Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 14:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 14:44

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: ama. 3
PL 476/2015 privind anularea unor obligații fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:183 105 44 4 6 9 9 6
- voturi pentru (DA):167 102 35 4 4 9 8 5
- voturi împotrivă (NU):7 1 5 - 1 - - -
- abțineri:5 1 2 - 1 - - 1
- nu au votat:4 1 2 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Birchall Ana PSD DA
13. Bîrsășteanu Florică PSD DA
14. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bode Lucian Nicolae PNL DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
19. Bordeianu Dan PSD DA
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Cernea Remus-Florinel - Abținere
25. Cherecheș Florica PNL DA
26. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
27. Cioată Cezar ALDE DA
28. Ciobanu Gheorghe PSD DA
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Ciurariu Florin PNL DA
34. Cocei Erland PNL DA
35. Codîrlă Liviu PSD DA
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Cristea Aurelia PSD DA
39. Cristea Victor PSD DA
40. Cristian Horia PNL DA
41. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
42. Dascălu Constantin PNL NU
43. Deaconu Mihai ND DA
44. Delureanu Virgil PSD DA
45. Dima Toader PSD DA
46. Dîrzu Ioan PSD DA
47. Doboș Anton PNL DA
48. Dobre Mircea-Titus PSD DA
49. Dobre Victor Paul PNL DA
50. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
51. Dolineaschi Andrei PSD DA
52. Dragomir Viorel Marian PSD DA
53. Drăghici Sonia-Maria PSD -
54. Dumbrăvanu Paul - DA
55. Emacu Gheorghe PSD DA
56. Eparu Ion PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Florea Daniel PSD DA
60. Frăticiu Gheorghe PSD DA
61. Galan Constantin ALDE -
62. Gheorghe Florin PSD DA
63. Gheorghe Tinel PNL -
64. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
65. Ghiveciu Marian PSD DA
66. Grama Horia PSD DA
67. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
68. Gudu Vasile PNL DA
69. Guran Virgil - DA
70. Harbuz Liviu PSD DA
71. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
72. Holban Titi PSD Abținere
73. Horga Vasile PNL DA
74. Hulea Ioan PSD DA
75. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Iane Daniel PNL DA
78. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Intotero Natalia-Elena PSD DA
81. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
82. Itu Cornel PSD DA
83. Kerekes Károly UDMR DA
84. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
85. Khraibani Camelia PSD DA
86. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
87. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
88. Marcoci Vlad PSD DA
89. Marica Petru-Sorin PSD DA
90. Marin Laura PSD DA
91. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
92. Mazilu Constantin PSD DA
93. Melinte Ion PSD DA
94. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
95. Mihai Aurelian PNL DA
96. Mihăilă Ioan PSD DA
97. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
98. Mircovici Niculae Minoritati DA
99. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
100. Mitrea Manuela PSD DA
101. Mocanu Adrian PSD DA
102. Mocioi Niculina PNL NU
103. Moldovan Ioan ALDE DA
104. Moldovan Iosif UDMR DA
105. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
106. Movilă Petru - DA
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Nazare Alexandru PNL NU
109. Neacșu Marian PSD DA
110. Necula Cosmin PSD DA
111. Negruț Clement - DA
112. Negruț Cornelia ALDE DA
113. Nicoară Romeo Florin PNL DA
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Niculae Aurel PSD DA
116. Niculescu Dumitru PSD DA
117. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
118. Nistor Laurențiu PSD DA
119. Niță Emil PSD DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Oajdea Daniel Vasile ND DA
122. Ochi Ion PSD DA
123. Palăr Ionel PNL DA
124. Paleologu Theodor PNL Abținere
125. Pană Adriana-Doina PSD DA
126. Paul Maria-Andreea PNL NU
127. Păun Nicolae Minoritati DA
128. Petrea Dorin Silviu PSD DA
129. Petric Octavian PSD DA
130. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
131. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
132. Popa Octavian-Marius PNL DA
133. Popa Radu Mihai ND DA
134. Popeangă Vasile PSD DA
135. Popescu Florin Aurelian - DA
136. Pușcaș Iacob PSD DA
137. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
138. Răducanu Ion PSD DA
139. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
140. Rădulescu Constantin PSD DA
141. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
142. Roman Cristian-Constantin PNL -
143. Roman Ioan Sorin PSD DA
144. Roman Victor PSD DA
145. Roșca Lucreția PSD DA
146. Săpunaru Nini PNL DA
147. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
148. Scarlat George PNL DA
149. Secară Florin Mihail PNL DA
150. Simedru Dan Coriolan PNL DA
151. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
152. Solomon Adrian PSD DA
153. Stan Ioan PSD DA
154. Stan Ion PSD DA
155. Stativă Irinel Ioan PSD DA
156. Stănescu Alexandru PSD DA
157. Stragea Sorin Constantin PSD DA
158. Stroe Radu PSD DA
159. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
160. Szabó Ödön UDMR NU
161. Șimon Gheorghe PSD DA
162. Șova Lucian PSD DA
163. Ștefan Viorel PSD DA
164. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
165. Tămâian Ioan PNL DA
166. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
167. Teju Sorin ALDE DA
168. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
169. Tiuch Cătălin PSD DA
170. Toader Mircea-Nicu PNL DA
171. Traicu Rodin PSD DA
172. Tudorie Violeta PSD DA
173. Turcan Raluca PNL DA
174. Udriște Gheorghe PNL DA
175. Vainer Aurel Minoritati DA
176. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
177. Vlase Petru Gabriel PSD DA
178. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
179. Weber Mihai PSD DA
180. Zaharcu Neviser PSD DA
181. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
182. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
183. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 18:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro