Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 14:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 14:46

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: ama. 4
PL 476/2015 privind anularea unor obligații fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:203 118 50 4 6 9 10 6
- voturi pentru (DA):149 118 1 3 6 9 10 2
- voturi împotrivă (NU):49 - 46 1 - - - 2
- abțineri:5 - 3 - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Birchall Ana PSD DA
14. Bîrsășteanu Florică PSD DA
15. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PNL NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
20. Bordeianu Dan PSD DA
21. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
22. Buican Cristian PNL NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Cernea Remus-Florinel - NU
27. Chebac Eugen PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL NU
29. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
30. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
31. Cioată Cezar ALDE DA
32. Ciobanu Gheorghe PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
36. Ciuhodaru Tudor PSD DA
37. Ciurariu Florin PNL NU
38. Cocei Erland PNL NU
39. Codîrlă Liviu PSD DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
41. Crăciunescu Grigore PNL NU
42. Cristea Aurelia PSD DA
43. Cristea Victor PSD DA
44. Cristian Horia PNL NU
45. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
46. Dalca Ștefan-Petru ND DA
47. Dascălu Constantin PNL NU
48. Deaconu Mihai ND DA
49. Delureanu Virgil PSD DA
50. Dima Toader PSD DA
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Doboș Anton PNL NU
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL NU
55. Dobrinescu Traian PNL NU
56. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
57. Dolineaschi Andrei PSD DA
58. Dragomir Viorel Marian PSD DA
59. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
60. Dumbrăvanu Paul - DA
61. Emacu Gheorghe PSD DA
62. Eparu Ion PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Daniel PSD DA
66. Frăticiu Gheorghe PSD DA
67. Galan Constantin ALDE DA
68. Gheorghe Florin PSD DA
69. Gheorghe Tinel PNL NU
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
71. Ghiveciu Marian PSD DA
72. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
73. Grama Horia PSD DA
74. Grecea Maria PNL NU
75. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
76. Gudu Vasile PNL NU
77. Guran Virgil - Abținere
78. Gust Băloșin Florentin - DA
79. Harbuz Liviu PSD DA
80. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
81. Holban Titi PSD DA
82. Horga Vasile PNL NU
83. Hulea Ioan PSD DA
84. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
85. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Iane Daniel PNL NU
88. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Kereskényi Gábor UDMR DA
96. Khraibani Camelia PSD DA
97. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
98. Lupu Mihai PNL Abținere
99. Man Mircea PNL NU
100. Manda Iulian Claudiu PSD DA
101. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
102. Marcoci Vlad PSD DA
103. Marica Petru-Sorin PSD DA
104. Marin Gheorghe PSD DA
105. Marin Laura PSD DA
106. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
107. Mazilu Constantin PSD DA
108. Melinte Ion PSD DA
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
110. Mihai Aurelian PNL NU
111. Mihăilă Ioan PSD DA
112. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
113. Mircovici Niculae Minoritati DA
114. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
115. Mitrea Manuela PSD DA
116. Mocanu Adrian PSD DA
117. Mocioalcă Ion PSD DA
118. Mocioi Niculina PNL NU
119. Moldovan Ioan ALDE DA
120. Moldovan Iosif UDMR DA
121. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
122. Movilă Petru - Abținere
123. Munteanu Ioan PSD DA
124. Nazare Alexandru PNL Abținere
125. Neacșu Marian PSD DA
126. Necula Cosmin PSD DA
127. Negruț Clement - NU
128. Negruț Cornelia ALDE DA
129. Nicoară Romeo Florin PNL NU
130. Nicolae Florian PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Niculae Aurel PSD DA
133. Niculescu Dumitru PSD DA
134. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Nistor Marioara PSD DA
137. Niță Emil PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Oajdea Daniel Vasile ND DA
140. Ochi Ion PSD DA
141. Palăr Ionel PNL NU
142. Paleologu Theodor PNL NU
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paul Maria-Andreea PNL NU
145. Păun Nicolae Minoritati DA
146. Petrea Dorin Silviu PSD DA
147. Petric Octavian PSD DA
148. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
149. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
150. Popa Octavian-Marius PNL NU
151. Popeangă Vasile PSD DA
152. Pușcaș Iacob PSD DA
153. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
154. Răducanu Ion PSD DA
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
156. Rădulescu Constantin PSD DA
157. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
158. Roman Cristian-Constantin PNL NU
159. Roman Ioan Sorin PSD DA
160. Roman Victor PSD DA
161. Roșca Lucreția PSD DA
162. Săpunaru Nini PNL NU
163. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
164. Scarlat George PNL NU
165. Secară Florin Mihail PNL NU
166. Simedru Dan Coriolan PNL DA
167. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
168. Solomon Adrian PSD DA
169. Stan Ioan PSD DA
170. Stan Ion PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Alexandru PSD DA
173. Stragea Sorin Constantin PSD DA
174. Stroe Radu PSD DA
175. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
176. Szabó Ödön UDMR DA
177. Șimon Gheorghe PSD DA
178. Șova Lucian PSD DA
179. Ștefan Viorel PSD DA
180. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
181. Tămâian Ioan PNL NU
182. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
183. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
184. Teju Sorin ALDE DA
185. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
186. Tiuch Cătălin PSD DA
187. Toader Mircea-Nicu PNL NU
188. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
189. Traicu Rodin PSD DA
190. Tudorache Daniel PSD DA
191. Tudorie Violeta PSD DA
192. Turcan Raluca PNL NU
193. Udriște Gheorghe PNL NU
194. Uricec Eugen Constantin PSD DA
195. Vainer Aurel Minoritati DA
196. Varga Lucia-Ana PNL NU
197. Vlase Petru Gabriel PSD DA
198. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
199. Weber Mihai PSD DA
200. Zaharcu Neviser PSD DA
201. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
202. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
203. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 23:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro