Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 12:19

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: amendament respins art. 77
PL 385/2015 privind Codul de procedură fiscală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:202 108 60 2 11 6 9 6
- voturi pentru (DA):82 6 60 1 10 - - 5
- voturi împotrivă (NU):113 99 - 1 - 5 8 -
- abțineri:5 2 - - 1 1 - 1
- nu au votat:2 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Birchall Ana PSD NU
17. Bîrsășteanu Florică PSD NU
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
20. Boghicevici Claudia PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Buican Cristian PNL DA
24. Canacheu Costică PNL DA
25. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
30. Ciobanu Gheorghe PSD NU
31. Ciobanu Liliana - DA
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
35. Ciurariu Florin PNL DA
36. Cocei Erland PNL DA
37. Codîrlă Liviu PSD -
38. Costin Gheorghe PNL DA
39. Covaci Dorel PSD NU
40. Cristea Aurelia PSD NU
41. Cristian Horia PNL DA
42. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
43. Cupșa Ioan PNL DA
44. Daea Petre PSD NU
45. Deaconu Mihai ND NU
46. Delureanu Virgil PSD NU
47. Dima Toader PSD NU
48. Dîrzu Ioan PSD NU
49. Doboș Anton PNL DA
50. Dobre Mircea-Titus PSD NU
51. Dobre Victor Paul PNL DA
52. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
53. Dolineaschi Andrei PSD NU
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Dragomir Maria - DA
56. Dragomir Viorel Marian PSD NU
57. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
58. Dumbrăvanu Paul - DA
59. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
60. Emacu Gheorghe PSD NU
61. Enache Marian PSD NU
62. Eparu Ion PSD NU
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati NU
65. Florea Daniel PSD NU
66. Fonta Nuțu PSD NU
67. Frăticiu Gheorghe PSD NU
68. Găină Mihăiță PSD DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gheorghe Florin PSD NU
71. Gheorghe Tinel PNL DA
72. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
73. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
74. Grama Horia PSD NU
75. Grecea Maria PNL DA
76. Gudu Vasile PNL DA
77. Guran Virgil - DA
78. Harbuz Liviu PSD NU
79. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
80. Horga Vasile PNL DA
81. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
82. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
83. Iancu Iulian PSD NU
84. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
85. Ibram Iusein Minoritati NU
86. Intotero Natalia-Elena PSD NU
87. Ionescu George PNL DA
88. Iordache Florin PSD NU
89. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
90. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
91. Itu Cornel PSD NU
92. Kelemen Hunor UDMR DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Kereskényi Gábor UDMR DA
95. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
96. Lubanovici Mircea PNL DA
97. Lupu Mihai PNL DA
98. Man Mircea PNL DA
99. Marcoci Vlad PSD NU
100. Marica Petru-Sorin PSD NU
101. Marin Gheorghe PSD NU
102. Marin Laura PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
105. Melinte Ion PSD NU
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
107. Mihai Aurelian PNL DA
108. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
109. Mocioalcă Ion PSD NU
110. Mocioi Niculina PNL DA
111. Moisii Constantin PSD NU
112. Moldovan Ioan ALDE NU
113. Moldovan Iosif UDMR DA
114. Molnar Zsolt UDMR DA
115. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
116. Munteanu Ioan PSD NU
117. Murgu Neagu PSD NU
118. Nassar Rodica PSD NU
119. Nazare Alexandru PNL DA
120. Neacșu Marian PSD NU
121. Necula Cosmin PSD NU
122. Negruț Cornelia ALDE NU
123. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
124. Nichita Cristina PSD NU
125. Nicoară Romeo Florin PNL DA
126. Nicolae Alexandri PNL DA
127. Nicolae Florian PSD NU
128. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
129. Niculescu Dumitru PSD NU
130. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
131. Nistor Laurențiu PSD NU
132. Nistor Marioara PSD NU
133. Niță Emil PSD NU
134. Nosa Iuliu PSD NU
135. Ochi Ion PSD NU
136. Orban Ludovic PNL DA
137. Palașcă Viorel ALDE NU
138. Palăr Ionel PNL DA
139. Paleologu Theodor PNL DA
140. Pană Adriana-Doina PSD NU
141. Pardău Dumitru PNL DA
142. Paul Maria-Andreea PNL DA
143. Peia Ninel PSD NU
144. Petrea Dorin Silviu PSD NU
145. Petric Octavian PSD NU
146. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
147. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
148. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
149. Pop Georgian PSD NU
150. Popa Octavian-Marius PNL DA
151. Popeangă Vasile PSD NU
152. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
153. Potor Călin PSD NU
154. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
155. Răducanu Ion PSD Abținere
156. Rățoi Neculai PSD NU
157. Reuer Elena-Ramona PNL DA
158. Roman Cristian-Constantin PNL DA
159. Roman Gheorghe PSD DA
160. Roman Ioan Sorin PSD NU
161. Roman Victor PSD DA
162. Roșca Lucreția PSD NU
163. Rotaru Răzvan ND DA
164. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
165. Secară Florin Mihail PNL DA
166. Seres Dénes UDMR Abținere
167. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE -
168. Simedru Dan Coriolan PNL DA
169. Solomon Adrian PSD NU
170. Stan Ioan PSD NU
171. Stan Ion PSD DA
172. Stanciu Anghel PSD DA
173. Stanciu Zisu PSD NU
174. Stativă Irinel Ioan PSD NU
175. Stragea Sorin Constantin PSD NU
176. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
177. Szabó Ödön UDMR DA
178. Șcheau Ion PNL DA
179. Șimon Gheorghe PSD NU
180. Șova Lucian PSD NU
181. Ștefan Viorel PSD NU
182. Tararache Mihai PNL DA
183. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
184. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
185. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
186. Tiuch Cătălin PSD Abținere
187. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
188. Traicu Rodin PSD NU
189. Tudorache Daniel PSD NU
190. Tudorie Violeta PSD NU
191. Turcan Raluca PNL DA
192. Tușa Adriana Diana PNL DA
193. Uricec Eugen Constantin PSD NU
194. Ursărescu Dorinel ALDE NU
195. Varga Lucia-Ana PNL DA
196. Vladu Iulian PNL DA
197. Vlase Petru Gabriel PSD NU
198. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
199. Vreme Valerian PSD NU
200. Weber Mihai PSD NU
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
202. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 20:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro