Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2015 > 10:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 noiembrie 2015, ora 10:35

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 737/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.35/2015 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.152/1998 privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:169 68 70 1 9 7 12 2
- voturi pentru (DA):84 5 69 1 6 3 - -
- voturi împotrivă (NU):81 63 - - 2 4 12 -
- abțineri:3 - 1 - - - - 2
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
4. Zaharcu Neviser PSD NU
5. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
6. Vlase Petru Gabriel PSD NU
7. Vladu Iulian PNL DA
8. Varga Vasile PNL DA
9. Varga Lucia-Ana PNL DA
10. Udriște Gheorghe PNL DA
11. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
12. Tudorie Violeta PSD NU
13. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
14. Toader Mircea-Nicu PNL DA
15. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
16. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
17. Tabugan Ion PSD DA
18. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
19. Ștefan Viorel PSD NU
20. Șoptică Costel PNL DA
21. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
22. Surdu Raluca PNL DA
23. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
24. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
25. Stroe Radu PSD NU
26. Stragea Sorin Constantin PSD NU
27. Stănescu Alexandru PSD NU
28. Stan Ion PSD DA
29. Stan Ioan PSD NU
30. Solomon Adrian PSD NU
31. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
32. Simedru Dan Coriolan PNL DA
33. Seres Dénes UDMR DA
34. Scarlat George PNL DA
35. Săpunaru Nini PNL DA
36. Roșca Lucreția PSD NU
37. Roman Gheorghe PNL DA
38. Reuer Elena-Ramona PNL DA
39. Rățoi Neculai PSD NU
40. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
41. Pușcaș Iacob PSD NU
42. Popeangă Vasile PSD DA
43. Popa Octavian-Marius PNL DA
44. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
45. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
46. Petric Octavian PSD NU
47. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
48. Paul Maria-Andreea PNL DA
49. Pardău Dumitru PNL DA
50. Pană Adriana-Doina PSD NU
51. Palăr Ionel PNL DA
52. Palașcă Viorel ALDE NU
53. Oros Nechita-Adrian PNL DA
54. Orban Ludovic PNL DA
55. Oltean Ioan PNL DA
56. Niță Emil PSD NU
57. Nistor Marioara PSD DA
58. Niculescu Dumitru PSD DA
59. Niculae Aurel PSD NU
60. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
61. Nicolae Florian PNL DA
62. Nicolae Alexandri PNL DA
63. Nicoară Romeo Florin PNL DA
64. Nichita Cristina PSD NU
65. Negruț Cornelia ALDE NU
66. Necula Cosmin PSD NU
67. Neacșu Marian PSD NU
68. Munteanu Ioan PSD NU
69. Movilă Petru - Abținere
70. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
71. Molnar Zsolt UDMR DA
72. Moldovan Iosif UDMR NU
73. Moldovan Ioan ALDE NU
74. Mircovici Niculae Minoritati NU
75. Militaru Lucian PNL DA
76. Mihai Aurelian PNL DA
77. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
78. Martin Eduard-Stelian PSD NU
79. Marin Laura PSD NU
80. Marin Gheorghe PSD NU
81. Marica Petru-Sorin PSD NU
82. Marcu Viorica PNL DA
83. Manolescu Oana Minoritati DA
84. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
85. Lupu Mihai PNL DA
86. Longher Ghervazen Minoritati NU
87. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
88. Khraibani Camelia PSD NU
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Itu Cornel PSD NU
91. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
92. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
93. Iordache Florin PSD NU
94. Ionescu Aurelian ALDE NU
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Ibram Iusein Minoritati NU
97. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
98. Horga Vasile PNL DA
99. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
100. Harbuz Liviu PSD NU
101. Guran Virgil PNL DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Grecea Maria PNL DA
104. Grama Horia PSD NU
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Gheorghe Florin PSD NU
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Galan Constantin ALDE NU
110. Frăticiu Gheorghe PSD NU
111. Fonta Nuțu PSD NU
112. Florea Daniel PSD NU
113. Fejér László-Ődőn UDMR DA
114. Erdei Dolóczki István UDMR DA
115. Eparu Ion PSD NU
116. Dumbrăvanu Paul PNL DA
117. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
118. Dragomir Gheorghe PNL DA
119. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
120. Dolha Mircea PNL DA
121. Dobrinescu Traian PNL DA
122. Dobre Victor Paul PNL DA
123. Dobre Mircea-Titus PSD NU
124. Doboș Anton PNL DA
125. Dima Toader PSD NU
126. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
127. Delureanu Virgil PSD NU
128. Deaconu Mihai ND DA
129. Dascălu Constantin PNL DA
130. Daea Petre PSD NU
131. Cupșa Ioan PNL DA
132. Cupă Ion ALDE NU
133. Cristian Horia PNL DA
134. Cristea Victor PSD NU
135. Crăciunescu Grigore PNL DA
136. Covaci Dorel PSD NU
137. Costin Gheorghe PNL DA
138. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
139. Cocei Erland PNL DA
140. Ciurariu Florin PNL DA
141. Ciuhodaru Tudor PSD NU
142. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
143. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
144. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
145. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
146. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
147. Cherecheș Florica PNL DA
148. Călin Ion PSD NU
149. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
150. Canacheu Costică PNL Abținere
151. Calotă Florică Ică ALDE NU
152. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
153. Buican Cristian PNL DA
154. Bónis István UDMR DA
155. Boghicevici Claudia PNL DA
156. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
157. Berci Vasile PNL DA
158. Benga Ioan PSD NU
159. Bejinariu Eugen PSD NU
160. Bălan Ion PSD NU
161. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
162. Baltă Mihai PSD NU
163. Axente Ioan PSD NU
164. Avram Constantin ALDE NU
165. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
166. Antal István UDMR -
167. Andronache Gabriel PNL DA
168. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
169. Alexe Costel PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 4:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro