Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 291
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:209 109 72 1 8 3 9 7
- voturi pentru (DA):87 4 67 1 7 3 - 5
- voturi împotrivă (NU):115 105 1 - - - 9 -
- abțineri:6 - 3 - 1 - - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Andea Petru PSD NU
4. Anton Marin PSD NU
5. Arsene Ionel PSD NU
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Baltă Mihai PSD NU
10. Bălan Ion PSD NU
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Birchall Ana PSD NU
14. Bîrsășteanu Florică PSD NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
17. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
18. Bucur Constantin-Alin PSD NU
19. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
22. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
23. Ciocan Dan PSD NU
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
26. Ciuhodaru Tudor PSD NU
27. Codîrlă Liviu PSD NU
28. Covaci Dorel PSD NU
29. Cristea Aurelia PSD NU
30. Delureanu Virgil PSD NU
31. Dima Toader PSD NU
32. Dîrzu Ioan PSD NU
33. Dobre Mircea-Titus PSD NU
34. Dolineaschi Andrei PSD NU
35. Dragomir Viorel Marian PSD NU
36. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
37. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
38. Emacu Gheorghe PSD NU
39. Enache Marian PSD NU
40. Eparu Ion PSD NU
41. Florea Daniel PSD NU
42. Frăticiu Gheorghe PSD NU
43. Geantă Florian Daniel PSD NU
44. Grama Horia PSD NU
45. Harbuz Liviu PSD NU
46. Hulea Ioan PSD NU
47. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
48. Iancu Iulian PSD NU
49. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
50. Itu Cornel PSD NU
51. Khraibani Camelia PSD NU
52. Marcoci Vlad PSD NU
53. Marica Petru-Sorin PSD NU
54. Marin Gheorghe PSD NU
55. Marin Laura PSD NU
56. Melinte Ion PSD NU
57. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
58. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
59. Moisii Constantin PSD NU
60. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
61. Munteanu Ioan PSD NU
62. Murgu Neagu PSD NU
63. Nassar Rodica PSD NU
64. Neacșu Marian PSD NU
65. Necula Cosmin PSD NU
66. Nichita Cristina PSD NU
67. Nicolae Florian PSD NU
68. Niculae Aurel PSD NU
69. Niculescu Dumitru PSD NU
70. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
71. Nistor Laurențiu PSD NU
72. Niță Emil PSD NU
73. Nosa Iuliu PSD NU
74. Ochi Ion PSD NU
75. Pană Adriana-Doina PSD NU
76. Pârgaru Ion PSD NU
77. Petric Octavian PSD NU
78. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
79. Popeangă Vasile PSD NU
80. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
81. Potor Călin PSD NU
82. Răducanu Ion PSD NU
83. Rățoi Neculai PSD NU
84. Roman Gheorghe PSD DA
85. Roman Ioan Sorin PSD DA
86. Roman Victor PSD NU
87. Roșca Lucreția PSD NU
88. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
89. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
90. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
91. Solomon Adrian PSD NU
92. Stan Ioan PSD NU
93. Stan Ion PSD DA
94. Stragea Sorin Constantin PSD NU
95. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
96. Șimon Gheorghe PSD NU
97. Șova Lucian PSD NU
98. Ștefan Viorel PSD NU
99. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
100. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
101. Tiuch Cătălin PSD NU
102. Traicu Rodin PSD NU
103. Tudorache Daniel PSD NU
104. Tudorie Violeta PSD NU
105. Vlase Petru Gabriel PSD NU
106. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
107. Vreme Valerian PSD NU
108. Weber Mihai PSD NU
109. Zaharcu Neviser PSD NU
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Berci Vasile PNL DA
5. Bode Lucian Nicolae PNL DA
6. Boghicevici Claudia PNL DA
7. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
8. Buican Cristian PNL DA
9. Calimente Mihăiță PNL DA
10. Canacheu Costică PNL DA
11. Cherecheș Florica PNL DA
12. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
13. Ciurariu Florin PNL DA
14. Cocei Erland PNL DA
15. Costin Gheorghe PNL DA
16. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
17. Cristian Horia PNL DA
18. Cupșa Ioan PNL DA
19. Dascălu Constantin PNL DA
20. Doboș Anton PNL DA
21. Dobre Victor Paul PNL DA
22. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
23. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
24. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
25. Gheorghe Tinel PNL Abținere
26. Grecea Maria PNL -
27. Gudu Vasile PNL NU
28. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
29. Horga Vasile PNL DA
30. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
31. Iane Daniel PNL DA
32. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
33. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
34. Lupu Mihai PNL DA
35. Man Mircea PNL DA
36. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
37. Mihai Aurelian PNL DA
38. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
39. Mocioi Niculina PNL DA
40. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
41. Nazare Alexandru PNL DA
42. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
43. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
44. Orban Ludovic PNL DA
45. Oros Nechita-Adrian PNL DA
46. Palăr Ionel PNL DA
47. Pardău Dumitru PNL DA
48. Paul Maria-Andreea PNL DA
49. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
50. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
51. Popa Octavian-Marius PNL DA
52. Popescu Dan-Cristian PNL DA
53. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
54. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
55. Reuer Elena-Ramona PNL DA
56. Roman Cristian-Constantin PNL DA
57. Săpunaru Nini PNL DA
58. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
59. Simedru Dan Coriolan PNL DA
60. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
61. Șcheau Ion PNL DA
62. Tararache Mihai PNL DA
63. Toader Mircea-Nicu PNL DA
64. Turcan Raluca PNL Abținere
65. Tușa Adriana Diana PNL DA
66. Udriște Gheorghe PNL DA
67. Varga Lucia-Ana PNL DA
68. Varga Vasile PNL DA
69. Vladu Iulian PNL DA
70. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
71. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
72. Zlati Radu PNL DA
1. Rotaru Răzvan ND DA
1. Antal István UDMR DA
2. Bónis István UDMR DA
3. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
4. Erdei Dolóczki István UDMR DA
5. Kelemen Hunor UDMR Abținere
6. Moldovan Iosif UDMR DA
7. Seres Dénes UDMR DA
8. Szabó Ödön UDMR DA
1. Firczak Gheorghe Minoritati DA
2. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
3. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE NU
2. Calotă Florică Ică ALDE NU
3. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
4. Moldovan Ioan ALDE NU
5. Negruț Cornelia ALDE NU
6. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
7. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
8. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
9. Ursărescu Dorinel ALDE NU
1. Cernea Remus-Florinel - Abținere
2. Ciobanu Liliana - DA
3. Dragomir Maria - DA
4. Guran Virgil - DA
5. Movilă Petru - DA
6. Negruț Clement - DA
7. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 3 aprilie 2020, 11:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro