Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 10:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 10:27

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:192 103 59 1 9 7 9 4
- voturi pentru (DA):122 102 1 1 3 6 9 -
- voturi împotrivă (NU):65 1 58 - 4 - - 2
- abțineri:5 - - - 2 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Berci Vasile PNL NU
14. Bîrsășteanu Florică PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
18. Boghicevici Claudia PNL DA
19. Bónis István UDMR NU
20. Bordeianu Dan PSD DA
21. Bucur Constantin-Alin PSD DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
23. Buican Cristian PNL NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Canacheu Costică PNL NU
28. Cernea Remus-Florinel - NU
29. Cherecheș Florica PNL NU
30. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
31. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
32. Cioată Cezar ALDE DA
33. Ciobanu Gheorghe PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
36. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
37. Ciurariu Florin PNL NU
38. Cocei Erland PNL NU
39. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
40. Costin Gheorghe PNL NU
41. Covaci Dorel PSD DA
42. Cristea Aurelia PSD DA
43. Cristea Victor PSD DA
44. Cristian Horia PNL NU
45. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
46. Cupșa Ioan PNL NU
47. Daea Petre PSD DA
48. Dascălu Constantin PNL NU
49. Deaconu Mihai ND DA
50. Delureanu Virgil PSD DA
51. Dima Toader PSD DA
52. Doboș Anton PNL NU
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dolha Mircea PNL NU
55. Dolineaschi Andrei PSD DA
56. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
57. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
58. Dumbrăvanu Paul - Abținere
59. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
60. Emacu Gheorghe PSD DA
61. Enache Marian PSD DA
62. Eparu Ion PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
65. Florea Daniel PSD DA
66. Frăticiu Gheorghe PSD DA
67. Galan Constantin ALDE DA
68. Găină Mihăiță PSD DA
69. Geantă Florian Daniel PSD DA
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
71. Gheorghe Florin PSD DA
72. Gheorghe Tinel PNL NU
73. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
74. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
75. Grama Horia PSD DA
76. Grecea Maria PNL NU
77. Gudu Vasile PNL NU
78. Guran Virgil - NU
79. Harbuz Liviu PSD DA
80. Horga Vasile PNL NU
81. Hulea Ioan PSD DA
82. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
83. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Iane Daniel PNL NU
86. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ionescu Aurelian ALDE DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
91. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
92. Itu Cornel PSD DA
93. Kerekes Károly UDMR NU
94. Kereskényi Gábor UDMR NU
95. Khraibani Camelia PSD DA
96. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
97. Lubanovici Mircea PNL NU
98. Lupu Mihai PNL NU
99. Manda Iulian Claudiu PSD DA
100. Marica Petru-Sorin PSD DA
101. Marin Laura PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
103. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
104. Melinte Ion PSD DA
105. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
106. Mihai Aurelian PNL NU
107. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
109. Mocioi Niculina PNL NU
110. Moldovan Ioan ALDE DA
111. Molnar Zsolt UDMR DA
112. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
113. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
114. Muntean Mircia PSD DA
115. Murgu Neagu PSD DA
116. Nassar Rodica PSD DA
117. Nazare Alexandru PNL NU
118. Neacșu Marian PSD DA
119. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
120. Nichita Cristina PSD DA
121. Nicoară Romeo Florin PNL NU
122. Nicolae Alexandri PNL NU
123. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
124. Niculae Aurel PSD DA
125. Niculescu Dumitru PSD DA
126. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
127. Nistor Laurențiu PSD DA
128. Nistor Marioara PSD DA
129. Niță Emil PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Ochi Ion PSD DA
132. Orban Ludovic PNL NU
133. Palăr Ionel PNL NU
134. Paleologu Theodor PNL NU
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Pană Adriana-Doina PSD DA
137. Pardău Dumitru PNL NU
138. Petric Octavian PSD DA
139. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
140. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
141. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
142. Pop Georgian PSD DA
143. Popa Octavian-Marius PNL NU
144. Popeangă Vasile PSD DA
145. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
146. Pușcaș Iacob PSD DA
147. Răducanu Ion PSD DA
148. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
149. Reuer Elena-Ramona PNL NU
150. Roman Cristian-Constantin PNL NU
151. Roman Gheorghe PSD NU
152. Roman Victor PSD DA
153. Roșca Lucreția PSD DA
154. Săpunaru Nini PNL NU
155. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
156. Scarlat George PNL NU
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
159. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
160. Solomon Adrian PSD DA
161. Stan Ioan PSD DA
162. Stan Ion PSD DA
163. Stănescu Alexandru PSD DA
164. Stragea Sorin Constantin PSD DA
165. Stroe Radu PSD DA
166. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
167. Szabó Ödön UDMR Abținere
168. Șcheau Ion PNL NU
169. Șimon Gheorghe PSD DA
170. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
171. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
172. Tararache Mihai PNL NU
173. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
174. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
175. Toader Mircea-Nicu PNL NU
176. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
177. Traicu Rodin PSD DA
178. Tudorache Daniel PSD DA
179. Tudorie Violeta PSD DA
180. Tudose Mihai PSD DA
181. Tușa Adriana Diana PNL NU
182. Udriște Gheorghe PNL NU
183. Uricec Eugen Constantin PSD DA
184. Varga Lucia-Ana PNL NU
185. Varga Vasile PNL NU
186. Vladu Iulian PNL NU
187. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
188. Weber Mihai PSD DA
189. Zaharcu Neviser PSD DA
190. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
191. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
192. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 1:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro