Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:47

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 456 alin (1)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:214 113 67 1 10 7 9 7
- voturi pentru (DA):97 6 67 1 10 7 - 6
- voturi împotrivă (NU):114 105 - - - - 9 -
- abțineri:2 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Baltă Mihai PSD NU
14. Bălan Ion PSD NU
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîrsășteanu Florică PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
39. Ciobanu Gheorghe PSD NU
40. Ciobanu Liliana - DA
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD NU
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD NU
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD NU
52. Cristea Victor PSD NU
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
54. Cupșa Ioan PNL DA
55. Daea Petre PSD NU
56. Dascălu Constantin PNL DA
57. Delureanu Virgil PSD NU
58. Dima Toader PSD NU
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD NU
62. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
63. Dolineaschi Andrei PSD NU
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Dragomir Maria - DA
66. Dragomir Viorel Marian PSD NU
67. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
68. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
69. Emacu Gheorghe PSD NU
70. Enache Marian PSD NU
71. Eparu Ion PSD NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Daniel PSD NU
75. Frăticiu Gheorghe PSD NU
76. Găină Mihăiță PSD NU
77. Geantă Florian Daniel PSD NU
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
79. Gheorghe Tinel PNL DA
80. Grama Horia PSD DA
81. Gudu Vasile PNL DA
82. Guran Virgil - DA
83. Harbuz Liviu PSD NU
84. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
85. Horga Vasile PNL DA
86. Hulea Ioan PSD NU
87. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
88. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
89. Iancu Iulian PSD NU
90. Iane Daniel PNL DA
91. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
94. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
95. Itu Cornel PSD NU
96. Kelemen Hunor UDMR DA
97. Khraibani Camelia PSD NU
98. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
99. Lupu Mihai PNL DA
100. Man Mircea PNL DA
101. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
102. Marcoci Vlad PSD NU
103. Marica Petru-Sorin PSD NU
104. Marin Gheorghe PSD NU
105. Marin Laura PSD NU
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Melinte Ion PSD NU
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
109. Mihai Aurelian PNL DA
110. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
113. Mocioi Niculina PNL DA
114. Moisii Constantin PSD NU
115. Moldovan Ioan ALDE NU
116. Moldovan Iosif UDMR DA
117. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
118. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
119. Movilă Petru - DA
120. Munteanu Ioan PSD NU
121. Murgu Neagu PSD NU
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Nazare Alexandru PNL DA
124. Neacșu Marian PSD NU
125. Necula Cosmin PSD DA
126. Negruț Clement - DA
127. Negruț Cornelia ALDE NU
128. Nichita Cristina PSD NU
129. Nicoară Romeo Florin PNL DA
130. Nicolae Florian PSD NU
131. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
132. Niculae Aurel PSD NU
133. Niculescu Dumitru PSD NU
134. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
135. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
136. Nistor Laurențiu PSD NU
137. Niță Emil PSD NU
138. Nosa Iuliu PSD NU
139. Ochi Ion PSD -
140. Orban Ludovic PNL DA
141. Oros Nechita-Adrian PNL DA
142. Palăr Ionel PNL DA
143. Paleologu Theodor PNL DA
144. Pambuccian Varujan Minoritati DA
145. Pană Adriana-Doina PSD NU
146. Pardău Dumitru PNL DA
147. Paul Maria-Andreea PNL DA
148. Pârgaru Ion PSD NU
149. Petric Octavian PSD NU
150. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
151. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
152. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
153. Popa Octavian-Marius PNL DA
154. Popeangă Vasile PSD NU
155. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
156. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
157. Potor Călin PSD NU
158. Pușcaș Iacob PSD NU
159. Răducanu Ion PSD NU
160. Rățoi Neculai PSD NU
161. Reuer Elena-Ramona PNL DA
162. Roman Cristian-Constantin PNL DA
163. Roman Gheorghe PSD DA
164. Roman Ioan Sorin PSD NU
165. Roman Victor PSD NU
166. Roșca Lucreția PSD NU
167. Rotaru Răzvan ND DA
168. Săpunaru Nini PNL DA
169. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
172. Simedru Dan Coriolan PNL DA
173. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
174. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
175. Solomon Adrian PSD NU
176. Stan Ioan PSD NU
177. Stan Ion PSD DA
178. Stanciu Anghel PSD NU
179. Stativă Irinel Ioan PSD NU
180. Stragea Sorin Constantin PSD NU
181. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
182. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
183. Szabó Ödön UDMR DA
184. Șcheau Ion PNL DA
185. Șimon Gheorghe PSD NU
186. Șova Lucian PSD NU
187. Ștefan Viorel PSD NU
188. Tararache Mihai PNL DA
189. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
190. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
191. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
192. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
193. Tiuch Cătălin PSD Abținere
194. Toader Mircea-Nicu PNL DA
195. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
196. Tomac Eugen - DA
197. Traicu Rodin PSD NU
198. Tudorache Daniel PSD NU
199. Tudorie Violeta PSD NU
200. Turcan Raluca PNL DA
201. Udriște Gheorghe PNL DA
202. Ursărescu Dorinel ALDE NU
203. Varga Lucia-Ana PNL DA
204. Varga Vasile PNL DA
205. Vladu Iulian PNL DA
206. Vlase Petru Gabriel PSD NU
207. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
208. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
209. Vreme Valerian PSD NU
210. Weber Mihai PSD NU
211. Zaharcu Neviser PSD NU
212. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
214. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 februarie 2020, 6:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro