Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:29

Subiect vot: Testare cartele vot
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:192 104 63 1 9 3 9 3
- voturi pentru (DA):180 97 58 1 9 3 9 3
- voturi împotrivă (NU):6 3 3 - - - - -
- abțineri:5 3 2 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Antal István UDMR DA
6. Anton Marin PSD DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Berci Vasile PNL DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bucur Constantin-Alin PSD DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Canacheu Costică PNL DA
31. Cernea Remus-Florinel - DA
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
34. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Ciurariu Florin PNL Abținere
39. Cocei Erland PNL DA
40. Codîrlă Liviu PSD DA
41. Costin Gheorghe PNL DA
42. Covaci Dorel PSD DA
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Cristea Aurelia PSD DA
45. Cristian Horia PNL DA
46. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Dascălu Constantin PNL DA
49. Delureanu Virgil PSD DA
50. Dima Toader PSD DA
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Doboș Anton PNL DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
56. Dolineaschi Andrei PSD DA
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
58. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
59. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
60. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
61. Emacu Gheorghe PSD DA
62. Enache Marian PSD DA
63. Eparu Ion PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Daniel PSD DA
67. Frăticiu Gheorghe PSD DA
68. Geantă Florian Daniel PSD DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gheorghe Tinel PNL DA
71. Grama Horia PSD DA
72. Grecea Maria PNL DA
73. Gudu Vasile PNL DA
74. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
75. Horga Vasile PNL DA
76. Hulea Ioan PSD DA
77. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
78. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
81. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
82. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
83. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
84. Itu Cornel PSD DA
85. Kelemen Hunor UDMR DA
86. Kerekes Károly UDMR DA
87. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
88. Man Mircea PNL DA
89. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
90. Marcoci Vlad PSD DA
91. Marin Gheorghe PSD DA
92. Marin Laura PSD DA
93. Melinte Ion PSD DA
94. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
95. Mihai Aurelian PNL DA
96. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
97. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
98. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
99. Mocioi Niculina PNL DA
100. Moisii Constantin PSD DA
101. Moldovan Iosif UDMR DA
102. Molnar Zsolt UDMR DA
103. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
104. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Murgu Neagu PSD DA
107. Nassar Rodica PSD DA
108. Nazare Alexandru PNL DA
109. Neacșu Marian PSD DA
110. Necula Cosmin PSD DA
111. Negruț Clement - DA
112. Negruț Cornelia ALDE DA
113. Nicolae Florian PSD DA
114. Niculae Aurel PSD DA
115. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
116. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
117. Nistor Laurențiu PSD DA
118. Niță Emil PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Ochi Ion PSD DA
121. Orban Ludovic PNL DA
122. Palașcă Viorel ALDE DA
123. Paleologu Theodor PNL DA
124. Pană Adriana-Doina PSD DA
125. Pardău Dumitru PNL DA
126. Paul Maria-Andreea PNL DA
127. Pârgaru Ion PSD DA
128. Petric Octavian PSD DA
129. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
130. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
131. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
132. Popa Octavian-Marius PNL DA
133. Popeangă Vasile PSD NU
134. Popescu Dan-Cristian PNL DA
135. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
136. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
137. Potor Călin PSD DA
138. Pușcaș Iacob PSD DA
139. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
140. Răducanu Ion PSD DA
141. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
142. Reuer Elena-Ramona PNL DA
143. Roman Cristian-Constantin PNL DA
144. Roman Ioan Sorin PSD DA
145. Roman Victor PSD DA
146. Roșca Lucreția PSD DA
147. Rotaru Răzvan ND DA
148. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
149. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
152. Simedru Dan Coriolan PNL DA
153. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
154. Solomon Adrian PSD DA
155. Stan Ioan PSD DA
156. Stan Ion PSD DA
157. Stanciu Anghel PSD DA
158. Stativă Irinel Ioan PSD DA
159. Stragea Sorin Constantin PSD DA
160. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
161. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
162. Șcheau Ion PNL DA
163. Șimon Gheorghe PSD DA
164. Șova Lucian PSD DA
165. Ștefan Viorel PSD Abținere
166. Tararache Mihai PNL DA
167. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
168. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
169. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
170. Tiuch Cătălin PSD NU
171. Toader Mircea-Nicu PNL DA
172. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
173. Tomac Eugen - DA
174. Traicu Rodin PSD DA
175. Tudorache Daniel PSD DA
176. Tudorie Violeta PSD DA
177. Turcan Raluca PNL DA
178. Tușa Adriana Diana PNL DA
179. Udriște Gheorghe PNL DA
180. Uricec Eugen Constantin PSD DA
181. Ursărescu Dorinel ALDE DA
182. Varga Lucia-Ana PNL DA
183. Varga Vasile PNL NU
184. Vlase Petru Gabriel PSD DA
185. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
186. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
187. Vreme Valerian PSD Abținere
188. Weber Mihai PSD DA
189. Zaharcu Neviser PSD -
190. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
192. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 18:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro