Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 408/2014 privind declararea Zilei de 16 mai, ca Ziua Națională a Costumului Popular Românesc
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:301 146 90 11 11 13 18 12
- voturi pentru (DA):266 136 83 6 11 11 12 7
- voturi împotrivă (NU):17 3 4 1 - - 5 4
- abțineri:13 3 2 4 - 2 1 1
- nu au votat:5 4 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD -
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL NU
20. Birchall Ana PSD Abținere
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL Abținere
32. Buicu Corneliu-Florin PSD -
33. Burlacu Ștefan ND Abținere
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE Abținere
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Cocei Erland PNL -
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD Abținere
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
88. Dumbrăvanu Paul - NU
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
99. Florea Damian ALDE DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel ND DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
108. Gheorghe Florin PSD DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD -
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PNL DA
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
119. Guran Virgil - NU
120. Gust Băloșin Florentin - Abținere
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi PSD DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD -
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PNL DA
143. Lupu Mihai PNL DA
144. Man Mircea PNL DA
145. Manolache Marius PSD DA
146. Manolescu Oana Minoritati DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marin Laura PSD DA
152. Marocico Ion Minoritati DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Mazilu Constantin PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian PNL DA
159. Mihăilă Ioan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Militaru Lucian PNL DA
162. Mincă Liliana ND DA
163. Mircovici Niculae Minoritati DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mîrza Gavril PSD DA
167. Mocanu Adrian PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL DA
169. Moisii Constantin PSD DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Moldovan Iosif UDMR DA
172. Molnar Zsolt UDMR DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru ND Abținere
176. Muntean Mircia PSD DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Murgu Neagu PSD DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Nazare Alexandru PNL DA
181. Neacșu Marian PSD DA
182. Necula Cosmin PSD NU
183. Negruț Cornelia ALDE NU
184. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL DA
187. Nicolae Alexandri PNL DA
188. Nicolae Florian PSD DA
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
190. Niculae Aurel PSD DA
191. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Nistor Marioara PSD DA
194. Niță Constantin PSD DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Oajdea Daniel Vasile ND DA
198. Ochi Ion PSD DA
199. Oltean Ioan PNL DA
200. Orban Ludovic PNL DA
201. Oros Nechita-Adrian PNL DA
202. Palașcă Viorel ALDE DA
203. Palăr Ionel PNL DA
204. Paleologu Theodor PNL DA
205. Pană Adriana-Doina PSD NU
206. Paul Maria-Andreea PNL DA
207. Pârgaru Ion PSD DA
208. Petrea Dorin Silviu PSD DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
211. Plumb Rovana PSD DA
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Ponta Victor-Viorel PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
217. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
218. Pușcaș Iacob PSD DA
219. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
220. Răducanu Ion PSD DA
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
222. Rădulescu Constantin PSD DA
223. Rădulescu Romeo - DA
224. Rățoi Neculai PSD DA
225. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
226. Reuer Elena-Ramona PNL NU
227. Rizea Cristian PSD DA
228. Roman Cristian-Constantin PNL DA
229. Roman Gheorghe PSD DA
230. Roman Ioan Sorin PSD DA
231. Roman Victor PSD DA
232. Roșca Lucreția PSD DA
233. Roșca Mircea PNL DA
234. Rotaru Răzvan - DA
235. Sava Andrei-Valentin PSD DA
236. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
237. Săpunaru Nini PNL DA
238. Scarlat George PNL DA
239. Secară Florin Mihail PNL DA
240. Sefer Cristian-George PSD DA
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Simedru Dan Coriolan PNL DA
243. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
244. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stan Ioan PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Stănescu Alexandru PSD DA
251. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
252. Stoica Mihaela - NU
253. Stragea Sorin Constantin PSD DA
254. Stroe Radu PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surdu Raluca PNL DA
257. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
258. Szabó Ödön UDMR DA
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șoptică Costel PNL DA
261. Șova Lucian PSD DA
262. Ștefan Viorel PSD DA
263. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
265. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
266. Tămâian Ioan PNL DA
267. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD Abținere
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Toader Mircea-Nicu PNL DA
275. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
276. Traicu Rodin PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tudorie Violeta PSD DA
279. Turcan Raluca PNL DA
280. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
281. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
282. Udriște Gheorghe PNL DA
283. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
284. Uricec Eugen Constantin PSD DA
285. Ursărescu Dorinel ALDE DA
286. Vainer Aurel Minoritati DA
287. Varga Lucia-Ana PNL DA
288. Varga Vasile PNL DA
289. Vasilică Radu Costin PSD DA
290. Vladu Iulian PNL DA
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Vlădoiu Aurel PSD DA
293. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
294. Vreme Valerian PSD DA
295. Vulpescu Ioan PSD DA
296. Weber Mihai PSD DA
297. Zaharcu Neviser PSD DA
298. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
299. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
301. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 15:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro