Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 14:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 14:42

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: amr. 1
PL 476/2015 privind anularea unor obligații fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:128 74 32 2 2 8 8 2
- voturi pentru (DA):45 3 31 1 2 3 3 2
- voturi împotrivă (NU):72 64 - 1 - 3 4 -
- abțineri:6 3 - - - 2 1 -
- nu au votat:5 4 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD Abținere
2. Amet Varol Minoritati NU
3. Andea Petru PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Avram Marian PSD -
6. Axente Ioan PSD NU
7. Baltă Mihai PSD NU
8. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Birchall Ana PSD NU
11. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bode Lucian Nicolae PNL DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
15. Bordeianu Dan PSD NU
16. Buican Cristian PNL DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
18. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
19. Cioată Cezar ALDE DA
20. Ciobanu Gheorghe PSD NU
21. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
22. Ciuhodaru Tudor PSD NU
23. Ciurariu Florin PNL DA
24. Cocei Erland PNL DA
25. Crăciunescu Grigore PNL DA
26. Cristea Victor PSD NU
27. Dascălu Constantin PNL -
28. Deaconu Mihai ND NU
29. Delureanu Virgil PSD NU
30. Dima Toader PSD NU
31. Dîrzu Ioan PSD NU
32. Doboș Anton PNL DA
33. Dobre Mircea-Titus PSD NU
34. Dobre Victor Paul PNL DA
35. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
36. Dolineaschi Andrei PSD NU
37. Dragomir Viorel Marian PSD NU
38. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
39. Emacu Gheorghe PSD NU
40. Erdei Dolóczki István UDMR DA
41. Frăticiu Gheorghe PSD DA
42. Galan Constantin ALDE NU
43. Gheorghe Tinel PNL DA
44. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
45. Grama Horia PSD NU
46. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
47. Harbuz Liviu PSD -
48. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
49. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
50. Iancu Iulian PSD NU
51. Iane Daniel PNL DA
52. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
53. Ibram Iusein Minoritati NU
54. Intotero Natalia-Elena PSD NU
55. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
56. Kereskényi Gábor UDMR DA
57. Khraibani Camelia PSD NU
58. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
59. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
60. Marcoci Vlad PSD NU
61. Marica Petru-Sorin PSD NU
62. Marin Laura PSD NU
63. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
64. Mazilu Constantin PSD NU
65. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
66. Mihai Aurelian PNL DA
67. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
68. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
69. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
70. Mitrea Manuela PSD Abținere
71. Mocanu Adrian PSD DA
72. Mocioi Niculina PNL DA
73. Moldovan Ioan ALDE DA
74. Movilă Petru - DA
75. Munteanu Ioan PSD NU
76. Nazare Alexandru PNL DA
77. Neacșu Marian PSD NU
78. Necula Cosmin PSD NU
79. Negruț Clement - DA
80. Negruț Cornelia ALDE DA
81. Nicoară Romeo Florin PNL DA
82. Niculae Aurel PSD NU
83. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
84. Nistor Laurențiu PSD NU
85. Niță Emil PSD NU
86. Nosa Iuliu PSD -
87. Ochi Ion PSD NU
88. Palașcă Viorel ALDE NU
89. Palăr Ionel PNL DA
90. Pană Adriana-Doina PSD NU
91. Paul Maria-Andreea PNL DA
92. Păun Nicolae Minoritati DA
93. Petrea Dorin Silviu PSD NU
94. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
95. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
96. Popa Octavian-Marius PNL DA
97. Răducanu Ion PSD NU
98. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
99. Rădulescu Constantin PSD NU
100. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
101. Roman Ioan Sorin PSD NU
102. Roșca Lucreția PSD NU
103. Săpunaru Nini PNL DA
104. Smarandache Miron Alexandru PSD -
105. Solomon Adrian PSD NU
106. Stan Ion PSD DA
107. Stativă Irinel Ioan PSD NU
108. Stănescu Alexandru PSD NU
109. Stragea Sorin Constantin PSD NU
110. Stroe Radu PSD NU
111. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
112. Șimon Gheorghe PSD NU
113. Șova Lucian PSD NU
114. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
115. Teju Sorin ALDE Abținere
116. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
117. Tiuch Cătălin PSD Abținere
118. Toader Mircea-Nicu PNL DA
119. Traicu Rodin PSD NU
120. Turcan Raluca PNL DA
121. Udriște Gheorghe PNL DA
122. Uricec Eugen Constantin PSD NU
123. Vainer Aurel Minoritati DA
124. Varga Lucia-Ana PNL DA
125. Vlase Petru Gabriel PSD NU
126. Zaharcu Neviser PSD NU
127. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
128. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 8:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro