Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:37 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:37

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 410/2014 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Cabinetul de Miniștri al Ucrainei privind măsuri de creștere a încrederii și securității, semnat la Kiev, la 10 martie 2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:330 156 60 27 12 14 16 31 14
- voturi pentru (DA):329 156 60 27 12 14 15 31 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ignat Miron Minoritati -
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin - DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Canacheu Costică PDL DA
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cernea Remus-Florinel - DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Chițoiu Daniel ALDE DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Comșa Cornel-George - DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin ALDE DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
120. Gheorghe Florin PSD DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria PNL DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Gust Băloșin Florentin PSD DA
131. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
132. Harbuz Liviu PSD DA
133. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
134. Holban Titi PSD DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL DA
145. Iordache Florin PSD DA
146. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kerekes Károly UDMR DA
151. Kereskényi Gábor UDMR DA
152. Khraibani Camelia PSD DA
153. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Lubanovici Mircea PDL DA
156. Lupu Mihai PNL DA
157. Man Mircea PDL DA
158. Manda Iulian Claudiu PSD DA
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Manolache Marius PSD DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu ALDE DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel ND DA
166. Marica Petru-Sorin PSD DA
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Marin Laura PSD DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Mazilu Constantin PSD DA
173. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
174. Melinte Ion PSD DA
175. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
176. Mihăilă Ioan PSD DA
177. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
178. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
179. Militaru Lucian PDL DA
180. Mincă Liliana ND DA
181. Mircovici Niculae Minoritati DA
182. Mitrea Manuela PSD DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Adrian PSD DA
185. Mocanu Vasile PSD DA
186. Mocioalcă Ion PSD DA
187. Mocioi Niculina PDL DA
188. Moisii Constantin PSD DA
189. Moldovan Ioan ALDE DA
190. Moldovan Iosif UDMR DA
191. Molnar Zsolt UDMR DA
192. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
194. Movilă Petru - DA
195. Muntean Mircia PSD DA
196. Munteanu Ioan PSD DA
197. Murgu Neagu PSD DA
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Nazare Alexandru PDL DA
200. Neacșu Marian PSD DA
201. Necula Cosmin PSD DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicolae Alexandri ALDE DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
208. Niculae Aurel PSD DA
209. Niculescu Dumitru ND DA
210. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
211. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
212. Nistor Marioara PSD DA
213. Niță Emil PSD DA
214. Nosa Iuliu PSD DA
215. Oajdea Daniel Vasile ND DA
216. Ochi Ion PSD DA
217. Oltean Ioan PDL DA
218. Orban Ludovic PNL DA
219. Oros Nechita-Adrian PNL DA
220. Palașcă Viorel ALDE DA
221. Palăr Ionel PNL DA
222. Paleologu Theodor - DA
223. Pambuccian Varujan Minoritati DA
224. Paul Maria-Andreea PDL DA
225. Păun Nicolae Minoritati DA
226. Peia Ninel PSD DA
227. Petrea Dorin Silviu PSD DA
228. Petrescu Petre PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
231. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Pop Georgian PSD DA
234. Popa Octavian-Marius PNL DA
235. Popa Radu Mihai PSD DA
236. Popeangă Vasile PSD DA
237. Popescu Dan-Cristian PDL DA
238. Popescu Florin Aurelian - DA
239. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
240. Potor Călin PSD DA
241. Pușcaș Iacob PSD DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo ALDE DA
247. Rățoi Neculai PSD DA
248. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
249. Reuer Elena-Ramona PNL DA
250. Rizea Cristian PSD DA
251. Roman Cristian-Constantin PDL DA
252. Roman Ioan Sorin PSD DA
253. Roman Victor PSD DA
254. Roșca Lucreția PSD DA
255. Roșca Mircea PNL DA
256. Rotaru Răzvan - DA
257. Sava Andrei-Valentin PSD DA
258. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
259. Săpunaru Nini PNL DA
260. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
261. Scarlat George PNL DA
262. Scutaru Adrian George PNL DA
263. Secară Florin Mihail PSD DA
264. Seres Dénes UDMR DA
265. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
266. Simedru Dan Coriolan PNL DA
267. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
268. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
269. Solomon Adrian PSD DA
270. Stan Ioan PSD DA
271. Stan Ion PSD DA
272. Stanciu Anghel PSD DA
273. Stanciu Zisu PSD DA
274. Stancu Ionel Minoritati DA
275. Stativă Irinel Ioan PSD DA
276. Stănescu Alexandru PSD DA
277. Stănișoară Mihai ALDE DA
278. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
279. Stoica Mihaela - DA
280. Stragea Sorin Constantin PSD DA
281. Stroe Radu ALDE DA
282. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
283. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
284. Surdu Raluca PNL DA
285. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
286. Szabó Ödön UDMR DA
287. Șcheau Ion PSD DA
288. Șimon Gheorghe PSD DA
289. Șova Lucian PSD DA
290. Ștefan Viorel PSD DA
291. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
292. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
293. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
294. Tararache Mihai - DA
295. Tămâian Ioan PNL DA
296. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
297. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
298. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
299. Teju Sorin ALDE DA
300. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
301. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
302. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
303. Tiuch Cătălin PSD DA
304. Toader Mircea-Nicu PDL DA
305. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
306. Tomac Eugen - DA
307. Traicu Rodin PSD DA
308. Tudorache Daniel PSD DA
309. Tudorie Violeta PSD DA
310. Tudose Mihai PSD DA
311. Turcan Raluca PDL DA
312. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
313. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
314. Uricec Eugen Constantin PSD DA
315. Ursărescu Dorinel ALDE DA
316. Vainer Aurel Minoritati DA
317. Varga Lucia-Ana PNL DA
318. Varga Vasile PNL DA
319. Vasilică Radu Costin PSD DA
320. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
321. Vladu Iulian PDL DA
322. Vlase Petru Gabriel PSD DA
323. Vlădoiu Aurel PSD DA
324. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
325. Weber Mihai PSD DA
326. Zaharcu Neviser PSD DA
327. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
328. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
329. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 martie 2021, 9:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro