Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 291
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:209 109 72 1 8 3 9 7
- voturi pentru (DA):87 4 67 1 7 3 - 5
- voturi împotrivă (NU):115 105 1 - - - 9 -
- abțineri:6 - 3 - 1 - - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Bălan Ion PSD NU
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD NU
20. Bîrsășteanu Florică PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cernea Remus-Florinel - Abținere
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
40. Ciobanu Liliana - DA
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD NU
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD NU
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD NU
52. Cristian Horia PNL DA
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
54. Cupșa Ioan PNL DA
55. Dascălu Constantin PNL DA
56. Delureanu Virgil PSD NU
57. Dima Toader PSD NU
58. Dîrzu Ioan PSD NU
59. Doboș Anton PNL DA
60. Dobre Mircea-Titus PSD NU
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
63. Dolineaschi Andrei PSD NU
64. Dragomir Maria - DA
65. Dragomir Viorel Marian PSD NU
66. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
67. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
68. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
69. Emacu Gheorghe PSD NU
70. Enache Marian PSD NU
71. Eparu Ion PSD NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Daniel PSD NU
75. Frăticiu Gheorghe PSD NU
76. Geantă Florian Daniel PSD NU
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Gheorghe Tinel PNL Abținere
79. Grama Horia PSD NU
80. Grecea Maria PNL -
81. Gudu Vasile PNL NU
82. Guran Virgil - DA
83. Harbuz Liviu PSD NU
84. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
85. Horga Vasile PNL DA
86. Hulea Ioan PSD NU
87. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
88. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
89. Iancu Iulian PSD NU
90. Iane Daniel PNL DA
91. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
92. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
93. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
94. Itu Cornel PSD NU
95. Kelemen Hunor UDMR Abținere
96. Khraibani Camelia PSD NU
97. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
98. Lupu Mihai PNL DA
99. Man Mircea PNL DA
100. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
101. Marcoci Vlad PSD NU
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Marin Gheorghe PSD NU
104. Marin Laura PSD NU
105. Melinte Ion PSD NU
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
107. Mihai Aurelian PNL DA
108. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
110. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
111. Mocioi Niculina PNL DA
112. Moisii Constantin PSD NU
113. Moldovan Ioan ALDE NU
114. Moldovan Iosif UDMR DA
115. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
116. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
117. Movilă Petru - DA
118. Munteanu Ioan PSD NU
119. Murgu Neagu PSD NU
120. Nassar Rodica PSD NU
121. Nazare Alexandru PNL DA
122. Neacșu Marian PSD NU
123. Necula Cosmin PSD NU
124. Negruț Clement - DA
125. Negruț Cornelia ALDE NU
126. Nichita Cristina PSD NU
127. Nicolae Florian PSD NU
128. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
129. Niculae Aurel PSD NU
130. Niculescu Dumitru PSD NU
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
132. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
133. Nistor Laurențiu PSD NU
134. Niță Emil PSD NU
135. Nosa Iuliu PSD NU
136. Ochi Ion PSD NU
137. Orban Ludovic PNL DA
138. Oros Nechita-Adrian PNL DA
139. Palăr Ionel PNL DA
140. Pană Adriana-Doina PSD NU
141. Pardău Dumitru PNL DA
142. Paul Maria-Andreea PNL DA
143. Pârgaru Ion PSD NU
144. Petric Octavian PSD NU
145. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
146. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
147. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
148. Popa Octavian-Marius PNL DA
149. Popeangă Vasile PSD NU
150. Popescu Dan-Cristian PNL DA
151. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
152. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
153. Potor Călin PSD NU
154. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
155. Răducanu Ion PSD NU
156. Rățoi Neculai PSD NU
157. Reuer Elena-Ramona PNL DA
158. Roman Cristian-Constantin PNL DA
159. Roman Gheorghe PSD DA
160. Roman Ioan Sorin PSD DA
161. Roman Victor PSD NU
162. Roșca Lucreția PSD NU
163. Rotaru Răzvan ND DA
164. Săpunaru Nini PNL DA
165. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
166. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
169. Simedru Dan Coriolan PNL DA
170. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
171. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
172. Solomon Adrian PSD NU
173. Stan Ioan PSD NU
174. Stan Ion PSD DA
175. Stragea Sorin Constantin PSD NU
176. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
177. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
178. Szabó Ödön UDMR DA
179. Șcheau Ion PNL DA
180. Șimon Gheorghe PSD NU
181. Șova Lucian PSD NU
182. Ștefan Viorel PSD NU
183. Tararache Mihai PNL DA
184. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
185. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
186. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
187. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
188. Tiuch Cătălin PSD NU
189. Toader Mircea-Nicu PNL DA
190. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
191. Traicu Rodin PSD NU
192. Tudorache Daniel PSD NU
193. Tudorie Violeta PSD NU
194. Turcan Raluca PNL Abținere
195. Tușa Adriana Diana PNL DA
196. Udriște Gheorghe PNL DA
197. Ursărescu Dorinel ALDE NU
198. Varga Lucia-Ana PNL DA
199. Varga Vasile PNL DA
200. Vladu Iulian PNL DA
201. Vlase Petru Gabriel PSD NU
202. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
203. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
204. Vreme Valerian PSD NU
205. Weber Mihai PSD NU
206. Zaharcu Neviser PSD NU
207. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
209. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 19:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro