Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 12:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 12:47

Subiect vot: Modificarea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:205 98 74 2 7 6 10 8
- voturi pentru (DA):200 98 69 2 7 6 10 8
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - -
- abțineri:3 - 3 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PNL DA
28. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
29. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
32. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
33. Cioată Cezar ALDE DA
34. Ciobanu Gheorghe PSD DA
35. Ciobanu Liliana - DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Ciurariu Florin PNL DA
38. Cocei Erland PNL DA
39. Codîrlă Liviu PSD DA
40. Costin Gheorghe PNL DA
41. Covaci Dorel PSD DA
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
43. Cristea Victor PSD DA
44. Cristian Horia PNL NU
45. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
46. Daea Petre PSD DA
47. Dascălu Constantin PNL DA
48. Deaconu Mihai ND DA
49. Delureanu Virgil PSD DA
50. Dima Toader PSD DA
51. Doboș Anton PNL DA
52. Dobre Mircea-Titus PSD DA
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dolha Mircea PNL DA
55. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Dragomir Viorel Marian PSD DA
58. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
59. Dumbrăvanu Paul - DA
60. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
61. Emacu Gheorghe PSD DA
62. Enache Marian PSD DA
63. Eparu Ion PSD DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Daniel PSD DA
66. Fonta Nuțu PSD DA
67. Frăticiu Gheorghe PSD DA
68. Galan Constantin ALDE DA
69. Găină Mihăiță PSD DA
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
71. Gheorghe Florin PSD DA
72. Gheorghe Tinel PNL DA
73. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
74. Ghiveciu Marian PSD DA
75. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
76. Grama Horia PSD DA
77. Grecea Maria PNL Abținere
78. Gudu Vasile PNL DA
79. Guran Virgil - DA
80. Gust Băloșin Florentin - DA
81. Harbuz Liviu PSD DA
82. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
83. Horga Vasile PNL DA
84. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
85. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Iane Daniel PNL DA
88. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Ionescu George PNL DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
93. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
94. Itu Cornel PSD DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Kereskényi Gábor UDMR DA
98. Khraibani Camelia PSD DA
99. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
100. Lubanovici Mircea PNL DA
101. Lupu Mihai PNL DA
102. Man Mircea PNL DA
103. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
104. Marcoci Vlad PSD DA
105. Marica Petru-Sorin PSD DA
106. Marin Gheorghe PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
110. Mihai Aurelian PNL DA
111. Mihăilă Ioan PSD DA
112. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
113. Mircovici Niculae Minoritati DA
114. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
115. Mocanu Adrian PSD DA
116. Mocioi Niculina PNL DA
117. Moisii Constantin PSD DA
118. Molnar Zsolt UDMR DA
119. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
120. Munteanu Ioan PSD DA
121. Murgu Neagu PSD DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Neacșu Marian PSD DA
124. Necula Cosmin PSD DA
125. Negruț Clement - DA
126. Negruț Cornelia ALDE DA
127. Nichita Cristina PSD DA
128. Nicoară Romeo Florin PNL DA
129. Nicolae Alexandri PNL DA
130. Nicolae Florian PSD DA
131. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
132. Nistor Laurențiu PSD DA
133. Nistor Marioara PSD DA
134. Niță Constantin PSD DA
135. Niță Emil PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Ochi Ion PSD DA
138. Oltean Ioan PNL DA
139. Orban Ludovic PNL DA
140. Oros Nechita-Adrian PNL DA
141. Palăr Ionel PNL DA
142. Paleologu Theodor PNL DA
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Pardău Dumitru PNL DA
145. Paul Maria-Andreea PNL DA
146. Peia Ninel PSD DA
147. Petric Octavian PSD DA
148. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
149. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
150. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
151. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
152. Popeangă Vasile PSD DA
153. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
154. Potor Călin PSD DA
155. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
156. Răducanu Ion PSD DA
157. Rădulescu Romeo - DA
158. Rățoi Neculai PSD DA
159. Reuer Elena-Ramona PNL DA
160. Roman Cristian-Constantin PNL DA
161. Roman Gheorghe PSD DA
162. Roman Ioan Sorin PSD DA
163. Rotaru Răzvan ND DA
164. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
165. Săpunaru Nini PNL DA
166. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
167. Secară Florin Mihail PNL DA
168. Simedru Dan Coriolan PNL DA
169. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
170. Solomon Adrian PSD DA
171. Stan Ioan PSD DA
172. Stativă Irinel Ioan PSD DA
173. Stănescu Alexandru PSD DA
174. Stroe Radu PSD DA
175. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
176. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
177. Șcheau Ion PNL DA
178. Șimon Gheorghe PSD DA
179. Șova Lucian PSD DA
180. Tararache Mihai PNL DA
181. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
182. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
183. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
184. Teju Sorin ALDE DA
185. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
186. Tiuch Cătălin PSD DA
187. Toader Mircea-Nicu PNL DA
188. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
189. Tomac Eugen - DA
190. Traicu Rodin PSD DA
191. Tudorie Violeta PSD DA
192. Turcan Raluca PNL DA
193. Tușa Adriana Diana PNL DA
194. Uricec Eugen Constantin PSD DA
195. Ursărescu Dorinel ALDE DA
196. Varga Lucia-Ana PNL DA
197. Varga Vasile PNL DA
198. Vladu Iulian PNL Abținere
199. Vlase Petru Gabriel PSD DA
200. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
201. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
202. Weber Mihai PSD DA
203. Zaharcu Neviser PSD DA
204. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
205. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 22:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro