Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 14:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 14:54

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: ama. 6
PL 476/2015 privind anularea unor obligații fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:214 110 62 4 8 10 13 7
- voturi pentru (DA):146 61 60 1 8 9 1 6
- voturi împotrivă (NU):49 34 1 3 - - 11 -
- abțineri:3 1 - - - 1 - 1
- nu au votat:16 14 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Arsene Ionel PSD NU
5. Avram Marian PSD DA
6. Axente Ioan PSD NU
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD NU
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Birchall Ana PSD DA
13. Bîrsășteanu Florică PSD NU
14. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bode Lucian Nicolae PNL DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
19. Bordeianu Dan PSD NU
20. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
21. Buican Cristian PNL DA
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Canacheu Costică PNL DA
25. Cernea Remus-Florinel - DA
26. Chebac Eugen PSD NU
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
29. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
30. Chițoiu Daniel ALDE NU
31. Cioată Cezar ALDE DA
32. Ciobanu Gheorghe PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
36. Ciuhodaru Tudor PSD DA
37. Ciurariu Florin PNL DA
38. Cocei Erland PNL DA
39. Codîrlă Liviu PSD NU
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cristea Aurelia PSD NU
43. Cristea Victor PSD -
44. Cristian Horia PNL DA
45. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
46. Daea Petre PSD DA
47. Dalca Ștefan-Petru ND NU
48. Dascălu Constantin PNL DA
49. Deaconu Mihai ND NU
50. Delureanu Virgil PSD -
51. Dima Toader PSD NU
52. Dîrzu Ioan PSD NU
53. Doboș Anton PNL DA
54. Dobre Mircea-Titus PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrinescu Traian PNL DA
57. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Dragomir Viorel Marian PSD DA
60. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
61. Dumbrăvanu Paul - DA
62. Enache Marian PSD DA
63. Eparu Ion PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Daniel PSD DA
67. Frăticiu Gheorghe PSD NU
68. Galan Constantin ALDE NU
69. Găină Mihăiță PSD DA
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
71. Gheorghe Florin PSD DA
72. Gheorghe Tinel PNL DA
73. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
74. Ghiveciu Marian PSD DA
75. Gliga Vasile Ghiorghe PSD -
76. Grama Horia PSD DA
77. Grecea Maria PNL DA
78. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
79. Gudu Vasile PNL DA
80. Guran Virgil - DA
81. Gust Băloșin Florentin - DA
82. Harbuz Liviu PSD NU
83. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
84. Holban Titi PSD DA
85. Horga Vasile PNL DA
86. Hulea Ioan PSD NU
87. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Iane Daniel PNL DA
90. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Intotero Natalia-Elena PSD NU
93. Ionescu Aurelian ALDE -
94. Ionescu George PNL DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Kereskényi Gábor UDMR DA
99. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
100. Lupu Mihai PNL DA
101. Man Mircea PNL DA
102. Manda Iulian Claudiu PSD NU
103. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
104. Manolache Marius PSD -
105. Marcoci Vlad PSD -
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Marin Gheorghe PSD NU
108. Marin Laura PSD -
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD -
111. Mazilu Constantin PSD NU
112. Melinte Ion PSD NU
113. Mihai Aurelian PNL DA
114. Mihăilă Ioan PSD NU
115. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
117. Militaru Lucian PNL DA
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
120. Mitrea Manuela PSD DA
121. Mocanu Adrian PSD DA
122. Mocioalcă Ion PSD DA
123. Mocioi Niculina PNL DA
124. Moldovan Ioan ALDE NU
125. Moldovan Iosif UDMR DA
126. Movilă Petru - DA
127. Munteanu Ioan PSD -
128. Nazare Alexandru PNL DA
129. Neacșu Marian PSD DA
130. Necula Cosmin PSD DA
131. Negruț Clement - DA
132. Negruț Cornelia ALDE NU
133. Nicoară Romeo Florin PNL DA
134. Nicolae Florian PSD DA
135. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Niculae Aurel PSD DA
138. Niculescu Dumitru PSD -
139. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Nistor Marioara PSD NU
142. Niță Emil PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oajdea Daniel Vasile ND NU
145. Ochi Ion PSD DA
146. Orban Ludovic PNL DA
147. Palașcă Viorel ALDE NU
148. Palăr Ionel PNL DA
149. Paleologu Theodor PNL DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Pardău Dumitru PNL DA
152. Paul Maria-Andreea PNL DA
153. Păun Nicolae Minoritati DA
154. Petrea Dorin Silviu PSD NU
155. Petric Octavian PSD NU
156. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
157. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
158. Pop Georgian PSD NU
159. Popa Octavian-Marius PNL DA
160. Popeangă Vasile PSD -
161. Popescu Dan-Cristian PNL DA
162. Potor Călin PSD NU
163. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
164. Răducanu Ion PSD DA
165. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
166. Rădulescu Constantin PSD -
167. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
168. Reuer Elena-Ramona PNL DA
169. Roman Cristian-Constantin PNL DA
170. Roman Ioan Sorin PSD DA
171. Roman Victor PSD NU
172. Roșca Lucreția PSD DA
173. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
174. Săpunaru Nini PNL DA
175. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
176. Scarlat George PNL DA
177. Secară Florin Mihail PNL DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Stan Ioan PSD -
182. Stan Ion PSD DA
183. Stancu Ionel Minoritati Abținere
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru PSD DA
186. Stragea Sorin Constantin PSD NU
187. Stroe Radu PSD NU
188. Szabó Ödön UDMR DA
189. Șimon Gheorghe PSD DA
190. Ștefan Viorel PSD DA
191. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
192. Tămâian Ioan PNL -
193. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
194. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
195. Tătaru Florin-Cristian PSD -
196. Teju Sorin ALDE NU
197. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
198. Tiuch Cătălin PSD Abținere
199. Toader Mircea-Nicu PNL DA
200. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
201. Turcan Raluca PNL DA
202. Tușa Adriana Diana PNL DA
203. Udriște Gheorghe PNL DA
204. Uricec Eugen Constantin PSD DA
205. Vainer Aurel Minoritati DA
206. Varga Lucia-Ana PNL DA
207. Vladu Iulian PNL DA
208. Vlase Petru Gabriel PSD DA
209. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
210. Vreme Valerian PSD -
211. Zaharcu Neviser PSD NU
212. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
214. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 22:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro