Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:07

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 38/2015 Proiect de Hotârâre privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:279 137 84 10 11 12 16 9
- voturi pentru (DA):268 137 74 10 11 12 15 9
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - 1 -
- abțineri:6 - 6 - - - - -
- nu au votat:3 - 3 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel ALDE DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciuhodaru Tudor ND DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobrinescu Traian PNL DA
75. Dolha Mircea PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul - DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Fonta Nuțu PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Geantă Florian Daniel ND DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Florin PSD DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL Abținere
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
112. Guran Virgil - DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Holban Titi PSD DA
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL Abținere
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Kerekes Károly UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lubanovici Mircea PNL DA
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Man Mircea PNL -
136. Manolache Marius PSD DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marin Laura PSD DA
142. Marocico Ion Minoritati DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mazilu Constantin PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilă Ioan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Militaru Lucian PNL DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mitrea Manuela PSD DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioi Niculina PNL DA
157. Moisii Constantin PSD DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Molnar Zsolt UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru ND DA
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Nazare Alexandru PNL DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Necula Cosmin PSD DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Constantin PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND DA
183. Ochi Ion PSD DA
184. Oltean Ioan PNL DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel ALDE DA
188. Palăr Ionel PNL DA
189. Paleologu Theodor PNL DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Paul Maria-Andreea PNL -
192. Pârgaru Ion PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Petrea Dorin Silviu PSD DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
197. Plumb Rovana PSD DA
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Popa Octavian-Marius PNL DA
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo - DA
209. Rățoi Neculai PSD DA
210. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
211. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
212. Rizea Cristian PSD DA
213. Roman Cristian-Constantin PNL DA
214. Roman Gheorghe PSD DA
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Roman Victor PSD DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Rotaru Răzvan - DA
220. Rusu Valentin PNL DA
221. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
222. Săpunaru Nini PNL DA
223. Scarlat George PNL DA
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
225. Secară Florin Mihail PNL DA
226. Sefer Cristian-George PSD DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Simedru Dan Coriolan PNL DA
229. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stanciu Anghel PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Alexandru PSD DA
235. Stoica Mihaela - DA
236. Stragea Sorin Constantin PSD DA
237. Stroe Radu PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Surdu Raluca PNL Abținere
240. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șoptică Costel PNL DA
244. Șova Lucian PSD DA
245. Ștefan Viorel PSD DA
246. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
249. Tămâian Ioan PNL DA
250. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
251. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
252. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
253. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL -
254. Tiuch Cătălin PSD DA
255. Tîlvăr Angel PSD DA
256. Toader Mircea-Nicu PNL DA
257. Traicu Rodin PSD DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Tudorie Violeta PSD DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
262. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
263. Udriște Gheorghe PNL DA
264. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
265. Uricec Eugen Constantin PSD DA
266. Ursărescu Dorinel ALDE DA
267. Vainer Aurel Minoritati DA
268. Varga Lucia-Ana PNL DA
269. Vladu Iulian PNL DA
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlădoiu Aurel PSD DA
272. Vreme Valerian PSD DA
273. Vulpescu Ioan PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
277. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
279. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 13:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro