Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:36

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 34/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.53/2003 - Codul Muncii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:275 95 64 7 7 10 15 9
- voturi pentru (DA):271 94 63 7 7 9 15 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - -
- nu au votat:3 1 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Dumbrăvanu Paul PNL -
2. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
3. Pușcaș Iacob PSD -
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George ND DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
55. Constantin Daniel ALDE DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Maria - DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gurzău Adrian - DA
112. Gust Băloșin Florentin - DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolache Marius PSD DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilă Ioan PSD DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mincă Liliana PSD DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moisii Constantin PSD DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru - DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement - DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL DA
172. Nicolae Florian PNL DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Niculae Aurel PSD DA
175. Niculescu Dumitru PSD DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Constantin PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND DA
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Paul Maria-Andreea PNL DA
192. Pârgaru Ion PSD DA
193. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
194. Peia Ninel PSD DA
195. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popa Octavian-Marius PNL DA
199. Popa Radu Mihai ND DA
200. Popeangă Vasile PSD DA
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Popescu Florin Aurelian - DA
203. Potor Călin PSD DA
204. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 3:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro