Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:17

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 76 alin (6)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:211 116 67 1 7 6 8 6
- voturi pentru (DA):88 5 65 - 7 5 - 6
- voturi împotrivă (NU):120 111 - 1 - - 8 -
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD NU
8. Arsene Ionel PSD NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Baltă Mihai PSD NU
14. Bălan Ion PSD NU
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîrsășteanu Florică PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
38. Ciocan Dan PSD NU
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
41. Ciurariu Florin PNL DA
42. Cocei Erland PNL DA
43. Codîrlă Liviu PSD NU
44. Costin Gheorghe PNL DA
45. Covaci Dorel PSD NU
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
47. Cristea Aurelia PSD NU
48. Cristea Victor PSD NU
49. Cristian Horia PNL DA
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
51. Daea Petre PSD NU
52. Dascălu Constantin PNL DA
53. Deaconu Mihai ND NU
54. Delureanu Virgil PSD NU
55. Dima Toader PSD NU
56. Dîrzu Ioan PSD NU
57. Dobre Mircea-Titus PSD NU
58. Dobrinescu Traian PNL DA
59. Dolha Mircea PNL DA
60. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
61. Dolineaschi Andrei PSD NU
62. Dragomir Maria - DA
63. Dragomir Viorel Marian PSD NU
64. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
65. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
66. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
67. Enache Marian PSD NU
68. Eparu Ion PSD NU
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Daniel PSD NU
72. Frăticiu Gheorghe PSD NU
73. Găină Mihăiță PSD NU
74. Geantă Florian Daniel PSD NU
75. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
76. Gheorghe Florin PSD NU
77. Gheorghe Tinel PNL DA
78. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
79. Grama Horia PSD NU
80. Gudu Vasile PNL DA
81. Guran Virgil - DA
82. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
83. Horga Vasile PNL DA
84. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
85. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
86. Iancu Iulian PSD NU
87. Iane Daniel PNL DA
88. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD NU
91. Ionescu Aurelian ALDE NU
92. Iordache Florin PSD NU
93. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
94. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
95. Itu Cornel PSD NU
96. Kelemen Hunor UDMR DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Khraibani Camelia PSD NU
99. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
100. Lubanovici Mircea PNL DA
101. Manolescu Oana Minoritati DA
102. Marcoci Vlad PSD NU
103. Marica Petru-Sorin PSD NU
104. Marin Gheorghe PSD NU
105. Marin Laura PSD NU
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Mihai Aurelian PNL DA
108. Mihăilă Ioan PSD NU
109. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
110. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
111. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
112. Mocioi Niculina PNL DA
113. Moisii Constantin PSD NU
114. Moldovan Ioan ALDE NU
115. Moldovan Iosif UDMR DA
116. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
117. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
118. Munteanu Ioan PSD NU
119. Murgu Neagu PSD NU
120. Nassar Rodica PSD NU
121. Nazare Alexandru PNL DA
122. Neacșu Marian PSD NU
123. Necula Cosmin PSD NU
124. Negruț Clement - DA
125. Nichita Cristina PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Florian PSD NU
128. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
129. Niculae Aurel PSD NU
130. Niculescu Dumitru PSD NU
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
132. Nistor Laurențiu PSD NU
133. Nistor Marioara PSD NU
134. Niță Emil PSD NU
135. Nosa Iuliu PSD NU
136. Ochi Ion PSD NU
137. Orban Ludovic PNL DA
138. Palașcă Viorel ALDE NU
139. Palăr Ionel PNL DA
140. Paleologu Theodor PNL DA
141. Pambuccian Varujan Minoritati DA
142. Pană Adriana-Doina PSD NU
143. Pardău Dumitru PNL DA
144. Paul Maria-Andreea PNL DA
145. Petrea Dorin Silviu PSD NU
146. Petric Octavian PSD NU
147. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
148. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
149. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
150. Pop Georgian PSD NU
151. Popa Octavian-Marius PNL DA
152. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
153. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
154. Potor Călin PSD NU
155. Pușcaș Iacob PSD NU
156. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
157. Răducanu Ion PSD NU
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
159. Rădulescu Romeo - DA
160. Rățoi Neculai PSD NU
161. Reuer Elena-Ramona PNL DA
162. Roman Cristian-Constantin PNL DA
163. Roman Gheorghe PSD DA
164. Roman Ioan Sorin PSD DA
165. Roman Victor PSD NU
166. Roșca Lucreția PSD NU
167. Săpunaru Nini PNL DA
168. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
169. Scarlat George PNL DA
170. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
171. Simedru Dan Coriolan PNL DA
172. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
173. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
174. Stan Ioan PSD NU
175. Stan Ion PSD DA
176. Stanciu Anghel PSD NU
177. Stativă Irinel Ioan PSD NU
178. Stragea Sorin Constantin PSD NU
179. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
180. Șcheau Ion PNL DA
181. Șimon Gheorghe PSD NU
182. Șova Lucian PSD NU
183. Ștefan Viorel PSD NU
184. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
185. Tararache Mihai PNL DA
186. Tămâian Ioan PNL DA
187. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
188. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
189. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
190. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
191. Tiuch Cătălin PSD NU
192. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
193. Tomac Eugen - DA
194. Traicu Rodin PSD NU
195. Tudorie Violeta PSD NU
196. Tudose Mihai PSD NU
197. Turcan Raluca PNL Abținere
198. Udriște Gheorghe PNL DA
199. Uricec Eugen Constantin PSD NU
200. Varga Lucia-Ana PNL DA
201. Varga Vasile PNL DA
202. Vladu Iulian PNL DA
203. Vlase Petru Gabriel PSD NU
204. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
205. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
206. Vreme Valerian PSD NU
207. Weber Mihai PSD NU
208. Zaharcu Neviser PSD NU
209. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
211. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 9:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro