Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:11

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 467/2013 pentru completarea Legii nr.44/1994 privind veteranii de război precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:296 142 89 11 12 12 18 12
- voturi pentru (DA):182 141 2 1 12 7 18 1
- voturi împotrivă (NU):96 - 84 2 - 2 - 8
- abțineri:18 1 3 8 - 3 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
8. Antal István UDMR DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND Abținere
25. Blănariu Valentin - DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Boghicevici Claudia PNL NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND Abținere
37. Calimente Mihăiță PNL NU
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
42. Călin Ion PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - NU
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Cocei Erland PNL NU
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - Abținere
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
61. Costin Gheorghe PNL NU
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Crăciunescu Grigore PNL NU
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL NU
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL NU
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
72. Dascălu Constantin PNL NU
73. Deaconu Mihai ND Abținere
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL NU
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL NU
82. Dolha Mircea PNL NU
83. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
86. Dragomir Gheorghe PNL NU
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul - NU
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel ND DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
109. Gheorghe Florin PSD Abținere
110. Gheorghe Tinel PNL NU
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL NU
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PNL NU
119. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
120. Guran Virgil - NU
121. Gust Băloșin Florentin - Abținere
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
124. Holban Titi PSD DA
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL Abținere
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL NU
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
143. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
144. Lubanovici Mircea PNL NU
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Manolache Marius PSD DA
147. Manolescu Oana Minoritati NU
148. Marcu Viorica PNL NU
149. Marian Ion Cristinel ND Abținere
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Máté András-Levente UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
159. Mihai Aurelian PNL NU
160. Mihăilă Ioan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PNL NU
163. Mincă Liliana ND Abținere
164. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mîrza Gavril PSD DA
167. Mocanu Adrian PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL NU
169. Moisii Constantin PSD DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Molnar Zsolt UDMR DA
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
173. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
174. Movilă Petru ND NU
175. Muntean Mircia PSD DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PNL NU
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL NU
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
187. Niculae Aurel PSD DA
188. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
189. Nistor Laurențiu PSD DA
190. Nistor Marioara PSD DA
191. Niță Constantin PSD DA
192. Niță Emil PSD DA
193. Nosa Iuliu PSD DA
194. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
195. Ochi Ion PSD DA
196. Oltean Ioan PNL NU
197. Orban Ludovic PNL NU
198. Oros Nechita-Adrian PNL NU
199. Palașcă Viorel ALDE DA
200. Palăr Ionel PNL NU
201. Paleologu Theodor PNL NU
202. Pană Adriana-Doina PSD DA
203. Paul Maria-Andreea PNL NU
204. Pârgaru Ion PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petric Octavian PSD DA
208. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
209. Plumb Rovana PSD DA
210. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
211. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo - NU
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL NU
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PNL NU
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roman Victor PSD DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Roșca Mircea PNL NU
231. Rotaru Răzvan - NU
232. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
233. Săpunaru Nini PNL NU
234. Scarlat George PNL NU
235. Secară Florin Mihail PNL NU
236. Sefer Cristian-George PSD DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Simedru Dan Coriolan PNL NU
239. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stan Ioan PSD DA
242. Stanciu Anghel PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
247. Stoica Mihaela - NU
248. Stragea Sorin Constantin PSD DA
249. Stroe Radu PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surdu Raluca PNL NU
252. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL NU
256. Șova Lucian PSD DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
260. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
261. Tararache Mihai PNL NU
262. Tămâian Ioan PNL NU
263. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
267. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
268. Tiuch Cătălin PSD DA
269. Tîlvăr Angel PSD DA
270. Toader Mircea-Nicu PNL NU
271. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Tudose Mihai PSD DA
276. Turcan Raluca PNL NU
277. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
278. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
279. Udriște Gheorghe PNL NU
280. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Ursărescu Dorinel ALDE DA
283. Varga Lucia-Ana PNL NU
284. Varga Vasile PNL NU
285. Vladu Iulian PNL NU
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlădoiu Aurel PSD DA
288. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
289. Vreme Valerian PSD DA
290. Vulpescu Ioan PSD DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Zaharcu Neviser PSD DA
293. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
294. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
296. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 februarie 2020, 21:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro