Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:10

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 81/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:289 139 88 11 11 12 18 10
- voturi pentru (DA):283 139 88 8 11 11 17 9
- voturi împotrivă (NU):2 - - 2 - - - -
- abțineri:3 - - 1 - 1 - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin - DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciuhodaru Tudor ND NU
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel ND DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE -
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Florin PSD DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PNL DA
117. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
118. Guran Virgil - DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Holban Titi PSD DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kerekes Károly UDMR DA
136. Kereskényi Gábor UDMR DA
137. Khraibani Camelia PSD DA
138. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lubanovici Mircea PNL DA
141. Lupu Mihai PNL DA
142. Man Mircea PNL DA
143. Manolache Marius PSD DA
144. Manolescu Oana Minoritati DA
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marin Laura PSD DA
149. Marocico Ion Minoritati DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Máté András-Levente UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mazilu Constantin PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Mihai Aurelian PNL DA
156. Mihăilă Ioan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Militaru Lucian PNL DA
159. Mincă Liliana ND DA
160. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
161. Mitrea Manuela PSD DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocanu Adrian PSD DA
164. Mocioi Niculina PNL DA
165. Moisii Constantin PSD DA
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Molnar Zsolt UDMR DA
168. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
169. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
170. Movilă Petru ND NU
171. Muntean Mircia PSD DA
172. Munteanu Ioan PSD DA
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Nazare Alexandru PNL DA
175. Neacșu Marian PSD DA
176. Necula Cosmin PSD DA
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
179. Nichita Cristina PSD DA
180. Nicoară Romeo Florin PNL DA
181. Nicolae Alexandri PNL DA
182. Nicolae Florian PSD DA
183. Niculae Aurel PSD DA
184. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
185. Nistor Laurențiu PSD DA
186. Niță Constantin PSD DA
187. Niță Emil PSD DA
188. Nosa Iuliu PSD DA
189. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
190. Ochi Ion PSD DA
191. Oltean Ioan PNL DA
192. Orban Ludovic PNL DA
193. Oros Nechita-Adrian PNL DA
194. Palașcă Viorel ALDE DA
195. Palăr Ionel PNL DA
196. Paleologu Theodor PNL DA
197. Pană Adriana-Doina PSD DA
198. Paul Maria-Andreea PNL DA
199. Peia Ninel PSD DA
200. Petrea Dorin Silviu PSD DA
201. Petric Octavian PSD DA
202. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
203. Plumb Rovana PSD DA
204. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
205. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
213. Rădulescu Constantin PSD DA
214. Rădulescu Romeo - DA
215. Rățoi Neculai PSD DA
216. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
217. Reuer Elena-Ramona PNL DA
218. Rizea Cristian PSD DA
219. Roman Cristian-Constantin PNL DA
220. Roman Gheorghe PSD DA
221. Roman Victor PSD DA
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Roșca Mircea PNL DA
224. Rotaru Răzvan - DA
225. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
226. Săpunaru Nini PNL DA
227. Scarlat George PNL DA
228. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
229. Secară Florin Mihail PNL DA
230. Sefer Cristian-George PSD DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Simedru Dan Coriolan PNL DA
233. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stan Ioan PSD DA
236. Stanciu Anghel PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
241. Stoica Mihaela - DA
242. Stragea Sorin Constantin PSD DA
243. Stroe Radu PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surdu Raluca PNL DA
246. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Șoptică Costel PNL DA
250. Șova Lucian PSD DA
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
254. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
255. Tararache Mihai PNL DA
256. Tămâian Ioan PNL DA
257. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
258. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
259. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
260. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
261. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
262. Tiuch Cătălin PSD DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Toader Mircea-Nicu PNL DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
266. Traicu Rodin PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tudorie Violeta PSD DA
269. Turcan Raluca PNL DA
270. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
271. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
272. Udriște Gheorghe PNL DA
273. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
274. Uricec Eugen Constantin PSD DA
275. Ursărescu Dorinel ALDE DA
276. Vainer Aurel Minoritati DA
277. Varga Lucia-Ana PNL DA
278. Varga Vasile PNL DA
279. Vladu Iulian PNL DA
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Vreme Valerian PSD DA
283. Vulpescu Ioan PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
287. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
289. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 23:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro