Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 13:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 13:10

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: amr. 13
PL 445/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:211 100 76 3 11 6 7 8
- voturi pentru (DA):102 4 76 2 11 2 1 6
- voturi împotrivă (NU):105 96 - 1 - 4 4 -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:2 - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Baltă Mihai PSD NU
14. Bălan Ion PSD NU
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîrsășteanu Florică PSD NU
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Buican Cristian PNL DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
30. Canacheu Costică PNL DA
31. Cernea Remus-Florinel - Abținere
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
34. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
35. Cioată Cezar ALDE DA
36. Ciobanu Gheorghe PSD NU
37. Ciocan Dan PSD NU
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
39. Ciurariu Florin PNL DA
40. Cocei Erland PNL DA
41. Codîrlă Liviu PSD NU
42. Covaci Dorel PSD NU
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Cristea Aurelia PSD NU
45. Cristea Victor PSD NU
46. Cristian Horia PNL DA
47. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Daea Petre PSD NU
50. Dascălu Constantin PNL DA
51. Deaconu Mihai ND NU
52. Delureanu Virgil PSD NU
53. Dima Toader PSD NU
54. Doboș Anton PNL DA
55. Dobre Mircea-Titus PSD NU
56. Dobre Victor Paul PNL DA
57. Dolha Mircea PNL DA
58. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
59. Dolineaschi Andrei PSD NU
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Dragomir Viorel Marian PSD NU
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
63. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
64. Dumbrăvanu Paul - DA
65. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
66. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
67. Emacu Gheorghe PSD NU
68. Eparu Ion PSD NU
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati NU
71. Florea Daniel PSD NU
72. Frăticiu Gheorghe PSD NU
73. Galan Constantin ALDE -
74. Găină Mihăiță PSD NU
75. Geantă Florian Daniel PSD NU
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Gheorghe Florin PSD NU
78. Gheorghe Tinel PNL DA
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
80. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
81. Grama Horia PSD NU
82. Grecea Maria PNL DA
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Guran Virgil - DA
85. Gust Băloșin Florentin - DA
86. Harbuz Liviu PSD NU
87. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
88. Horga Vasile PNL DA
89. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
90. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Iane Daniel PNL DA
93. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
94. Intotero Natalia-Elena PSD NU
95. Ionescu Aurelian ALDE NU
96. Ionescu George PNL DA
97. Iordache Florin PSD NU
98. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
99. Itu Cornel PSD NU
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Kereskényi Gábor UDMR DA
103. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
104. Lubanovici Mircea PNL DA
105. Lupu Mihai PNL DA
106. Man Mircea PNL DA
107. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
108. Marcoci Vlad PSD NU
109. Marica Petru-Sorin PSD NU
110. Marin Gheorghe PSD NU
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
113. Melinte Ion PSD NU
114. Mihai Aurelian PNL DA
115. Mihăilă Ioan PSD NU
116. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
120. Mocioi Niculina PNL DA
121. Moldovan Iosif UDMR DA
122. Molnar Zsolt UDMR DA
123. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
124. Movilă Petru - DA
125. Munteanu Ioan PSD NU
126. Nassar Rodica PSD NU
127. Nazare Alexandru PNL DA
128. Neacșu Marian PSD NU
129. Necula Cosmin PSD NU
130. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
131. Nichita Cristina PSD NU
132. Nicoară Romeo Florin PNL DA
133. Nicolae Alexandri PNL DA
134. Nicolae Florian PSD NU
135. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
136. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
137. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
138. Nistor Laurențiu PSD NU
139. Niță Emil PSD NU
140. Nosa Iuliu PSD NU
141. Oltean Ioan PNL DA
142. Orban Ludovic PNL DA
143. Oros Nechita-Adrian PNL DA
144. Palașcă Viorel ALDE NU
145. Palăr Ionel PNL DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati NU
147. Pană Adriana-Doina PSD NU
148. Pardău Dumitru PNL DA
149. Paul Maria-Andreea PNL DA
150. Petrea Dorin Silviu PSD NU
151. Petric Octavian PSD NU
152. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
153. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
154. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
155. Popa Octavian-Marius PNL DA
156. Popeangă Vasile PSD NU
157. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
158. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
159. Potor Călin PSD NU
160. Răducanu Ion PSD NU
161. Rădulescu Romeo - DA
162. Reuer Elena-Ramona PNL DA
163. Roman Cristian-Constantin PNL DA
164. Roman Gheorghe PSD DA
165. Roman Ioan Sorin PSD NU
166. Roman Victor PSD NU
167. Rotaru Răzvan ND DA
168. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
171. Scarlat George PNL DA
172. Secară Florin Mihail PNL DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simedru Dan Coriolan PNL DA
175. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
176. Solomon Adrian PSD NU
177. Stan Ioan PSD NU
178. Stanciu Anghel PSD DA
179. Stanciu Zisu PSD NU
180. Stănescu Alexandru PSD NU
181. Stroe Radu PSD NU
182. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
183. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
184. Szabó Ödön UDMR DA
185. Șcheau Ion PNL DA
186. Șimon Gheorghe PSD NU
187. Șova Lucian PSD NU
188. Ștefan Viorel PSD NU
189. Tararache Mihai PNL DA
190. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
191. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
192. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
193. Tiuch Cătălin PSD DA
194. Toader Mircea-Nicu PNL DA
195. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE -
196. Tomac Eugen - DA
197. Traicu Rodin PSD NU
198. Turcan Raluca PNL DA
199. Tușa Adriana Diana PNL DA
200. Uricec Eugen Constantin PSD NU
201. Ursărescu Dorinel ALDE NU
202. Varga Lucia-Ana PNL DA
203. Varga Vasile PNL DA
204. Vladu Iulian PNL DA
205. Vlase Petru Gabriel PSD NU
206. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
207. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
208. Vreme Valerian PSD NU
209. Weber Mihai PSD NU
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
211. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 23:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro