Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 13:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 13:01

Subiect vot: Pl 280/2013 amr.6
PL 280/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.407/2006 - Legea vânătorii și a protecției fondului cinegetic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:140 64 48 2 5 7 10 4
- voturi pentru (DA):135 64 45 1 5 7 10 3
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1
- abțineri:3 - 2 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Axente Ioan PSD DA
2. Baltă Mihai PSD DA
3. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
4. Bejinariu Eugen PSD DA
5. Benga Ioan PSD DA
6. Birchall Ana PSD DA
7. Bîrsășteanu Florică PSD DA
8. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
9. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
10. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
11. Călin Ion PSD DA
12. Chebac Eugen PSD DA
13. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
14. Ciobanu Gheorghe PSD DA
15. Ciocan Dan PSD DA
16. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
17. Covaci Dorel PSD DA
18. Delureanu Virgil PSD DA
19. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
20. Dima Toader PSD DA
21. Dragomir Viorel Marian PSD DA
22. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
23. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
24. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
25. Emacu Gheorghe PSD DA
26. Frăticiu Gheorghe PSD DA
27. Gheorghe Florin PSD DA
28. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
29. Harbuz Liviu PSD DA
30. Holban Titi PSD DA
31. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
32. Iordache Florin PSD DA
33. Itu Cornel PSD DA
34. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
35. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
36. Mîrza Gavril PSD DA
37. Moisii Constantin PSD DA
38. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
39. Murgu Neagu PSD DA
40. Nassar Rodica PSD DA
41. Neacșu Marian PSD DA
42. Nichita Cristina PSD DA
43. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
44. Nistor Marioara PSD DA
45. Niță Emil PSD DA
46. Ochi Ion PSD DA
47. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
48. Pușcaș Iacob PSD DA
49. Răducanu Ion PSD DA
50. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
51. Rățoi Neculai PSD DA
52. Roșca Lucreția PSD DA
53. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
54. Stănescu Alexandru PSD DA
55. Stragea Sorin Constantin PSD DA
56. Stroe Radu PSD DA
57. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
58. Șimon Gheorghe PSD DA
59. Șova Lucian PSD DA
60. Tabugan Ion PSD DA
61. Tiuch Cătălin PSD DA
62. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
63. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
64. Weber Mihai PSD DA
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
5. Bode Lucian Nicolae PNL DA
6. Calimente Mihăiță PNL DA
7. Canacheu Costică PNL DA
8. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
9. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
10. Cocei Erland PNL DA
11. Costin Gheorghe PNL DA
12. Crăciunescu Grigore PNL DA
13. Dobre Victor Paul PNL DA
14. Dobrinescu Traian PNL DA
15. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
16. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
17. Gheorghe Tinel PNL DA
18. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
19. Grecea Maria PNL DA
20. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
21. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
22. Iliuță Vasile PNL DA
23. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
24. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
25. Man Mircea PNL DA
26. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
27. Marcu Viorica PNL DA
28. Mihai Aurelian PNL DA
29. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
30. Mocioi Niculina PNL DA
31. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
32. Nicolae Alexandri PNL DA
33. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
34. Palăr Ionel PNL DA
35. Paul Maria-Andreea PNL DA
36. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
37. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
38. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
39. Săpunaru Nini PNL DA
40. Scarlat George PNL DA
41. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
42. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
43. Șcheau Ion PNL DA
44. Șoptică Costel PNL DA
45. Tămâian Ioan PNL DA
46. Varga Lucia-Ana PNL DA
47. Varga Vasile PNL DA
48. Vladu Iulian PNL DA
1. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
2. Dalca Ștefan-Petru ND DA
1. Antal István UDMR DA
2. Bónis István UDMR DA
3. Erdei Dolóczki István UDMR DA
4. Máté András-Levente UDMR DA
5. Seres Dénes UDMR DA
1. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
2. Ibram Iusein Minoritati DA
3. Longher Ghervazen Minoritati DA
4. Manolescu Oana Minoritati DA
5. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
6. Mircovici Niculae Minoritati DA
7. Pambuccian Varujan Minoritati DA
1. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
2. Cupă Ion ALDE DA
3. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
4. Galan Constantin ALDE DA
5. Ionescu Aurelian ALDE DA
6. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
7. Moldovan Ioan ALDE DA
8. Negruț Cornelia ALDE DA
9. Palașcă Viorel ALDE DA
10. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
1. Anton Marin - DA
2. Cernea Remus-Florinel - NU
3. Iriza Scarlat - DA
4. Rotaru Răzvan - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 19:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro