Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 291
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:209 109 72 1 8 3 9 7
- voturi pentru (DA):87 4 67 1 7 3 - 5
- voturi împotrivă (NU):115 105 1 - - - 9 -
- abțineri:6 - 3 - 1 - - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Grecea Maria PNL -
1. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
2. Cernea Remus-Florinel - Abținere
3. Gheorghe Tinel PNL Abținere
4. Kelemen Hunor UDMR Abținere
5. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
6. Turcan Raluca PNL Abținere
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István UDMR DA
5. Avram Marian PSD DA
6. Berci Vasile PNL DA
7. Bode Lucian Nicolae PNL DA
8. Boghicevici Claudia PNL DA
9. Bónis István UDMR DA
10. Buican Cristian PNL DA
11. Calimente Mihăiță PNL DA
12. Canacheu Costică PNL DA
13. Cherecheș Florica PNL DA
14. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
15. Ciobanu Liliana - DA
16. Ciurariu Florin PNL DA
17. Cocei Erland PNL DA
18. Costin Gheorghe PNL DA
19. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
20. Cristian Horia PNL DA
21. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
22. Cupșa Ioan PNL DA
23. Dascălu Constantin PNL DA
24. Doboș Anton PNL DA
25. Dobre Victor Paul PNL DA
26. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
27. Dragomir Maria - DA
28. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
29. Erdei Dolóczki István UDMR DA
30. Firczak Gheorghe Minoritati DA
31. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
32. Guran Virgil - DA
33. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
34. Horga Vasile PNL DA
35. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
36. Iane Daniel PNL DA
37. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
38. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
39. Lupu Mihai PNL DA
40. Man Mircea PNL DA
41. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
42. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
43. Mihai Aurelian PNL DA
44. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
45. Mocioi Niculina PNL DA
46. Moldovan Iosif UDMR DA
47. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
48. Movilă Petru - DA
49. Nazare Alexandru PNL DA
50. Negruț Clement - DA
51. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
52. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
53. Orban Ludovic PNL DA
54. Oros Nechita-Adrian PNL DA
55. Palăr Ionel PNL DA
56. Pardău Dumitru PNL DA
57. Paul Maria-Andreea PNL DA
58. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
59. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
60. Popa Octavian-Marius PNL DA
61. Popescu Dan-Cristian PNL DA
62. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
63. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
64. Reuer Elena-Ramona PNL DA
65. Roman Cristian-Constantin PNL DA
66. Roman Gheorghe PSD DA
67. Roman Ioan Sorin PSD DA
68. Rotaru Răzvan ND DA
69. Săpunaru Nini PNL DA
70. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
71. Seres Dénes UDMR DA
72. Simedru Dan Coriolan PNL DA
73. Stan Ion PSD DA
74. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
75. Szabó Ödön UDMR DA
76. Șcheau Ion PNL DA
77. Tararache Mihai PNL DA
78. Toader Mircea-Nicu PNL DA
79. Tușa Adriana Diana PNL DA
80. Udriște Gheorghe PNL DA
81. Varga Lucia-Ana PNL DA
82. Varga Vasile PNL DA
83. Vladu Iulian PNL DA
84. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
85. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
86. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
87. Zlati Radu PNL DA
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Andea Petru PSD NU
4. Anton Marin PSD NU
5. Arsene Ionel PSD NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axente Ioan PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Baltă Mihai PSD NU
10. Bălan Ion PSD NU
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Birchall Ana PSD NU
14. Bîrsășteanu Florică PSD NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
17. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
18. Bucur Constantin-Alin PSD NU
19. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
22. Calotă Florică Ică ALDE NU
23. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
24. Ciocan Dan PSD NU
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
27. Ciuhodaru Tudor PSD NU
28. Codîrlă Liviu PSD NU
29. Covaci Dorel PSD NU
30. Cristea Aurelia PSD NU
31. Delureanu Virgil PSD NU
32. Dima Toader PSD NU
33. Dîrzu Ioan PSD NU
34. Dobre Mircea-Titus PSD NU
35. Dolineaschi Andrei PSD NU
36. Dragomir Viorel Marian PSD NU
37. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
38. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
39. Emacu Gheorghe PSD NU
40. Enache Marian PSD NU
41. Eparu Ion PSD NU
42. Florea Daniel PSD NU
43. Frăticiu Gheorghe PSD NU
44. Geantă Florian Daniel PSD NU
45. Grama Horia PSD NU
46. Gudu Vasile PNL NU
47. Harbuz Liviu PSD NU
48. Hulea Ioan PSD NU
49. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
50. Iancu Iulian PSD NU
51. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
52. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
53. Itu Cornel PSD NU
54. Khraibani Camelia PSD NU
55. Marcoci Vlad PSD NU
56. Marica Petru-Sorin PSD NU
57. Marin Gheorghe PSD NU
58. Marin Laura PSD NU
59. Melinte Ion PSD NU
60. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
61. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
62. Moisii Constantin PSD NU
63. Moldovan Ioan ALDE NU
64. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
65. Munteanu Ioan PSD NU
66. Murgu Neagu PSD NU
67. Nassar Rodica PSD NU
68. Neacșu Marian PSD NU
69. Necula Cosmin PSD NU
70. Negruț Cornelia ALDE NU
71. Nichita Cristina PSD NU
72. Nicolae Florian PSD NU
73. Niculae Aurel PSD NU
74. Niculescu Dumitru PSD NU
75. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
76. Nistor Laurențiu PSD NU
77. Niță Emil PSD NU
78. Nosa Iuliu PSD NU
79. Ochi Ion PSD NU
80. Pană Adriana-Doina PSD NU
81. Pârgaru Ion PSD NU
82. Petric Octavian PSD NU
83. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
84. Popeangă Vasile PSD NU
85. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
86. Potor Călin PSD NU
87. Răducanu Ion PSD NU
88. Rățoi Neculai PSD NU
89. Roman Victor PSD NU
90. Roșca Lucreția PSD NU
91. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
92. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
93. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
94. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
95. Solomon Adrian PSD NU
96. Stan Ioan PSD NU
97. Stragea Sorin Constantin PSD NU
98. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
99. Șimon Gheorghe PSD NU
100. Șova Lucian PSD NU
101. Ștefan Viorel PSD NU
102. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
103. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
104. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
105. Tiuch Cătălin PSD NU
106. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
107. Traicu Rodin PSD NU
108. Tudorache Daniel PSD NU
109. Tudorie Violeta PSD NU
110. Ursărescu Dorinel ALDE NU
111. Vlase Petru Gabriel PSD NU
112. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
113. Vreme Valerian PSD NU
114. Weber Mihai PSD NU
115. Zaharcu Neviser PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 3 aprilie 2020, 10:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro