Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:41

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 397 alin (2)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:207 108 71 1 5 6 9 7
- voturi pentru (DA):92 6 70 1 4 5 - 6
- voturi împotrivă (NU):112 102 - - - 1 9 -
- abțineri:2 - - - 1 - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Baltă Mihai PSD NU
14. Bălan Ion PSD NU
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîrsășteanu Florică PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
38. Ciobanu Liliana - DA
39. Ciocan Dan PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Ciuhodaru Tudor PSD NU
43. Ciurariu Florin PNL DA
44. Cocei Erland PNL DA
45. Codîrlă Liviu PSD NU
46. Costin Gheorghe PNL DA
47. Covaci Dorel PSD NU
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Cristea Aurelia PSD NU
50. Cristea Victor PSD NU
51. Cristian Horia PNL DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Daea Petre PSD NU
54. Dascălu Constantin PNL DA
55. Delureanu Virgil PSD NU
56. Dima Toader PSD NU
57. Dîrzu Ioan PSD NU
58. Doboș Anton PNL DA
59. Dobre Mircea-Titus PSD NU
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
62. Dolineaschi Andrei PSD NU
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Dragomir Maria - DA
65. Dragomir Viorel Marian PSD NU
66. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
67. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
68. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
69. Emacu Gheorghe PSD NU
70. Enache Marian PSD NU
71. Eparu Ion PSD NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Daniel PSD NU
75. Geantă Florian Daniel PSD NU
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Gheorghe Tinel PNL DA
78. Grama Horia PSD NU
79. Gudu Vasile PNL DA
80. Guran Virgil - DA
81. Harbuz Liviu PSD NU
82. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
83. Horga Vasile PNL DA
84. Hulea Ioan PSD NU
85. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
86. Iancu Iulian PSD NU
87. Iane Daniel PNL DA
88. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
89. Ibram Iusein Minoritati NU
90. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
91. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
92. Itu Cornel PSD NU
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Khraibani Camelia PSD NU
95. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
96. Lupu Mihai PNL DA
97. Man Mircea PNL DA
98. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
99. Marcoci Vlad PSD NU
100. Marica Petru-Sorin PSD NU
101. Marin Gheorghe PSD NU
102. Marin Laura PSD NU
103. Melinte Ion PSD NU
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
105. Mihai Aurelian PNL DA
106. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
110. Mocioi Niculina PNL DA
111. Moisii Constantin PSD NU
112. Moldovan Ioan ALDE NU
113. Moldovan Iosif UDMR DA
114. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
115. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
116. Movilă Petru - DA
117. Munteanu Ioan PSD NU
118. Murgu Neagu PSD NU
119. Nassar Rodica PSD NU
120. Nazare Alexandru PNL DA
121. Neacșu Marian PSD NU
122. Necula Cosmin PSD NU
123. Negruț Clement - DA
124. Negruț Cornelia ALDE NU
125. Nichita Cristina PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Florian PSD NU
128. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
129. Niculae Aurel PSD NU
130. Niculescu Dumitru PSD NU
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
132. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
133. Nistor Laurențiu PSD NU
134. Niță Emil PSD NU
135. Nosa Iuliu PSD NU
136. Ochi Ion PSD NU
137. Orban Ludovic PNL DA
138. Oros Nechita-Adrian PNL DA
139. Palăr Ionel PNL DA
140. Pană Adriana-Doina PSD NU
141. Pardău Dumitru PNL DA
142. Paul Maria-Andreea PNL DA
143. Pârgaru Ion PSD NU
144. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
145. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
146. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
147. Popa Octavian-Marius PNL DA
148. Popeangă Vasile PSD NU
149. Popescu Dan-Cristian PNL DA
150. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
151. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
152. Potor Călin PSD NU
153. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
154. Răducanu Ion PSD NU
155. Rățoi Neculai PSD NU
156. Reuer Elena-Ramona PNL DA
157. Roman Cristian-Constantin PNL DA
158. Roman Gheorghe PSD DA
159. Roman Ioan Sorin PSD DA
160. Roman Victor PSD NU
161. Roșca Lucreția PSD NU
162. Rotaru Răzvan ND DA
163. Săpunaru Nini PNL DA
164. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
165. Seres Dénes UDMR Abținere
166. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
167. Simedru Dan Coriolan PNL DA
168. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
169. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
170. Solomon Adrian PSD NU
171. Stan Ioan PSD NU
172. Stan Ion PSD DA
173. Stragea Sorin Constantin PSD NU
174. Stroe Radu PSD NU
175. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
176. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
177. Șcheau Ion PNL DA
178. Șimon Gheorghe PSD NU
179. Șova Lucian PSD NU
180. Ștefan Viorel PSD NU
181. Tararache Mihai PNL DA
182. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
183. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
184. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
185. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
186. Tiuch Cătălin PSD NU
187. Toader Mircea-Nicu PNL DA
188. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
189. Tomac Eugen - DA
190. Traicu Rodin PSD NU
191. Tudorache Daniel PSD NU
192. Tudorie Violeta PSD NU
193. Turcan Raluca PNL DA
194. Tușa Adriana Diana PNL DA
195. Udriște Gheorghe PNL DA
196. Ursărescu Dorinel ALDE NU
197. Varga Lucia-Ana PNL DA
198. Vladu Iulian PNL DA
199. Vlase Petru Gabriel PSD DA
200. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
201. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
202. Vreme Valerian PSD NU
203. Weber Mihai PSD NU
204. Zaharcu Neviser PSD NU
205. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
207. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 21:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro