Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:36

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 34/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.53/2003 - Codul Muncii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:275 95 64 7 7 10 15 9
- voturi pentru (DA):271 94 63 7 7 9 15 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - -
- nu au votat:3 1 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Anton Marin PSD DA
5. Arsene Ionel PSD DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Birchall Ana PSD DA
13. Bîrsășteanu Florică PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
17. Bordeianu Dan PSD DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
22. Chebac Eugen PSD DA
23. Chiriță Dumitru PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Ciuhodaru Tudor PSD DA
27. Codîrlă Liviu PSD DA
28. Covaci Dorel PSD DA
29. Cristea Victor PSD DA
30. Daea Petre PSD DA
31. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
32. Delureanu Virgil PSD DA
33. Dima Toader PSD DA
34. Dîrzu Ioan PSD DA
35. Dolineaschi Andrei PSD DA
36. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
38. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
39. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
40. Dușa Mircea PSD DA
41. Enache Marian PSD DA
42. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
43. Eparu Ion PSD DA
44. Florea Daniel PSD DA
45. Fonta Nuțu PSD DA
46. Frăticiu Gheorghe PSD DA
47. Găină Mihăiță PSD DA
48. Gheorghe Florin PSD DA
49. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
50. Grama Horia PSD DA
51. Harbuz Liviu PSD DA
52. Holban Titi PSD DA
53. Hulea Ioan PSD DA
54. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
55. Iancu Iulian PSD DA
56. Intotero Natalia-Elena PSD DA
57. Iordache Florin PSD DA
58. Khraibani Camelia PSD DA
59. Manda Iulian Claudiu PSD DA
60. Manolache Marius PSD DA
61. Marcoci Vlad PSD DA
62. Marica Petru-Sorin PSD DA
63. Marin Gheorghe PSD DA
64. Melinte Ion PSD DA
65. Mihăilă Ioan PSD DA
66. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
67. Mincă Liliana PSD DA
68. Mîrza Gavril PSD DA
69. Mocanu Adrian PSD DA
70. Mocioalcă Ion PSD DA
71. Moisii Constantin PSD DA
72. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
73. Munteanu Ioan PSD DA
74. Murgu Neagu PSD DA
75. Nassar Rodica PSD DA
76. Neacșu Marian PSD DA
77. Necula Cosmin PSD DA
78. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
79. Niculae Aurel PSD DA
80. Niculescu Dumitru PSD DA
81. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
82. Nistor Laurențiu PSD DA
83. Nistor Marioara PSD DA
84. Niță Constantin PSD DA
85. Niță Emil PSD DA
86. Nosa Iuliu PSD DA
87. Pană Adriana-Doina PSD DA
88. Pârgaru Ion PSD DA
89. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
90. Peia Ninel PSD DA
91. Pop Georgian PSD DA
92. Popeangă Vasile PSD DA
93. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
94. Potor Călin PSD DA
95. Pușcaș Iacob PSD -
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
5. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
6. Bode Lucian Nicolae PNL DA
7. Boghicevici Claudia PNL DA
8. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
9. Buican Cristian PNL DA
10. Calimente Mihăiță PNL DA
11. Canacheu Costică PNL DA
12. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
13. Cherecheș Florica PNL DA
14. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
15. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
16. Ciurariu Florin PNL DA
17. Cocei Erland PNL DA
18. Costin Gheorghe PNL DA
19. Crăciunescu Grigore PNL DA
20. Cristian Horia PNL DA
21. Cupșa Ioan PNL DA
22. Dascălu Constantin PNL DA
23. Doboș Anton PNL DA
24. Dobre Victor Paul PNL DA
25. Dobrinescu Traian PNL DA
26. Dolha Mircea PNL DA
27. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
28. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
29. Dragomir Gheorghe PNL DA
30. Dumbrăvanu Paul PNL -
31. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
32. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
33. Gheorghe Tinel PNL DA
34. Grecea Maria PNL DA
35. Gudu Vasile PNL DA
36. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
37. Guran Virgil PNL DA
38. Horga Vasile PNL DA
39. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
40. Iane Daniel PNL DA
41. Ionescu George PNL DA
42. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
43. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
44. Lubanovici Mircea PNL DA
45. Lupu Mihai PNL DA
46. Man Mircea PNL DA
47. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
48. Marcu Viorica PNL DA
49. Mihai Aurelian PNL DA
50. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
51. Mocioi Niculina PNL DA
52. Nicoară Romeo Florin PNL DA
53. Nicolae Alexandri PNL DA
54. Nicolae Florian PNL DA
55. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
56. Oltean Ioan PNL DA
57. Orban Ludovic PNL DA
58. Oros Nechita-Adrian PNL DA
59. Palăr Ionel PNL DA
60. Paleologu Theodor PNL DA
61. Paul Maria-Andreea PNL DA
62. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
63. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
64. Popa Octavian-Marius PNL DA
1. Anghel Gabriela-Lola ND DA
2. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
3. Ciobanu Liliana ND DA
4. Comșa Cornel-George ND DA
5. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
6. Oajdea Daniel Vasile ND DA
7. Popa Radu Mihai ND DA
1. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
2. Erdei Dolóczki István UDMR DA
3. Fejér László-Ődőn UDMR DA
4. Kelemen Hunor UDMR DA
5. Kereskényi Gábor UDMR DA
6. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
7. Máté András-Levente UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Longher Ghervazen Minoritati DA
8. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
9. Mircovici Niculae Minoritati DA
10. Pambuccian Varujan Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Calotă Florică Ică ALDE DA
3. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
4. Constantin Daniel ALDE DA
5. Cupă Ion ALDE DA
6. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
7. Dumitru Georgică ALDE DA
8. Florea Damian ALDE DA
9. Galan Constantin ALDE DA
10. Ionescu Aurelian ALDE DA
11. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
12. Moldovan Ioan ALDE DA
13. Negruț Cornelia ALDE DA
14. Palașcă Viorel ALDE DA
15. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
1. Cernea Remus-Florinel - DA
2. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
3. Dragomir Maria - DA
4. Gurzău Adrian - DA
5. Gust Băloșin Florentin - DA
6. Iriza Scarlat - DA
7. Movilă Petru - DA
8. Negruț Clement - DA
9. Popescu Florin Aurelian - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 3:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro