Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 13:08

Subiect vot: PLx 445/2015 amr.4
PL 445/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:209 95 79 3 11 6 7 8
- voturi pentru (DA):95 4 79 2 - 2 1 7
- voturi împotrivă (NU):111 89 - 1 11 4 6 -
- abțineri:3 2 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Baltă Mihai PSD NU
14. Bălan Ion PSD NU
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîrsășteanu Florică PSD NU
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR NU
25. Bordeianu Dan PSD NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Buican Cristian PNL DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
30. Canacheu Costică PNL DA
31. Cernea Remus-Florinel - DA
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
34. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
35. Cioată Cezar ALDE DA
36. Ciobanu Gheorghe PSD NU
37. Ciocan Dan PSD NU
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
39. Ciurariu Florin PNL DA
40. Cocei Erland PNL DA
41. Codîrlă Liviu PSD NU
42. Costin Gheorghe PNL DA
43. Covaci Dorel PSD NU
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
45. Cristea Aurelia PSD NU
46. Cristea Victor PSD NU
47. Cristian Horia PNL DA
48. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Daea Petre PSD NU
51. Dascălu Constantin PNL DA
52. Deaconu Mihai ND NU
53. Delureanu Virgil PSD NU
54. Dima Toader PSD NU
55. Doboș Anton PNL DA
56. Dobre Mircea-Titus PSD NU
57. Dobre Victor Paul PNL DA
58. Dolha Mircea PNL DA
59. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
60. Dolineaschi Andrei PSD NU
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Dragomir Viorel Marian PSD NU
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
64. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
65. Dumbrăvanu Paul - DA
66. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
67. Emacu Gheorghe PSD NU
68. Enache Marian PSD NU
69. Eparu Ion PSD NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR NU
71. Firczak Gheorghe Minoritati NU
72. Florea Daniel PSD NU
73. Fonta Nuțu PSD Abținere
74. Frăticiu Gheorghe PSD NU
75. Galan Constantin ALDE NU
76. Găină Mihăiță PSD NU
77. Geantă Florian Daniel PSD NU
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
79. Gheorghe Florin PSD NU
80. Gheorghe Tinel PNL DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
82. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
83. Grama Horia PSD NU
84. Grecea Maria PNL DA
85. Gudu Vasile PNL DA
86. Guran Virgil - DA
87. Gust Băloșin Florentin - DA
88. Harbuz Liviu PSD NU
89. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
90. Horga Vasile PNL DA
91. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
92. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
93. Iancu Iulian PSD NU
94. Iane Daniel PNL DA
95. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
96. Intotero Natalia-Elena PSD NU
97. Ionescu Aurelian ALDE NU
98. Ionescu George PNL DA
99. Iordache Florin PSD NU
100. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
101. Itu Cornel PSD NU
102. Kelemen Hunor UDMR NU
103. Kerekes Károly UDMR NU
104. Kereskényi Gábor UDMR NU
105. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
106. Lubanovici Mircea PNL DA
107. Lupu Mihai PNL DA
108. Man Mircea PNL DA
109. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
110. Marcoci Vlad PSD NU
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Marin Gheorghe PSD NU
113. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
115. Melinte Ion PSD NU
116. Mihai Aurelian PNL DA
117. Mihăilă Ioan PSD NU
118. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
119. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
122. Mocioi Niculina PNL DA
123. Moldovan Iosif UDMR NU
124. Molnar Zsolt UDMR NU
125. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
126. Movilă Petru - DA
127. Munteanu Ioan PSD NU
128. Nassar Rodica PSD NU
129. Nazare Alexandru PNL DA
130. Neacșu Marian PSD NU
131. Negruț Clement - DA
132. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
133. Nichita Cristina PSD NU
134. Nicoară Romeo Florin PNL DA
135. Nicolae Alexandri PNL DA
136. Nicolae Florian PSD DA
137. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
138. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
139. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
140. Nistor Laurențiu PSD NU
141. Niță Emil PSD NU
142. Nosa Iuliu PSD NU
143. Oltean Ioan PNL DA
144. Orban Ludovic PNL DA
145. Oros Nechita-Adrian PNL DA
146. Palașcă Viorel ALDE NU
147. Palăr Ionel PNL DA
148. Pambuccian Varujan Minoritati NU
149. Pană Adriana-Doina PSD NU
150. Pardău Dumitru PNL DA
151. Paul Maria-Andreea PNL DA
152. Petrea Dorin Silviu PSD NU
153. Petric Octavian PSD NU
154. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
155. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
156. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
157. Popa Octavian-Marius PNL DA
158. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
159. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
160. Potor Călin PSD NU
161. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
162. Răducanu Ion PSD NU
163. Rădulescu Romeo - DA
164. Reuer Elena-Ramona PNL DA
165. Roman Cristian-Constantin PNL DA
166. Roman Gheorghe PSD DA
167. Roman Ioan Sorin PSD NU
168. Roman Victor PSD NU
169. Rotaru Răzvan ND DA
170. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
171. Săpunaru Nini PNL DA
172. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
173. Scarlat George PNL DA
174. Secară Florin Mihail PNL DA
175. Seres Dénes UDMR NU
176. Simedru Dan Coriolan PNL DA
177. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
178. Solomon Adrian PSD NU
179. Stan Ioan PSD NU
180. Stanciu Anghel PSD NU
181. Stanciu Zisu PSD NU
182. Stănescu Alexandru PSD NU
183. Stroe Radu PSD NU
184. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
185. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
186. Szabó Ödön UDMR NU
187. Șcheau Ion PNL DA
188. Ștefan Viorel PSD NU
189. Tabugan Ion PSD DA
190. Tararache Mihai PNL DA
191. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
192. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
193. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
194. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
195. Tiuch Cătălin PSD Abținere
196. Toader Mircea-Nicu PNL DA
197. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
198. Traicu Rodin PSD NU
199. Turcan Raluca PNL DA
200. Tușa Adriana Diana PNL DA
201. Uricec Eugen Constantin PSD NU
202. Ursărescu Dorinel ALDE NU
203. Varga Lucia-Ana PNL DA
204. Varga Vasile PNL DA
205. Vladu Iulian PNL DA
206. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
207. Weber Mihai PSD NU
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
209. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 8:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro