhodaru Tudor ND DA
269. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
270. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
271. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
272. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
273. Ciocan Dan PSD DA
274. Ciobanu Liliana ND DA
275. Ciobanu Gheorghe PSD DA
276. Cioată Cezar ALDE DA
277. Chițoiu Daniel ALDE DA
278. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
279. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
280. Chiriță Dumitru PSD DA
281. Cherecheș Florica PNL DA
282. Chebac Eugen PSD DA
283. Cernea Remus-Florinel - DA
284. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
285. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
286. Călin Ion PSD DA
287. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
288. Canacheu Costică PDL DA
289. Calotă Florică Ică ALDE DA
290. Calimente Mihăiță PNL DA
291. Burlacu Ștefan ND DA
292. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
293. Buican Cristian PNL DA
294. Bucur Constantin-Alin PSD DA
295. Bordeianu Dan PNL DA
296. Borbély László UDMR DA
297. Bónis István UDMR DA
298. Boghicevici Claudia PDL DA
299. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
300. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
301. Bode Lucian Nicolae PDL DA
302. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
303. Blănariu Valentin ND DA
304. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
305. Bîrsășteanu Florică PSD DA
306. Birchall Ana PSD DA
307. Berci Vasile PNL DA
308. Benga Ioan PSD DA
309. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
310. Bălan Ion PSD DA
311. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
312. Baltă Mihai PSD DA
313. Balan Ioan PDL DA
314. Babuș Radu PSD DA
315. Axente Ioan PSD DA
316. Avram Marian PSD DA
317. Avram Constantin ALDE DA
318. Arsene Ionel PSD DA
319. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
320. Anton Marin - DA
321. Antal István UDMR DA
322. Andronache Gabriel PNL DA
323. Andea Petru PSD DA
324. Anastase Roberta Alma PDL DA
325. Amet Varol Minoritati DA
326. Almăjanu Marin PNL DA
327. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
328. Adăscăliței Constantin PSD DA
329. Adam Luminița-Pachel PSD DA
330. Adam Ioan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 martie 2021, 10:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro