Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2015 > 15:17 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2015, ora 15:17

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 335/2014 privind economia socială
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:302 148 89 9 13 13 17 13
- voturi pentru (DA):301 148 89 9 13 13 17 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana - DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Dascălu Constantin PNL DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria - DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul - DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin ALDE DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PSD DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghe Florin PSD DA
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Guran Virgil - DA
123. Gust Băloșin Florentin - DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat - DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Man Mircea PNL DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
152. Manolache Marius PSD DA
153. Manolescu Oana Minoritati DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Viorica PNL DA
156. Marian Ion Cristinel ND DA
157. Marica Petru-Sorin PSD DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Marin Laura PSD DA
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian PNL DA
168. Mihăilă Ioan PSD DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Mincă Liliana ND DA
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina PNL DA
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Molnar Zsolt UDMR DA
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
180. Munteanu Ioan PSD DA
181. Murgu Neagu PSD DA
182. Nassar Rodica PSD DA
183. Nazare Alexandru PNL DA
184. Neacșu Marian PSD DA
185. Negruț Clement - DA
186. Negruț Cornelia ALDE DA
187. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
188. Nichita Cristina PSD DA
189. Nicolae Alexandri PNL DA
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
192. Nicolicea Eugen PSD DA
193. Niculescu Dumitru PSD DA
194. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Nistor Marioara PSD DA
197. Niță Constantin PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND DA
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PNL DA
203. Orban Ludovic PNL DA
204. Palașcă Viorel ALDE DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Pană Adriana-Doina PSD DA
208. Pardău Dumitru PNL DA
209. Paul Maria-Andreea PNL DA
210. Pârgaru Ion PSD DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
215. Plumb Rovana PSD DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PNL DA
222. Popescu Florin Aurelian - DA
223. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
224. Potor Călin PSD DA
225. Preda Cezar-Florin PNL DA
226. Pușcaș Iacob PSD DA
227. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
228. Răducanu Ion PSD DA
229. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Roman Cristian-Constantin PNL DA
232. Roman Gheorghe PNL DA
233. Roman Ioan Sorin PSD DA
234. Roman Victor PSD DA
235. Roșca Mircea PNL DA
236. Rotaru Răzvan ND DA
237. Sava Andrei-Valentin PSD DA
238. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
239. Săpunaru Nini PNL DA
240. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
241. Scarlat George PNL DA
242. Secară Florin Mihail PNL DA
243. Sefer Cristian-George PSD DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
246. Simedru Dan Coriolan PNL DA
247. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
248. Solomon Adrian PSD DA
249. Stan Ioan PSD DA
250. Stanciu Anghel PSD DA
251. Stanciu Zisu PSD DA
252. Stancu Ionel Minoritati DA
253. Stativă Irinel Ioan PSD DA
254. Stănescu Alexandru PSD DA
255. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
256. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
257. Stroe Radu PSD DA
258. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Surdu Raluca PNL DA
261. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șcheau Ion PNL DA
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Șova Lucian PSD DA
267. Ștefan Viorel PSD DA
268. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
269. Tabugan Ion PSD DA
270. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
271. Tararache Mihai PNL DA
272. Tămâian Ioan PNL DA
273. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
274. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
275. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
276. Teju Sorin ALDE DA
277. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
278. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
279. Tiuch Cătălin PSD DA
280. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
281. Traicu Rodin PSD DA
282. Tudorache Daniel PSD DA
283. Tudorie Violeta PSD DA
284. Tudose Mihai PSD DA
285. Turcan Raluca PNL DA
286. Tușa Adriana Diana PNL DA
287. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
288. Udriște Gheorghe PNL DA
289. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
290. Uricec Eugen Constantin PSD DA
291. Ursărescu Dorinel ALDE DA
292. Varga Lucia-Ana PNL DA
293. Vladu Iulian PNL DA
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
296. Vreme Valerian PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
301. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 28 ianuarie 2020, 23:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro