Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 12:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 12:24

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: amendament respins art. 223 alin (1)
PL 385/2015 privind Codul de procedură fiscală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:202 107 66 2 8 6 9 4
- voturi pentru (DA):83 3 66 1 8 1 - 4
- voturi împotrivă (NU):118 103 - 1 - 5 9 -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Birchall Ana PSD NU
17. Bîrsășteanu Florică PSD NU
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
20. Boghicevici Claudia PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Buican Cristian PNL DA
24. Canacheu Costică PNL DA
25. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
30. Ciobanu Gheorghe PSD NU
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
33. Ciurariu Florin PNL DA
34. Cocei Erland PNL DA
35. Codîrlă Liviu PSD NU
36. Costin Gheorghe PNL DA
37. Covaci Dorel PSD NU
38. Cristea Aurelia PSD NU
39. Cristea Victor PSD NU
40. Cristian Horia PNL DA
41. Cupșa Ioan PNL DA
42. Daea Petre PSD NU
43. Dascălu Constantin PNL DA
44. Deaconu Mihai ND NU
45. Delureanu Virgil PSD NU
46. Dima Toader PSD NU
47. Dîrzu Ioan PSD NU
48. Doboș Anton PNL DA
49. Dobre Mircea-Titus PSD NU
50. Dobre Victor Paul PNL DA
51. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
52. Dolineaschi Andrei PSD NU
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Dragomir Maria - DA
55. Dragomir Viorel Marian PSD NU
56. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
57. Dumbrăvanu Paul - DA
58. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
59. Emacu Gheorghe PSD NU
60. Enache Marian PSD NU
61. Eparu Ion PSD NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Florea Daniel PSD NU
64. Frăticiu Gheorghe PSD NU
65. Găină Mihăiță PSD NU
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
67. Gheorghe Florin PSD NU
68. Gheorghe Tinel PNL DA
69. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
70. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
71. Grama Horia PSD NU
72. Grecea Maria PNL DA
73. Gudu Vasile PNL DA
74. Guran Virgil - DA
75. Harbuz Liviu PSD NU
76. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
77. Horga Vasile PNL DA
78. Hulea Ioan PSD NU
79. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
80. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
81. Iancu Iulian PSD NU
82. Iane Daniel PNL DA
83. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
84. Ibram Iusein Minoritati NU
85. Intotero Natalia-Elena PSD NU
86. Ionescu George PNL DA
87. Iordache Florin PSD NU
88. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
89. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
90. Itu Cornel PSD NU
91. Kelemen Hunor UDMR DA
92. Kereskényi Gábor UDMR DA
93. Khraibani Camelia PSD NU
94. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
95. Lubanovici Mircea PNL DA
96. Lupu Mihai PNL DA
97. Man Mircea PNL DA
98. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
99. Marcoci Vlad PSD NU
100. Marica Petru-Sorin PSD NU
101. Marin Gheorghe PSD NU
102. Marin Laura PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
105. Melinte Ion PSD NU
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
107. Mihai Aurelian PNL DA
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
109. Mircovici Niculae Minoritati NU
110. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
111. Mocioalcă Ion PSD NU
112. Mocioi Niculina PNL DA
113. Moisii Constantin PSD NU
114. Moldovan Ioan ALDE NU
115. Moldovan Iosif UDMR DA
116. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
117. Munteanu Ioan PSD NU
118. Murgu Neagu PSD NU
119. Nassar Rodica PSD NU
120. Nazare Alexandru PNL DA
121. Neacșu Marian PSD NU
122. Negruț Cornelia ALDE NU
123. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
124. Nichita Cristina PSD NU
125. Nicoară Romeo Florin PNL DA
126. Nicolae Alexandri PNL DA
127. Nicolae Florian PSD NU
128. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
129. Niculescu Dumitru PSD NU
130. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
131. Nistor Laurențiu PSD NU
132. Nistor Marioara PSD NU
133. Niță Constantin PSD NU
134. Niță Emil PSD NU
135. Nosa Iuliu PSD NU
136. Ochi Ion PSD NU
137. Orban Ludovic PNL DA
138. Oros Nechita-Adrian PNL DA
139. Palăr Ionel PNL DA
140. Pană Adriana-Doina PSD NU
141. Pardău Dumitru PNL DA
142. Paul Maria-Andreea PNL DA
143. Petrea Dorin Silviu PSD NU
144. Petric Octavian PSD NU
145. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
146. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
147. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
148. Pop Georgian PSD NU
149. Popa Octavian-Marius PNL DA
150. Potor Călin PSD NU
151. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
152. Răducanu Ion PSD NU
153. Rățoi Neculai PSD NU
154. Reuer Elena-Ramona PNL DA
155. Roman Cristian-Constantin PNL DA
156. Roman Gheorghe PSD DA
157. Roman Ioan Sorin PSD NU
158. Roman Victor PSD NU
159. Roșca Lucreția PSD NU
160. Rotaru Răzvan ND DA
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
163. Secară Florin Mihail PNL DA
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
166. Simedru Dan Coriolan PNL DA
167. Solomon Adrian PSD NU
168. Stan Ioan PSD NU
169. Stan Ion PSD DA
170. Stanciu Zisu PSD NU
171. Stativă Irinel Ioan PSD NU
172. Stragea Sorin Constantin PSD NU
173. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
174. Szabó Ödön UDMR DA
175. Șcheau Ion PNL DA
176. Șimon Gheorghe PSD NU
177. Șova Lucian PSD NU
178. Ștefan Viorel PSD NU
179. Tararache Mihai PNL DA
180. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
181. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
182. Teju Sorin ALDE NU
183. Tiuch Cătălin PSD Abținere
184. Toader Mircea-Nicu PNL DA
185. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
186. Traicu Rodin PSD NU
187. Tudorache Daniel PSD NU
188. Tudorie Violeta PSD NU
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Tușa Adriana Diana PNL DA
191. Uricec Eugen Constantin PSD NU
192. Ursărescu Dorinel ALDE NU
193. Varga Lucia-Ana PNL DA
194. Varga Vasile PNL DA
195. Vladu Iulian PNL DA
196. Vlase Petru Gabriel PSD NU
197. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
198. Vreme Valerian PSD NU
199. Weber Mihai PSD NU
200. Zaharcu Neviser PSD NU
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
202. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 23:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro