Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:12

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 48
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:201 107 68 1 6 7 7 5
- voturi pentru (DA):86 4 67 1 6 3 - 5
- voturi împotrivă (NU):115 103 1 - - 4 7 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD NU
18. Bîrsășteanu Florică PSD NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bucur Constantin-Alin PSD NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Canacheu Costică PNL DA
33. Cernea Remus-Florinel - DA
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
37. Ciocan Dan PSD NU
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Ciurariu Florin PNL DA
41. Cocei Erland PNL DA
42. Costin Gheorghe PNL DA
43. Covaci Dorel PSD NU
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
45. Cristea Aurelia PSD NU
46. Cristea Victor PSD NU
47. Cristian Horia PNL DA
48. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
49. Daea Petre PSD NU
50. Dascălu Constantin PNL DA
51. Deaconu Mihai ND DA
52. Delureanu Virgil PSD NU
53. Dima Toader PSD NU
54. Dîrzu Ioan PSD NU
55. Doboș Anton PNL DA
56. Dobre Mircea-Titus PSD NU
57. Dobrinescu Traian PNL DA
58. Dolha Mircea PNL DA
59. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
60. Dragomir Maria - DA
61. Dragomir Viorel Marian PSD NU
62. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
63. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
64. Enache Marian PSD NU
65. Eparu Ion PSD NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati NU
68. Florea Daniel PSD NU
69. Frăticiu Gheorghe PSD NU
70. Găină Mihăiță PSD DA
71. Geantă Florian Daniel PSD NU
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghe Florin PSD NU
74. Gheorghe Tinel PNL DA
75. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
76. Grama Horia PSD NU
77. Grecea Maria PNL DA
78. Gudu Vasile PNL DA
79. Guran Virgil - DA
80. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
81. Horga Vasile PNL DA
82. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
83. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
84. Iancu Iulian PSD NU
85. Iane Daniel PNL DA
86. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
87. Ibram Iusein Minoritati NU
88. Intotero Natalia-Elena PSD NU
89. Iordache Florin PSD NU
90. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
91. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
92. Itu Cornel PSD NU
93. Khraibani Camelia PSD NU
94. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
95. Lubanovici Mircea PNL DA
96. Manolescu Oana Minoritati DA
97. Marcoci Vlad PSD NU
98. Marica Petru-Sorin PSD NU
99. Marin Gheorghe PSD NU
100. Marin Laura PSD NU
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
103. Mihai Aurelian PNL DA
104. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
105. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
106. Mocioi Niculina PNL DA
107. Moisii Constantin PSD NU
108. Moldovan Ioan ALDE NU
109. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
110. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
111. Munteanu Ioan PSD NU
112. Murgu Neagu PSD NU
113. Nassar Rodica PSD NU
114. Nazare Alexandru PNL DA
115. Neacșu Marian PSD NU
116. Necula Cosmin PSD NU
117. Negruț Clement - DA
118. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
119. Nichita Cristina PSD NU
120. Nicoară Romeo Florin PNL DA
121. Nicolae Florian PSD NU
122. Niculae Aurel PSD NU
123. Niculescu Dumitru PSD NU
124. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
125. Nistor Laurențiu PSD NU
126. Nistor Marioara PSD NU
127. Niță Emil PSD NU
128. Nosa Iuliu PSD NU
129. Ochi Ion PSD NU
130. Oltean Ioan PNL DA
131. Orban Ludovic PNL DA
132. Paleologu Theodor PNL DA
133. Pambuccian Varujan Minoritati DA
134. Pană Adriana-Doina PSD NU
135. Pardău Dumitru PNL DA
136. Paul Maria-Andreea PNL DA
137. Petrea Dorin Silviu PSD NU
138. Petric Octavian PSD NU
139. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
140. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
141. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
142. Pop Georgian PSD NU
143. Popa Octavian-Marius PNL DA
144. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
145. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
146. Potor Călin PSD NU
147. Pușcaș Iacob PSD NU
148. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
149. Răducanu Ion PSD NU
150. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
151. Rățoi Neculai PSD NU
152. Reuer Elena-Ramona PNL DA
153. Roman Cristian-Constantin PNL DA
154. Roman Gheorghe PSD DA
155. Roman Ioan Sorin PSD NU
156. Roman Victor PSD NU
157. Roșca Lucreția PSD NU
158. Săpunaru Nini PNL DA
159. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
160. Scarlat George PNL DA
161. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Simedru Dan Coriolan PNL DA
164. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
165. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
166. Stan Ioan PSD NU
167. Stan Ion PSD DA
168. Stativă Irinel Ioan PSD NU
169. Stragea Sorin Constantin PSD NU
170. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
171. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
172. Szabó Ödön UDMR DA
173. Șcheau Ion PNL DA
174. Șimon Gheorghe PSD NU
175. Ștefan Viorel PSD NU
176. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
177. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
178. Tararache Mihai PNL DA
179. Tămâian Ioan PNL DA
180. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
181. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
182. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
183. Tiuch Cătălin PSD NU
184. Toader Mircea-Nicu PNL DA
185. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
186. Tomac Eugen - DA
187. Traicu Rodin PSD NU
188. Tudorache Daniel PSD NU
189. Tudorie Violeta PSD NU
190. Tudose Mihai PSD NU
191. Turcan Raluca PNL DA
192. Uricec Eugen Constantin PSD NU
193. Varga Lucia-Ana PNL DA
194. Varga Vasile PNL DA
195. Vladu Iulian PNL DA
196. Vlase Petru Gabriel PSD NU
197. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
198. Weber Mihai PSD NU
199. Zaharcu Neviser PSD NU
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
201. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 23:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro