Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:27

Subiect vot: Testare cartele vot
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:153 83 49 1 6 3 7 4
- voturi pentru (DA):141 77 43 1 6 3 7 4
- voturi împotrivă (NU):7 2 5 - - - - -
- abțineri:4 3 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Berci Vasile PNL DA
12. Birchall Ana PSD DA
13. Bîrsășteanu Florică PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bode Lucian Nicolae PNL DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Bucur Constantin-Alin PSD DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Canacheu Costică PNL DA
26. Cernea Remus-Florinel - DA
27. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
28. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
31. Ciurariu Florin PNL Abținere
32. Cocei Erland PNL DA
33. Codîrlă Liviu PSD DA
34. Covaci Dorel PSD DA
35. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
36. Cristian Horia PNL DA
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Dascălu Constantin PNL DA
39. Delureanu Virgil PSD DA
40. Dima Toader PSD DA
41. Dîrzu Ioan PSD DA
42. Doboș Anton PNL DA
43. Dobre Mircea-Titus PSD DA
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dolineaschi Andrei PSD DA
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
47. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
48. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
49. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
50. Emacu Gheorghe PSD DA
51. Enache Marian PSD DA
52. Eparu Ion PSD DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Firczak Gheorghe Minoritati DA
55. Frăticiu Gheorghe PSD DA
56. Geantă Florian Daniel PSD DA
57. Gheorghe Tinel PNL DA
58. Grecea Maria PNL DA
59. Gudu Vasile PNL DA
60. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
61. Horga Vasile PNL DA
62. Hulea Ioan PSD -
63. Iacoban Sorin-Avram PSD Abținere
64. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
65. Intotero Natalia-Elena PSD DA
66. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
67. Kelemen Hunor UDMR DA
68. Kerekes Károly UDMR DA
69. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
70. Lubanovici Mircea PNL DA
71. Man Mircea PNL DA
72. Marcoci Vlad PSD DA
73. Marica Petru-Sorin PSD DA
74. Marin Laura PSD DA
75. Melinte Ion PSD DA
76. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
77. Mihai Aurelian PNL DA
78. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
79. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
80. Mocioi Niculina PNL DA
81. Moisii Constantin PSD DA
82. Moldovan Ioan ALDE DA
83. Molnar Zsolt UDMR DA
84. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
85. Munteanu Ioan PSD DA
86. Murgu Neagu PSD DA
87. Nazare Alexandru PNL DA
88. Neacșu Marian PSD DA
89. Necula Cosmin PSD DA
90. Negruț Clement - DA
91. Negruț Cornelia ALDE DA
92. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
93. Nistor Laurențiu PSD DA
94. Niță Emil PSD DA
95. Nosa Iuliu PSD DA
96. Palașcă Viorel ALDE DA
97. Paleologu Theodor PNL DA
98. Pardău Dumitru PNL DA
99. Paul Maria-Andreea PNL DA
100. Petric Octavian PSD DA
101. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
102. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
103. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
104. Popescu Dan-Cristian PNL DA
105. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
106. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
107. Potor Călin PSD DA
108. Pușcaș Iacob PSD DA
109. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
110. Răducanu Ion PSD DA
111. Reuer Elena-Ramona PNL DA
112. Roman Cristian-Constantin PNL DA
113. Roman Ioan Sorin PSD DA
114. Roman Victor PSD DA
115. Roșca Lucreția PSD DA
116. Rotaru Răzvan ND DA
117. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
118. Seres Dénes UDMR DA
119. Simedru Dan Coriolan PNL DA
120. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
121. Solomon Adrian PSD DA
122. Stan Ioan PSD DA
123. Stan Ion PSD DA
124. Stanciu Anghel PSD DA
125. Stativă Irinel Ioan PSD DA
126. Stragea Sorin Constantin PSD DA
127. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
128. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
129. Șcheau Ion PNL DA
130. Șova Lucian PSD DA
131. Ștefan Viorel PSD Abținere
132. Tararache Mihai PNL DA
133. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
134. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
135. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
136. Tiuch Cătălin PSD NU
137. Toader Mircea-Nicu PNL DA
138. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
139. Tomac Eugen - DA
140. Traicu Rodin PSD DA
141. Tudorache Daniel PSD DA
142. Tudorie Violeta PSD DA
143. Turcan Raluca PNL DA
144. Tușa Adriana Diana PNL DA
145. Uricec Eugen Constantin PSD DA
146. Varga Lucia-Ana PNL DA
147. Varga Vasile PNL NU
148. Vlase Petru Gabriel PSD DA
149. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
150. Vreme Valerian PSD Abținere
151. Weber Mihai PSD DA
152. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 22:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro