Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:49

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 452
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:215 114 67 1 11 7 9 6
- voturi pentru (DA):89 5 66 1 11 - - 6
- voturi împotrivă (NU):124 108 - - - 7 9 -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Bălan Ion PSD NU
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD Abținere
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîrsășteanu Florică PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
39. Ciobanu Gheorghe PSD NU
40. Ciobanu Liliana - DA
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD NU
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD NU
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD NU
52. Cristea Victor PSD NU
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
54. Cupșa Ioan PNL DA
55. Daea Petre PSD NU
56. Dascălu Constantin PNL DA
57. Delureanu Virgil PSD NU
58. Dima Toader PSD NU
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Doboș Anton PNL -
61. Dobre Mircea-Titus PSD NU
62. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
63. Dolineaschi Andrei PSD NU
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Dragomir Maria - DA
66. Dragomir Viorel Marian PSD NU
67. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
68. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
69. Emacu Gheorghe PSD NU
70. Enache Marian PSD NU
71. Eparu Ion PSD NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati NU
74. Florea Daniel PSD NU
75. Frăticiu Gheorghe PSD NU
76. Găină Mihăiță PSD NU
77. Geantă Florian Daniel PSD NU
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
79. Gheorghe Tinel PNL DA
80. Grama Horia PSD NU
81. Gudu Vasile PNL DA
82. Guran Virgil - DA
83. Harbuz Liviu PSD NU
84. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
85. Horga Vasile PNL DA
86. Hulea Ioan PSD NU
87. Iancu Iulian PSD NU
88. Iane Daniel PNL DA
89. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
90. Ibram Iusein Minoritati NU
91. Ionescu George PNL DA
92. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
93. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
94. Itu Cornel PSD NU
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Khraibani Camelia PSD NU
98. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
99. Lupu Mihai PNL DA
100. Man Mircea PNL DA
101. Marica Petru-Sorin PSD NU
102. Marin Gheorghe PSD NU
103. Marin Laura PSD NU
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Melinte Ion PSD NU
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
107. Mihai Aurelian PNL DA
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
109. Mircovici Niculae Minoritati NU
110. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
111. Mocioi Niculina PNL DA
112. Moisii Constantin PSD NU
113. Moldovan Ioan ALDE NU
114. Moldovan Iosif UDMR DA
115. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
116. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
117. Munteanu Ioan PSD NU
118. Murgu Neagu PSD NU
119. Nassar Rodica PSD NU
120. Nazare Alexandru PNL DA
121. Neacșu Marian PSD NU
122. Necula Cosmin PSD NU
123. Negruț Clement - DA
124. Negruț Cornelia ALDE NU
125. Nichita Cristina PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Florian PSD NU
128. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
129. Niculae Aurel PSD NU
130. Niculescu Dumitru PSD NU
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
132. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
133. Nistor Laurențiu PSD NU
134. Nistor Marioara PSD NU
135. Niță Emil PSD NU
136. Nosa Iuliu PSD NU
137. Ochi Ion PSD NU
138. Orban Ludovic PNL DA
139. Oros Nechita-Adrian PNL DA
140. Palăr Ionel PNL DA
141. Paleologu Theodor PNL DA
142. Pambuccian Varujan Minoritati NU
143. Pană Adriana-Doina PSD NU
144. Pardău Dumitru PNL DA
145. Paul Maria-Andreea PNL DA
146. Pârgaru Ion PSD NU
147. Peia Ninel PSD NU
148. Petrea Dorin Silviu PSD DA
149. Petric Octavian PSD NU
150. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
151. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
152. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
153. Popa Octavian-Marius PNL DA
154. Popeangă Vasile PSD NU
155. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
156. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
157. Potor Călin PSD NU
158. Pușcaș Iacob PSD NU
159. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
160. Răducanu Ion PSD NU
161. Rățoi Neculai PSD NU
162. Reuer Elena-Ramona PNL DA
163. Roman Cristian-Constantin PNL DA
164. Roman Gheorghe PSD DA
165. Roman Ioan Sorin PSD NU
166. Roman Victor PSD NU
167. Roșca Lucreția PSD NU
168. Rotaru Răzvan ND DA
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
173. Simedru Dan Coriolan PNL DA
174. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
175. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
176. Solomon Adrian PSD NU
177. Stan Ioan PSD NU
178. Stan Ion PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD NU
180. Stragea Sorin Constantin PSD NU
181. Stroe Radu PSD NU
182. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
183. Szabó Ödön UDMR DA
184. Șcheau Ion PNL DA
185. Șimon Gheorghe PSD NU
186. Șova Lucian PSD NU
187. Ștefan Viorel PSD NU
188. Tararache Mihai PNL DA
189. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
190. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
191. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
192. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
193. Tiuch Cătălin PSD NU
194. Toader Mircea-Nicu PNL DA
195. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
196. Tomac Eugen - DA
197. Traicu Rodin PSD NU
198. Tudorache Daniel PSD NU
199. Tudorie Violeta PSD NU
200. Turcan Raluca PNL DA
201. Udriște Gheorghe PNL DA
202. Uricec Eugen Constantin PSD NU
203. Ursărescu Dorinel ALDE NU
204. Varga Lucia-Ana PNL DA
205. Varga Vasile PNL DA
206. Vladu Iulian PNL DA
207. Vlase Petru Gabriel PSD NU
208. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
209. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
210. Vreme Valerian PSD DA
211. Weber Mihai PSD NU
212. Zaharcu Neviser PSD NU
213. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
215. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 22:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro