Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 13:01
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 13:01

Subiect vot: Pl 280/2013 amr.6
PL 280/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.407/2006 - Legea vânătorii și a protecției fondului cinegetic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:140 64 48 2 5 7 10 4
- voturi pentru (DA):135 64 45 1 5 7 10 3
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1
- abțineri:3 - 2 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Antal István UDMR DA
5. Anton Marin - DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
9. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Birchall Ana PSD DA
13. Bîrsășteanu Florică PSD DA
14. Bode Lucian Nicolae PNL DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Calimente Mihăiță PNL DA
19. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
20. Canacheu Costică PNL DA
21. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
24. Cernea Remus-Florinel - NU
25. Chebac Eugen PSD DA
26. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
27. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
28. Ciobanu Gheorghe PSD DA
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
32. Cocei Erland PNL DA
33. Costin Gheorghe PNL DA
34. Covaci Dorel PSD DA
35. Crăciunescu Grigore PNL DA
36. Cupă Ion ALDE DA
37. Dalca Ștefan-Petru ND DA
38. Delureanu Virgil PSD DA
39. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
40. Dima Toader PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrinescu Traian PNL DA
43. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
44. Dragomir Viorel Marian PSD DA
45. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
46. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
48. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
49. Emacu Gheorghe PSD DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Frăticiu Gheorghe PSD DA
52. Galan Constantin ALDE DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghe Florin PSD DA
56. Gheorghe Tinel PNL DA
57. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
58. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
59. Grecea Maria PNL DA
60. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
61. Harbuz Liviu PSD DA
62. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
63. Holban Titi PSD DA
64. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
65. Ibram Iusein Minoritati DA
66. Iliuță Vasile PNL DA
67. Ionescu Aurelian ALDE DA
68. Iordache Florin PSD DA
69. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
70. Iriza Scarlat - DA
71. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
72. Itu Cornel PSD DA
73. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
74. Longher Ghervazen Minoritati DA
75. Man Mircea PNL DA
76. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
77. Manolescu Oana Minoritati DA
78. Marcu Viorica PNL DA
79. Máté András-Levente UDMR DA
80. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
81. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
82. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
83. Mihai Aurelian PNL DA
84. Mircovici Niculae Minoritati DA
85. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
86. Mîrza Gavril PSD DA
87. Mocioi Niculina PNL DA
88. Moisii Constantin PSD DA
89. Moldovan Ioan ALDE DA
90. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
91. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
92. Murgu Neagu PSD DA
93. Nassar Rodica PSD DA
94. Neacșu Marian PSD DA
95. Negruț Cornelia ALDE DA
96. Nichita Cristina PSD DA
97. Nicolae Alexandri PNL DA
98. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
99. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
100. Nistor Marioara PSD DA
101. Niță Emil PSD DA
102. Ochi Ion PSD DA
103. Palașcă Viorel ALDE DA
104. Palăr Ionel PNL DA
105. Pambuccian Varujan Minoritati DA
106. Paul Maria-Andreea PNL DA
107. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
108. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
109. Pușcaș Iacob PSD DA
110. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
111. Răducanu Ion PSD DA
112. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
113. Rățoi Neculai PSD DA
114. Roșca Lucreția PSD DA
115. Rotaru Răzvan - DA
116. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
117. Săpunaru Nini PNL DA
118. Scarlat George PNL DA
119. Seres Dénes UDMR DA
120. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
121. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
122. Stănescu Alexandru PSD DA
123. Stragea Sorin Constantin PSD DA
124. Stroe Radu PSD DA
125. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
126. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
127. Șcheau Ion PNL DA
128. Șimon Gheorghe PSD DA
129. Șoptică Costel PNL DA
130. Șova Lucian PSD DA
131. Tabugan Ion PSD DA
132. Tămâian Ioan PNL DA
133. Tiuch Cătălin PSD DA
134. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
135. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
136. Varga Lucia-Ana PNL DA
137. Varga Vasile PNL DA
138. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
139. Vladu Iulian PNL DA
140. Weber Mihai PSD DA