Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:21

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 651/2013 privind modificarea art.6 al Legii serviciului de salubrizare a localităților nr.101/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 143 88 11 12 14 19 12
- voturi pentru (DA):273 142 85 9 - 12 19 6
- voturi împotrivă (NU):16 - 1 2 11 1 - 1
- abțineri:8 - 1 - 1 1 - 5
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR NU
9. Anton Marin PSD DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin - DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR NU
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL -
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - NU
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - Abținere
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Dascălu Constantin PNL DA
72. Deaconu Mihai ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
76. Dima Toader PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul - Abținere
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR NU
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel ND DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PNL DA
119. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
120. Guran Virgil - Abținere
121. Gust Băloșin Florentin - Abținere
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Holban Titi PSD DA
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kerekes Károly UDMR NU
140. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PNL DA
145. Man Mircea PNL DA
146. Manolache Marius PSD DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
155. Máté András-Levente UDMR NU
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian PNL DA
160. Mihăilă Ioan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PNL DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocioi Niculina PNL DA
170. Moisii Constantin PSD DA
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Moldovan Iosif UDMR NU
173. Molnar Zsolt UDMR NU
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru ND NU
177. Muntean Mircia PSD -
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PNL DA
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Necula Cosmin PSD DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
186. Nichita Cristina PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL DA
188. Nicolae Alexandri PNL DA
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
191. Niculae Aurel PSD DA
192. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
193. Nistor Laurențiu PSD DA
194. Nistor Marioara PSD DA
195. Niță Constantin PSD DA
196. Niță Emil PSD DA
197. Nosa Iuliu PSD DA
198. Oajdea Daniel Vasile ND DA
199. Ochi Ion PSD DA
200. Oltean Ioan PNL DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Oros Nechita-Adrian PNL DA
203. Palașcă Viorel ALDE DA
204. Palăr Ionel PNL DA
205. Paleologu Theodor PNL DA
206. Pană Adriana-Doina PSD DA
207. Paul Maria-Andreea PNL DA
208. Pârgaru Ion PSD DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrea Dorin Silviu PSD DA
211. Petric Octavian PSD DA
212. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
213. Plumb Rovana PSD DA
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Ponta Victor-Viorel PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
219. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
220. Pușcaș Iacob PSD DA
221. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
224. Rădulescu Constantin PSD DA
225. Rădulescu Romeo - DA
226. Rățoi Neculai PSD DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Reuer Elena-Ramona PNL DA
229. Rizea Cristian PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PNL DA
231. Roman Gheorghe PSD DA
232. Roman Ioan Sorin PSD DA
233. Roman Victor PSD DA
234. Roșca Lucreția PSD DA
235. Roșca Mircea PNL DA
236. Rotaru Răzvan - DA
237. Sava Andrei-Valentin PSD DA
238. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
239. Săpunaru Nini PNL DA
240. Scarlat George PNL DA
241. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
242. Sefer Cristian-George PSD DA
243. Seres Dénes UDMR NU
244. Simedru Dan Coriolan PNL DA
245. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stan Ioan PSD DA
248. Stanciu Anghel PSD DA
249. Stancu Ionel Minoritati DA
250. Stativă Irinel Ioan PSD DA
251. Stănescu Alexandru PSD DA
252. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
253. Stoica Mihaela - DA
254. Stragea Sorin Constantin PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surdu Raluca PNL DA
257. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
258. Szabó Ödön UDMR NU
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șoptică Costel PNL DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
264. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
265. Tararache Mihai PNL DA
266. Tămâian Ioan PNL DA
267. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Toader Mircea-Nicu PNL DA
275. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
276. Traicu Rodin PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tudorie Violeta PSD DA
279. Turcan Raluca PNL DA
280. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
281. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
282. Udriște Gheorghe PNL DA
283. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
284. Uricec Eugen Constantin PSD DA
285. Ursărescu Dorinel ALDE DA
286. Vainer Aurel Minoritati DA
287. Vasilică Radu Costin PSD DA
288. Vladu Iulian PNL DA
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Vlădoiu Aurel PSD DA
291. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
292. Vreme Valerian PSD DA
293. Vulpescu Ioan PSD DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Zaharcu Neviser PSD DA
296. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
297. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
299. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro