Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:44

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 457 alin (1)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:207 108 67 1 10 6 9 6
- voturi pentru (DA):88 3 67 1 10 1 - 6
- voturi împotrivă (NU):117 104 - - - 4 9 -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Bălan Ion PSD NU
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD NU
20. Bîrsășteanu Florică PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD NU
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
39. Ciobanu Liliana - DA
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
43. Ciuhodaru Tudor PSD NU
44. Ciurariu Florin PNL DA
45. Cocei Erland PNL DA
46. Codîrlă Liviu PSD NU
47. Costin Gheorghe PNL DA
48. Covaci Dorel PSD NU
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Cristea Aurelia PSD NU
51. Cristea Victor PSD NU
52. Cristian Horia PNL DA
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
54. Cupșa Ioan PNL DA
55. Daea Petre PSD NU
56. Dascălu Constantin PNL DA
57. Delureanu Virgil PSD NU
58. Dima Toader PSD NU
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD NU
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
64. Dolineaschi Andrei PSD NU
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Dragomir Maria - DA
67. Dragomir Viorel Marian PSD NU
68. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
69. Emacu Gheorghe PSD NU
70. Enache Marian PSD NU
71. Eparu Ion PSD NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Florea Daniel PSD NU
74. Frăticiu Gheorghe PSD NU
75. Geantă Florian Daniel PSD NU
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Gheorghe Tinel PNL DA
78. Grama Horia PSD NU
79. Grecea Maria PNL DA
80. Gudu Vasile PNL DA
81. Guran Virgil - DA
82. Harbuz Liviu PSD NU
83. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
84. Horga Vasile PNL DA
85. Hulea Ioan PSD NU
86. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
87. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
88. Iancu Iulian PSD NU
89. Iane Daniel PNL DA
90. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
91. Ibram Iusein Minoritati -
92. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
93. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
94. Itu Cornel PSD Abținere
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Khraibani Camelia PSD NU
97. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
98. Lupu Mihai PNL DA
99. Man Mircea PNL DA
100. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
101. Marcoci Vlad PSD NU
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Marin Gheorghe PSD NU
104. Marin Laura PSD NU
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Melinte Ion PSD NU
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
108. Mihai Aurelian PNL DA
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
110. Mircovici Niculae Minoritati NU
111. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
112. Mocioi Niculina PNL DA
113. Moisii Constantin PSD NU
114. Moldovan Ioan ALDE NU
115. Moldovan Iosif UDMR DA
116. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
117. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
118. Munteanu Ioan PSD NU
119. Murgu Neagu PSD NU
120. Nassar Rodica PSD NU
121. Nazare Alexandru PNL DA
122. Neacșu Marian PSD NU
123. Necula Cosmin PSD NU
124. Negruț Clement - DA
125. Negruț Cornelia ALDE NU
126. Nichita Cristina PSD NU
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nicolae Florian PSD NU
129. Niculae Aurel PSD NU
130. Niculescu Dumitru PSD NU
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
132. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
133. Nistor Laurențiu PSD NU
134. Niță Emil PSD NU
135. Nosa Iuliu PSD NU
136. Ochi Ion PSD NU
137. Orban Ludovic PNL DA
138. Oros Nechita-Adrian PNL DA
139. Palăr Ionel PNL DA
140. Paleologu Theodor PNL DA
141. Pambuccian Varujan Minoritati NU
142. Pană Adriana-Doina PSD NU
143. Pardău Dumitru PNL DA
144. Paul Maria-Andreea PNL DA
145. Pârgaru Ion PSD NU
146. Petric Octavian PSD NU
147. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
148. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
149. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
150. Popa Octavian-Marius PNL DA
151. Popeangă Vasile PSD NU
152. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
153. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
154. Potor Călin PSD NU
155. Răducanu Ion PSD NU
156. Reuer Elena-Ramona PNL DA
157. Roman Cristian-Constantin PNL DA
158. Roman Gheorghe PSD DA
159. Roman Ioan Sorin PSD NU
160. Roman Victor PSD NU
161. Roșca Lucreția PSD NU
162. Rotaru Răzvan ND DA
163. Săpunaru Nini PNL DA
164. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
167. Simedru Dan Coriolan PNL DA
168. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
169. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
170. Solomon Adrian PSD NU
171. Stan Ioan PSD NU
172. Stan Ion PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD NU
174. Stragea Sorin Constantin PSD NU
175. Stroe Radu PSD NU
176. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
177. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
178. Szabó Ödön UDMR DA
179. Șcheau Ion PNL DA
180. Șimon Gheorghe PSD NU
181. Șova Lucian PSD NU
182. Ștefan Viorel PSD NU
183. Tararache Mihai PNL DA
184. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
185. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
186. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
187. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
188. Tiuch Cătălin PSD NU
189. Toader Mircea-Nicu PNL DA
190. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
191. Tomac Eugen - DA
192. Traicu Rodin PSD NU
193. Tudorache Daniel PSD NU
194. Tudorie Violeta PSD NU
195. Turcan Raluca PNL DA
196. Udriște Gheorghe PNL DA
197. Ursărescu Dorinel ALDE NU
198. Varga Lucia-Ana PNL DA
199. Vladu Iulian PNL DA
200. Vlase Petru Gabriel PSD NU
201. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
202. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
203. Vreme Valerian PSD NU
204. Weber Mihai PSD NU
205. Zaharcu Neviser PSD NU
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
207. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 8:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro